Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van valami ötletetek? Babám 8...

Van valami ötletetek? Babám 8 hónapos lassan és egész éjjel fent van.

Figyelt kérdés
Kicsi korától kezdve gyakran kelt éjszaka, aztán nyáron olyan 3-4 hósan kezdte átaludni az éjszakát. 6 hósan volt egy hasmenéses vírusa. Azóta újra minden éjjel kel, de most már vissza se tudjuk ringatni. Szoptatom még, de kevés a tejem, azért mellre teszem, megnyugszik, de nem alszik vissza. Sír ha nem járkálok vele, vagy sokszor még az sem jó. Valamije fájhat. Foga és hasa szerintem. Hiába kap néha panadolt semmit nem segít. Vibrucol semmit nem használt pedig egy teljes dobozt végig adtam neki. Kb 3 órát alszunk éjjel, és mellette van egy 2,5 éves is. Még a tippek között szerepel a mozgásfejlődési ugrások, mert 6 hós korában már felült, 6,5 hósan felállt, és most 8 7,5 hósan már állva lépeget és mászik, mint egy gyík. Mellesleg kislány. Kicsit fáradtak vagyunk már. Felesbe vészeljük már át az éjszakákat hónapok óta Apa is besegít, mert már kikészültem. Valakinek volt hasonló gond? és mikor sikerült végre átaludni egy éjszakát?
2012. nov. 2. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne kapcsoljatok villanyt. Ha megszoptattad legyen teljesen sötét. Ezzel is tudatod hogy most nem játék van hanem alvás, éjszaka van.


Elsö lányom volt kicsi ilyen. 2-5 hós kora között átaludta egy nyüg nélkül az éjszakát. majd jött egy növekedési ugrás és volt hogy órákat fent volt. legtöbbször bent hagytam az ágyban oda húztam az ágyát a kanappéhoz(szobájában) amin én aldutam és fogtam a kezét és ha nyöszörgött beszéltem hozzá.

Persze nem minden este de havi szinten volt ez.

Szerintem ne gyógyszerezd mert ha nem használt akkor nem fájdalma van csak nö és nem tud vele mit kezdeni.


Igazából más nincs mint kitartás.

2012. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Persze nem kapcsolunk fényt, csak egy kis lámpa ég, ami azért, hogy odataláljak az ágyához, mert korom sötétet csinálunk. Nem elég, ha beszélek hozzá, mert ordít, ha nem veszem ki az ágyából. Sírni nem hagyom, mert a másik is felkelhet, illetve nincs szívem. Szopizni egyébként max negyedórát szokott utána nem vesz már a szájába a mellem, hanem csak sír. Ha kínálom táppal az sem kell neki. Kitartás, hát abból most jó lenne több:))) Köszönöm szépen a vigasztalást.
2012. nov. 2. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a fogacskára gondolok.
2012. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok. Ha oda botorkáltál az ágyhoz és leültél szoptatni akkor férjed kapcsolja le a villanyt és ha kell így ringasd. Sokszor azt hiszik hogy fény van és akkor már hancúr. Szerintem nálatok ez eléggé megszokott dolog.


8 hós babánál én sem ajánlom a sírni hagyni dolgot. habár érdekes mert második lányomnál elég ha átfordítom és legtöbbször alszik tovább. lehet mikor egy nyikja van akkor csak fordítsd át és alszik tovább, habár lányom még nem tud egyedül hálózsákban forogni.

2012. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem hogy megfordítani nincs időm, amire beérek a szobájába már áll az ágyában. Nem alszom már egy helyen vele, mert félek, hogy ha megfordulok felébred arra is. Az a baj, hogy úgy mozog már, hogy nem is lehet nagyon ringatni. Sírni is hagytam már egyébként, amikor már nagyon kifáradtam, és annak az lett a vége, hogy még a szipogás miatt is felkelt, amikor már aludt volna.Nagyon kemények az éjszakáink. Mivel a gyereket nem bánthatom a férjemet bántom már mindenért, mert tiszta ideg vagyok egész nap, mert hulla fáradt vagyok. A gyerekek mellett itthonról dolgozom és még suliba is járok havi egyszer pár nap. Szóval jól jönne néha egy kis pihi.
2012. nov. 2. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Huha. Kislanyom is hasonloan ilyen volt. Ugyanugy en is dolgoztam otthonrol, tehat muszaj volt h aludjak. En azt talaltam megoldasnak, h a szobajaba van egy dupla agy az azon alszunk ketten miutan felebredt. Igy elalszik, a mellkasomon, majd ha alszik magam melle rakom. Erzi a testemet es ez megnyugtatja. Nem a legjobb megoldas olyan szempontbol, h nem lehet leszoktatni errol, illetve hazaseletnek sem a legjobb. De maskepp nem mukodott. A kislanyomnal sem mukodott h simogatom a hatat, vagy ringatom es visszaalszik. O is felall a kisagyban es ordit, ha nem megyek rogton.
2012. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Legalább jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül így. Magam mellé veszem sajnos akkor is sír, és mocorogni akar csak, lemegy az ágyról is ilyenkor. Félek leesik, ha véletlenül elalszom, nagyon mozgékony kislány.
2012. nov. 3. 22:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát vannak ilyen gyerekek akiknél semmi nem hat fájdalomcsillapításra. Az én lányomnál is kipróbáltunk mindent, amikor jött a foga, de semmi nem használt. Mi 2 éves koráig küszködtünk a nem alvással. Szétszedtünk az ágyunkat, csak a matracon aludtunk, hogy amikor éjjel magamhoz vettem, akkor ne tudjon leesni. Még körbe is párnáztuk az ágyat, mert nagyon sokat forgolódott. Ez volt a legjobb megoldás hosszú távon, mert máskülönben én is zombi lettem volna, így ha felébresztett éjjel könnyebben visszaaludtam én is, hogy nem kellett átmászkálnom hozzá. Előtte amikor átmászkáltam hozzá, másnap még a lábam is fájt, mert nem pihentem ki. Este mindig a saját ágyában fektettük le, ezért nem szokott át hozzánk. Az elalvással sosem volt gondunk, mindig egy-két órára rá kezdődtek a problémák.

Most 3 éves múlt és 1 éve szépen alszik a saját ágyában, nem is kellett visszaszoktatni.

2012. nov. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fogzásra a borostyán nyakláncot ajánlom
2015. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!