Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 4 éves kisfiam sajnos...

A 4 éves kisfiam sajnos eszméletlenül rossz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
4 éves a kisfiam. Van egy 16 éves lányom is. Ő nagyon jó gyerek volt mindig is. A fiam meg nincs rá szó,hogy milyen rossz, nem lett elkényesztetve és mégis azt csinál amit akar. Rászólunk nem hsznál,megverni nem szeretném,nem verek gyereket.Szobájába már többször bezártam de sajnos nem használ,egyszer beverte az ajtó üvegét is,hogy kiakar jönni :( Kérlek titeket adjatok valami tanácsot. Előre is nagyon köszönöm!
2009. szept. 6. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom, de a pofon adás a gyerekneveléssel eggyütt ját. Hidd el, 1-2 pofontól semmi baja nem lesz.....könyörgöm..ez nem bűncselekmény...ez NEVELÉS. Ha kikap, tudni fogja, hogy legközelebb ilyet nem szabad, mert az neki "fájni" fog....sajnálom, de ez evvel jár. Nekem sem lett ettől semmi bajom...sőt meg is köszönhetem a szüleimnek.
2009. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Első író vagyok. Persze, nem rugdosni kell stb.:D

szépen mondván...odasuhintani...

2009. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
82%

Egy kis segrepacsi nem fog neki ártani!Szerintem most kezd el,mig kicsi, mert ha nagyobb lesz tuti nem fog semmi változni, sőt rosszabb lesz és akkor végképp nem lehet megállítani, mert "verve" nevelni akkor már késő,akkor haragudni fog rád miatta.És az még rosszabb!

Ha most kapni fog egyet kettőt, megtanulja, ha másért nem, azért fogad szót, hogy ne kapjon, mert az nem jó.És ez majd beleivódik belenevelődik, aztán egy idő után teljesen el lehet hagyni.Nem lesz tőle semmi baja, ha okosan csinálod!Annyi biztos, ha most nem változtatsz rajta, meg fogsz őrülni tőle!

2009. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sajnos már ott tartok,hogy nem birom. A lányom se! A férjem állandóan dolgozik,ha itthon van nem fogglalkozik vele,és még ő akarta a gyereket:S mindegy is. Ma elég nagyot ütöttem rá,mert aztmondta nekem,hogy a k**va anyád. Fogalmam sincs,hogy honnan vehette,a családban nem beszélünk csúnyán soha. Akkorát vertem a szájára,hogy csak na. Erre kiröhögött. Remélem,hogy változni fog,mert nem fogom sokáig bírni.
2009. szept. 6. 18:05
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

Semmi értelme a fizikai erőszaknak.Ha egy gyerek a veréstől való félelmében nem tesz meg valamit,akkor majd megteszi ha nincs a látóterében a szülő.Ezt különben nem én találtam ki,itt van Ranschburg Jenő véleménye a dologról:

"A tényt, hogy a tiltott cselekedeteknek bizonyos következményei vannak – a szülő szemöldökfelvonásától kezdve egészen a fizikai bántalmazásig –, a gyerek a tapasztalatok során tanulja meg. Ha az ember azt akarja, hogy ne a rettegés, a fizikai fájdalomtól való félelem tartsa vissza őt, hanem a helyzet megértése, és az a vágy, hogy a szülei elvárásának megfelelően viselkedjék, természetesen türelmesebbnek kell lennünk, és a folyamat, amelynek során a gyerek szocializálódik, tovább tart. Ennek ellenére megéri a fáradságot, mert a gyerek végül – és hároméves kora után ez a tendencia egyre világosabban kivehető – egyre inkább belső meggyőződésből fogja a helyes utat választani, és akkor is az elvárásoknak megfelelően cselekszik, amikor közvetlen büntetés az ellenkezőjéért nem fenyegeti."

2009. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
A büntetés jobb a verésnél,csak következetesnek kell lenni.Büntetni úgy is lehet hogy el vesszük a kedvenc játékát,vagy sarokba állítjuk 5percre,majd bocsánatot kér a gyerek.Mindig figyelmeztetni kell a gyereket,h mi történik ha nem fogad szót,és be is kell tartani.Nagyon fontos a hangsúly,erőteljes és komoly legyen.Türelem,és türelem.
2009. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Na igen hangsúly...ténleg nagyon sokat számíthat.

Az én ygerekemnek sajnos nincs kedvenc játéka mert ami van neki azt mind imádja. Sarokba nem igen tudom állítani mert nincs oylan hely,meg nem is amradna ott,bárhogyan is rászolnék. Már azon gondolkoztam,hogy elviszem orvoshoz mert ez türhetetlen amit művel. Sajnos az óvodában nagyon "elkényeztetik" minden megvan eki engedve mert ő a kis kedvenc. Már szóltam az óvonőknek,hogy ezt fejezzék be,de ugylátszik nem igen hatotta meg őket.

2009. szept. 6. 21:13
 8/19 A kérdező kommentje:
Az írásért bocsánat! Nem figyeltem oda.
2009. szept. 6. 21:14
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Következetesség.Ha a sarokba állítod-bár ennél jobb a "büntetőszék" ahova le kell ülnie-,állíts be egy órát,annyi percre amennyit jónak látsz-persze ez reális legyen,ne 10-15 perc-,és vidd vissza ahányszor eljön onnan.Persze nem egyszerű,és sok türelem kell hozzá,de több értelme van,mint lekeverni neki egy fülest.Ne dühből büntess,mert akkor elszáll a kezed.Nagy levegő,és nyugodtan,röviden,egyértelműen szigorú hangon mondd el mit csinált rosszul,mit nem szabad,és ezért mi a büntetés.

Egyébként írod,h az oviban ő a kedvenc,de ha ott is így viselkedne,hidd el,nem szeretnék ennyire.Ez viszont azt jelenti,h a viselkedés neked,nektek szól.Jó lenne az apjával is elbeszélgetni,h ha nem vesz részt a fia nevelésében,lassan egy mini terroristával fog egy fedél alatt élni.A kisfiú valószínűleg érzi,h nem igazán harmonikus az otthoni légkör,és talán ezért reagál ezzel a viselkedéssel.

2009. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

A testi erőszak tényleg nem a legjobb ötlet. Persze néha belefér, de akkor sem dühből, és ne ez legyen a büntetés.

Ha minden játékát szereti, az is jó, bántani fogja, ha egyet elveszel.

A büntiszék jó ötlet, az idő pedig annyi perc, ahány éves a gyermek. Ha kell, egész nap azzal szórakozol, hogy visszaülteted, és az idő újraindul. Nehéz, de hidd el, 1234345x-re ott fog maradni.

Fontos, hogy ha leülte a büntit, bocsánatot kell, hogy kérjen tőled. Amíg büntiügyben kommunikálsz vele guggolj le, hogy egy szintben legyetek. Ha teljesítette a rá szabott büntetést (akármi is legyen az), felejsd el és ne haragudj rá, ne büntesd tovább. Szóval egy reggeli rosszaságért kiszabsz egy reális büntetést, utána ne legyen az, hogy de nem kapsz ezt vagy azt mert nem érdemled meg, reggel rossz voltál.

Inspiráld!

Tégy ki látható helyre egy kis mágnestáblát. Azon, ha valami jót csinál (legyen akármilyen kicsi is az), kapjon rá egy mágnest. Rosszaságért elveszel egyet (minden esetben 1-1 mágnes legyen, akkor is, ha kicsi jó-nagyon rossz). Ha összegyűjt mondjuk 10 mágnest, kap egy érmet. Minden érem 100 Ft-ot érjen, és abból azt vesz, amit akar. Akár gyűjtheti is. Ha vendég jön, neki azonnal mutassátok meg a táblát a mágnesekkel, hidd el, nagyon büszke lesz magára.

Csináld ezt a nagyobbal is, ő is azért kapjon, amiért az öccse kapna (másért ne), így irigy lesz és ő is belekezd.

(a mágnestáblát megoldhatod egy sima papírral és rárajzold meg kiradírozott vonalakkal is).

Sok szerencsét!

2009. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!