Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mondanátok olyat, hogy a...

Mondanátok olyat, hogy a gyermek 3 évesen még alig-alig beszélt, és mégis minden rendben volt vele később?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve. A kisfiam 3 éves, és alig beszél. A nagyobbik baj az, hogy mintha nem is értené, amit mondunk. Az ovitól vártam a nagy áttörést, de úgy néz ki, hogy nem tudjuk vinni, mivel a szobatisztaságban visszaesett a beszoktatás alatt. Pedig ott már a logopédus is vállalta volna heti kétszer. Most meg valószínűleg hordhatom maszekban a város túlsó végére pénzért. A füle rendben van, még gyermekpszichológus időpontra várunk.

A logopédus egyébként azt mondta, hogy nagyon jól fejleszthető. Bár ahogy elnézem a kortársait, kicsit butának tűnik hozzájuk képest.

Az a baj, hogy úgy tűnik teljesen magamra maradok, mert az apja folyton ordít csak vele, meg elmondja minden idiótának, mert megint bepisilt. Csoda, ha nem fejlődik a gyermek?

Meg engem okol, hogy azért ilyen, mert nem foglalkoztam vele eleget.

Azt hiszem fel fogok mondani a munkahelyemen, hogy fejlesztésre tudjam hordani. Nagyon el vagyok keseredve, mi lesz így velünk? Mondjuk a férjemnek megmondtam, ha ebben nem partner, jobb is, ha elköltözik.


2013. febr. 17. 15:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Bocs amit írok, de itt a családdal van probléma nem a gyerekkel. Ismerek olyat aki 3 éves koráig egy mukkot nem szólt és 3és fél évesen már folyékonyan beszélt. A fiúk lassabban kezdenek beszélni amúgy is. Egy veszekedős családban ahol nem érzi a gyerek, hogy elfogadják olyannak amilyen nem is fog beszélni. Egyenlőre semmi okod kiborulni, nem baj, hogy még nem beszél. Vannak könyvek pl. Mozdul a szó, vagy a Mozdulj rá! amik pont olyan szülőknek adnak segítséget mint te. Egy gyermek akkor tud jól fejlődni ha béke, nyugalom és szeretetteljes környezet veszi körül.

Néhány ötlet amivel tudsz segíteni

- legyen béke és elfogadás a családban

- ne kiabáljatok vele (attól csak megijed) hajoljatok le hozzá és úgy beszéljetek hozzá, hogy lássa a szátokat

- beszélgessetek vele a tárgyakról amik körül veszik

- menjetek kirándulni, sétálni, nézzétek és beszéljétek meg mit lehet vásárolni, hogyan működnek a járművek stb.

- bábokkal is játszhattok

- utánozzatok állathangokat, járművek hangjait

- rajzoljatok, építsetek, ragasszatok

- fújhattok szappan buborékot, vagy csak papír galacsint, kihajtogatott zsebkendőt is fújhattok (rakéta)

- csinálhatok száj gyakorlatokat (dugt ki a nyelved, érintsd meg az orrod, csinálj kanalat a nyelvedből stb.)


3 jó könyv

- Mozdul a szó (megkésett beszédfejlődés terápia otthon)

- Mozdulj rá! (mondókák versek mozgással)

- Anya taníts engem (fejlesztő feladatok minden gyermeknek)

2013. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
A nagyobbik ocsém 3 évesen osszesen 2 szot mondott. Viszont 4 évesen nem lehetett leloni, annyit beszélt. :) Valoszinuleg ra is az hatott, hogy apank ritka nagy barom tudott lenni... A férjedet tényleg el kéne tavolitani a gyerek kozelébol, mert igy szegénykém teljesen be fog gubozni. Konnyen lehet, hogy egyaltalan nem butabb, mint a tobbi, csak az apja mellett megszokta, hogy ne merjen megnyilvanulni.
2013. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Szegény kisgyerek. Azért sajnálom, mert az apja ilyen vele. Én mint anya, ezt nem tudnám elviselni, ha az apja nem menne el, akkor én mennék. Akármilyen betegség is állhat a háttérben, (ha van), akkor is az én gyerekem és szeretem.

Amúgy hallottam olyan gyerekekről, pl. párom testvére is olyan volt, 3 éves koráig meg se szólalt, semmit, aztán hirtelen mint a vízfolyás. De az óvoda sokat segített, kár, hogy nem mehet, ott sokat fejlődne, vagy valami fejlesztő oviba kellene járnia, ha van olyan.

2013. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék neked bíztató dolgot írni, de sajnos nem tudok. Rokon kisfiú volt szinte ugyanígy mint a Te fiad. Ő sem beszélt 3 éves elmúlt már, de még mindig nem beszél, nem is figyel ránk, társaságban nem tud viselkedni, ahol tudja piszkálja bántja a nagyobbakat is. Alig eszik, ha eszik is abban nincs köszönet, és még mindig nem szobatiszta. Őt az oviból el is tanácsolták, jól hall, mi is a fülére gyanakodtunk de semmi baja (sajnos). Speckó oviba kellene járnia.

És bizony ő volt már gyermekpszihónál, igen, szellemileg visszamaradott, és utólag már tudjuk, hogy bizony a jeleket észre kellett volna vennünk. Mi is figyeltünk olyanra, hogy mintha a gyerek nem lenne olyan okos mint a többi...de ezeken átsiklottunk akkor. HIBA volt.

Remélem más fog valami pozítvat írni, én is csak azért írtam le, hogy ne érezd egyedül magad.

Ja igen, itt sajnos a házasság megbomlott a gyerek miatt:-(

2013. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Bölcsi!?

Nevelési tanácsadóban ingyen van a logopédus!


Lányom 3 éves koráig annyit sem mondott hogy Anya!

Na utànna nagyon beindúlt, napról napra mondta az új szavakat, egyre értelmesebb lett!

3,5 évesen lett szobatiszta, pont az Ovi előtt!

Az Oviban a szabályokat tanulta meg, ülni egy helyben, nem felállni az asztaltól...

Mondókákra, dalokra is fogékonyabb!

2 hete rákattanva a Dóra mesére, elszámol magától 10-ig, és kb. 20 angol szót tud!! Magától tanulta meg!


Mondjuk mielőtt Ovis lett, a azívesen tudta, 10-ig elszámolt, minden állatot ismert, mi milyen hangot ad!

Szeretett rajzolni, festeni, gyurmázni, sokat olvastam neki, matricáztunk, ki vágtunk, szerep játékokat játszottunk.

Most 4 lesz , de. 30 db-ős puzzlet 2 perc alatt kirak.


Napról napra látom hogy ügyesebb!


Még most sem beszél tisztán, de néha olyanokat mondd, nem tudom kitől hallhatta!

Nagyon szépen, valasztekosan, udvariasan beszél!

Pl. Reggel kimegyünk, és mondja Milyen szèp napunk van ma!


Mindenhol köszön Jónapot...

2013. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

akár mennyire is gáznak érzed a szobatisztaságot ne vedd ki a gyereket az oviból. óvónénikkel bes7zéld meg ne stesszeljék készíts neki elegendő váltó ruhát.. a lgogopédus segíteni fog, gyerkepsizchológus azt fogja mondani,ohgy a család a prbléma. Termsézetes a visszaeseés ha oviba kerül, éppen,ohgy a ragaszkodás jele. apukát is küld el a gyerkpszichológushoz.

Te pedig maradj a munkaheyleden nincs baj csak éppen swegítség kel neked és a gyerkőcnek is.

2013. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Jövő héten lesz 3 éves. A beszoktatás alatt az oviban bepisilt. Sajnos azóta már itthon is. Azt még megpróbálom, hogy hátha fél napra fogadják, mert nagyon jót tenne neki.

Igen, mondják, hogy talán nem tetszik neki az ovi, de szerintem nem erről van szó. Mert ott lehetett hagyni, szépen játszott, evett. Csak a wc-t nem akarja használni. Inkább az apja viselkedése hatott rá így. Az volt a nagy hiba, hogy hagytam, hogy ő vigye beszoktatni. Mert nagyon kiabál vele, ha bepisil, aztán mindig megbánja.

Most is már hízeleg nekem, hogy szeret, ne hagyjam el. De ez így nagyon nem jó a gyereknek. Már az 5 éves lányomat is megríkatta, aki mondja, hogy az öcsém nem beteg, apu miért mondja?!

Egyébként amikor terhes voltam felmerült a Down-kór gyanúja, de aztán az integrált-teszt negatív lett.


Most megint azzal jön, hogy biztos down-kóros, csak nem vették észre. Mert egy kicsit ferde a szeme, csodálkozom is, mert nincs ilyen a családban. De egyébként nagyon szép kisgyerek. Csak észrevették volna, ha down-kóros?

2013. febr. 17. 15:32
 8/29 anonim ***** válasza:

Az ocsem...

Kesobb (4) beszelt o sokat, de rajtam kivul senki nem ertette,meg anyum sem.

Aztan semmi gond nem volt, logopedus kellett, de ez nem ettol fuggott szerintem.

Most sem beszedes tipus, pedig mar felnott 23 eves.

2013. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Kérdezz ra az orvosnal, de enyhén szolva meglepne, ho 3 évesen derulne ki, hogy Down-koros a gyerek...

Egyébként 6-osnal a pont.

Apukanak pedig muszaj lenne megtanulni, hogy a gyerek nem stressz-elvezeto csatorna!!! Valoban nem artana oda egy pszichologus.

Sok szerencsét, drukkolok neked!

2013. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Sok esetben felmerül a szindróma probléma, de az esetek egy részében teljesen alaptalan, és a vizsgálatok nagatívak lesznek. Az nem fog segíteni ha kiabáltok vele. Messze van még a szeptember, addig simán rendeződhet a bepisilés probléma és mehet az óviba. Ha rendeződne a családi helyzet és nem lennének ilyen ingadozások, bejósolható lenne a dolgok következménye, tudatosság és állandóság lenne akkor a bepisilés is megoldódna. Előttem szóló is mondta vigyétek el a Nevelési Tanácsadóba, és ott fogtok kapni segítséget. Ha esetleg onnan elhajtanának akkor az Országos Tanulási képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz is lehet fordulni. (de ott sokat kell várni és nem is biztos, hogy tudnak nektek segíteni) Viszont a bizottság tud abban segíteni, hogy "kötelezik" az óvodát, hogy vegyék fel a gyereket. A munkádat ne hagyd ott, mert akkor a férjed még azért is vitatkozni fog egy idő után. (A mi óvinkba van néhány gyerek akit pelenkásan is felvettek)
2013. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!