Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Én tehetek róla? Összetett...

Én tehetek róla? Összetett probléma.

Figyelt kérdés

Hosszú lesz..


3 éves lesz a Fiam március 20.-án Marcinak hívják.

Ha valami történik ami nem való a kedvére pl. kikapcsolom a köcsög spongyabobot vagy bármi más mesét (jégkorszak, Merida, tom és jerry, magyar népmesék) hogy olvassunk vagy játszunk elkezd toporzékolni és hisztizni hogy ne anya ne (mint akit nyúznak), a végére veri a víz és rázkódik a múltkor ezt este 7-től nyomtuk 11 óráig! A másik ma rácsapott a lábamra (nem tetszett neki a rántott csirke) rákiabáltam, hogy megütötted anyát fájt nekem, beviszem a szobába, hogy gondolkozzon el. Míg a szobában tombol a vizeletét nem tudja visszatartani nem bepisil de egy pár csepp becsúszik... Közben tombol és sír hogy "Mahni jó, Mahni jó" és mutat magára. Bemegyek hozzá átölel és már szól is hogy pisi... de mikor lehúzom a gatyáját látom, hogy már ott a hiszti alatt egy pár csepp becsúszik...


Minden alkalommal mikor valami történik ami felzaklatja vagy hisztit vált ki belőle akkor sír ordít toporzékol és visítja közben hogy Marci jó, Marci jó... Nem ütöm meg, nem mondom rá sosem hogy rossz fiú csak azt hogy rosszat csinált... A buta nem él a szótárunkban a gyerek mégis használja magára mert egy anyukától hallotta a boltban ahogy a sajátját szidta...

Probálom a kib@szott okos könyveket olvasgatni de nem haladok a gyerekemmel.. Nem őt szidom hanem azt amit csinált ha ideges ingerült valamiért akkor az érzést igyekszem neki megmagyarázni de lassan úgy vagyok vele hogy megkeresem a könyvek íróit és a fejükön verem szét a könyvet mert mióta ezt alkalmazom azóta a gyerekem megörült...


Ovit kezdi áprilisban sürgős lenne a segítség...


2013. febr. 21. 13:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
És ha inkább megnyugtatnád bünti helyett?
2013. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%

Az enyém is tombol és ütöget ha dühös ( az a tehetetlen düh ami felnőtteknél is , az Ő kis világában is jogos) de ilyenkor soha nem kiabálok vagy zaklatom fel még jobban hanem megölelem.

Ha nagyon neki van keseredve kapok egy pár csihi puhit,de kedvesen beszélek hozzá.Ki kell várni míg lecsillapodik és megpuszil megsimogat.

akkor mehet dolgára játszani , de soha nem hagyom "idegállapotban"

2013. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy miért kapcsolod ki a mesét, amikor nézi. Ha érdekli a mese, akkor az ilyesmit nyilván szivatásnak éli meg.
2013. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
Nem ártana a gyerekorvossal megbeszélni, mert lehet komolyabb probléma jele is, ha ennyire felhecceli magát kisebb dolgokon is. Közeli rokon gyereket hasonló tüneket miatt kezdtek el figyelni az óvodában és kiderült, hogy kezelésre szorul.
2013. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"de lassan úgy vagyok vele hogy megkeresem a könyvek íróit és a fejükön verem szét a könyvet"


Szólj ha indulsz lécci, csatlakoznék.

A Murphy szülők kézikönyvében valami olyat olvastam, hogy a gyereknevelési könyvek akkor hatásosak, ha az égetnivalóan rossz gyerekedet azzal csapkodva kergeted végig a lakáson.



Nekem ez tetszik: "a megfelelő kommunikációval minden hiszti elkerülhető".

Na peeeeersze!!!! Kérdem én, hogy itt mit csináltam rosszul????

-Anya, vihetem a kis zsiráfokat?

-Igen.

-De nem akarom, NEEEEEM AAAAKAAAROM, NEEEEEM, NEEEEEM!!!!!!

És a gyerek a földön magán kívül tombolva fetrengett.


Ez amúgy egy rossz korszak, a szülőt és a gyereket is megviseli. Következetességgel és egy nagy adag lesz.rom tablettával lehet túlélni.

Nekem már a kis hisztis felnőtt, tök normális gyerek lett belőle, de a 3 éves kora volt az, hogy ördögűzőt kellett volna hívnom.

2013. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Azt azért nem gondolom úgy hogy meg kell öleljem mikor megüt...

Nem gondolom, hogy tolerálnom kell hogy nem tetszik a kaja és rám ver majd fogja magát és elszalad...


Ha elindulok a boltba (nem viszem el sosem ha nem reggelizik de ezt előre közlöm is vele mikor látom, hogy finnyázik vagy csak piszkálja a reggelit) Itthon hagyom a dédinek akkor csórikámat is képes oldalba verni vagy megrugdosni szó szerint... Kegyetlen tud lenni!


Engem mondjuk ami "zavar" az az hogy nem bírja visszatartani a pisit!

Ez idegi vagy mi?

Ha előtte 5 perccel pisil is becsúszik a gatyába...

2013. febr. 21. 13:34
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

khm


ne kapcsold be a tv-t neki

felejtsétek el egy 3 évesnek nem ott a helyet előtte


az h bemegy pár csepp az nem olyan gáz ám :-)

a 8 éves fiam pl ha nagyon csikizem akkor képes bepisilni :-) de amúgy meg nem


nálunk is volt hiszti a fimanál

de lezártam azzal h ha nem eszi meg akkor éhes marad és komolyan vettem h akkor nem adok neki mást

eljátszotta ezt vagy 1 hétig aztán rájött h nem ér el vele semmit sem


ha kiborult bezavartam a szobába lecsillapodni mondtam neki h ameddig balhézik addig nincs semmi ha lecsillapodott akkor beszélünk és meglátjuk mi lesz


most 8 évesen már elég szigorúan rászólni h na nyomás a szobába és már nyeli is vissza és 3 perc alatt normális lesz


szal kitartás idővel javul majd

2013. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

5!


Ez hatalmas! Nekünk ilyen zsiráfos még nem volt de ez kegyetlen!!! :DDDDD


Ha megyek mindenképp értesítelek az első az lesz aki azt a könyvet írtam hogy "beszélj úgy hogy érdekelje hallgasd úgy hogy elmesélje" különböző kínzási módszereket találtam már ki neki...


A viccet félre téve, nyugtató teát iszom és sedacure fortét szedek 1 hónapja... Először éreztem hogy elmúlik a belső remegésem... de most már semmi... De nagyon szeretném ezt nyugtatók nélkül megúszni... Próbálkozunk 2 éve a második babával, kezelés alatt vagyok én is, nem alszom csak 3-4 órákat... Tudom hogy az idegeim nem olyanok mint 1 éve de akkor is hamar átrendeződik az arcom, ha elkezdi a hisztit...

2013. febr. 21. 13:39
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg mese közben kapcsolod ki a tévét/gépet, akkor persze, hogy ordít. Beszéljétek meg előre, hány mesét nézhet meg és legyél résen, ha lejárna az adag kikapcsolni, mielőtt kezdődik a következő.

Ha direkt üt meg, szerintem jogos a bünti, de lehet, hogy neki ez túl drasztikus, lehet elég lenne kevesebb idő vagy valami más (pl. elvenni tőle amivel üteget vagy nem kap desszertet a csirke után).

A dackorszakban - szerintem - minden gyereknél előfordulhat olyan hiszti, hogy szinte nem is tud magáról (és ebbe szerintem a pár csepp pisi is belefér). Valakinél bejön "a magára hagyom", nálunk inkább a lenyugtatom vált be, persze nem ölelgetem bünti gyanánt :). Ezt az időt szerintem csak túl kell élni - simán lehet, hogy az ovi pont jó irányban fog hatni rá.

2013. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ja nem, természetesen szólok neki, hogy 2 rész lemegy (20-25 perc) és kikapcsoljuk.

Tudja nagyon jól hogy mi az egy és mi a kettő... Ha vége az elsőnek mondja hogy "edd" ha a második kezdődik mondja hogy "tettő" az ujjain is tudja mutatni... Nagyon okos fiú épp ezért nem értem ezeket. Kézzel üt vagy pofozkodik vagy a múltkor dédit ökölbe szorította a kezét és úgy ütötte..


Amíg a bünti tart az nincs egy perc mert megpróbálnám ráhajtani az ajtót és kivágódik rúgja üti... Ha meg fogom az ajtót hogy ne bírja kinyitni csak résnyire akkor zokog és reszket..

Már a család mondta hogy egy kiadós verés kéne neki mikor ilyen hisztit kicsap "hogy majd megtanulná egy életre" címszóval hogy nem lehet hisztizni... Mert hogy nekünk is elég volt utána egy morcos tekintet és már húztuk is meg magunkat. De az annyira nem szimpatikus megoldás....

2013. febr. 21. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!