Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vegyem rá a tanulásra?

Hogyan vegyem rá a tanulásra?

Figyelt kérdés
9 éves fiam nem akar tanulni.Én már kifogytam az ötletekből,nem lehet rávenni.Próbáltam szépen,csúnyán...Mostmár az apja is belátja,és ő is folyamatosan mondja neki,de így is csak ketten beszélűnk a falnak...Facebook-on kérdezem megmi a házi,mert máshogy nem derűl ki.Mivel ugye,soha nincs.
2013. febr. 23. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Tegyetek be napkozibe, ott megcsinaltatja vele a tanitono.
2013. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Próbáljátok úgy meg,hogy pl ha megtanult akkor jutalmazzátok! Így talán rá lehet venni...

13/F

2013. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jutalmazás,szidás,kilőve.Nem hat rá.Fenyegetés és szép szó sem.Napközis,de az még az óvoda szintjén sincs.Azóta nem derűlnek ki a tanulnivalók.
2013. febr. 23. 14:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Erdekes. A napkozinek szabott rendje van, ide tartozik az irasbeli hazifeladat elkeszitese es a tanar altali ellenorzese is. A delelottos tanitoval be kell irni a leckefuzetbe a hazifeladatot...
2013. febr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ennek a napközisnek úgy beszélnek vissza a hétévesek is,mintha nem is felnőtt lenne.Tekintélye egyáltalán nincs.Elsejével más lesz,remélem,valami szigorú tanárt sikerül a helyére tenni,persze ha van ilyen...Én akárhányszor mentem a gyerekért,mindíg játszottak.Néha megcsinálták az írásbelit,de olvasni,verset tanulni,semmi...Én is csak kapkodom a fejem,nálunk ilyen még nem volt.
2013. febr. 23. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ha a jutalmazás, szidás kilőve, akkor itt más gond is van, nemcsak a tanulás...

Nektek kell a sarkatokra állni, még időben megfogni a fiúcskát. Ha a napközi tényleg olyan gyenge, ahogy írod, az hatással lehet a fiad lazaságára is. Mi nemrég 1 éve költöztünk. A régi iskolában ijedten tapasztaltam, hogy a kisebbik fiam egy túl laza tanítóbácsit kapott, aki alig követelt. Én hiába mondtam, hogy tanuljunk, mivel az iskolában nem volt nagy követelmény, a gyereket nem érdekelte. Mikor elköltöztünk az új iskolában igencsak volt mit bepótolnia, azóta szorgalmasan tanul. A nagyobbik fiam már felsős, nála már néha becsúszik egy-egy rossz jegy, megbeszéltük vele, hogy a rossz jegyért számítógéptől eltiltás jár, neki ez a legnagyobb büntetés.

Ha jól tanulnak, jó jegyet hoznak, megdícsérjük őket, de külön nem jutalmazom, nem azért tanulnak.

Én a te esetedben azt csinálnám, mivel a napköziben nem készül el minden házi, hogy minden nap ellenőrizném a gyerek táskáját, órai munkáit, sorra vennénk közösen a házikat, tanulnivalókat, ha nincs bejelölve, egy osztálytárstól mindig elkérném stb., hogy minden meglegyen.

Biztos tudsz rá valamivel hatni, hogy hazaérve leüljön tanulni. Mit szokott csinálni ha hazajön? Addig nem teheti, amíg nincs kész minden lecke. Pl. nem mehetsz focizni addig....nem tévézhetsz addig.... nem gépezhetsz addig.... stb. Meg kell találni, ami őt érzékenyen érinti.

Muszáj hatni rá, mert felsőben még nehezebb lesz, ha nem tanul, ott már sokat fog rontani! A nagyobbik fiam kitűnő volt alsóban, most 6-os, és tényleg tanul, de még így is sokat rontott.

Ami meg a másik, hogy rátok szülőkre kell, hogy halgasson, az kevés, hogy csak mondjátok neki, az senkit sem hat meg. Állítsatok fel következetes jutalmazás-büntetés módszert, ami az ő esetében hatásos lesz. Ehhez ismerni kell a gyereket, hogy tudjuk, milyen jutalom tudja motiválni, milyen büntetés tudja elgondolkoztatni.

Sok sikert!

2013. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)Még elsőben nem is volt ennyi gond,nem volt napközis,itthon megcsinálta a házit,néha tanult is.Azt gondoltam,a napköziben jobban fog,ezért is adtam be.Az osztályfőnök is azt mondta,azóta sokkal rosszabb.A másik,amiért beadtam,mert két és fél hónapja megszületett a harmadik kisfiam,és nem tudnék vele annyit tanulni,amennyit azelőtt.Hogy mit csinál itthon?Piszkálja a négy éves öccsét.Állandóan.Már reggel felkelés után rögtön.Ezért is napközis,hogy a két kicsi addig nyugodtan legyen.DE már egyre elkeserítőbb.
2013. febr. 23. 16:21
 8/10 anonim ***** válasza:

A 6-os vagyok. Nem lehet könnyű 3 gyerekkel, hidd el, én tudom. most én is gyesen vagyok a harmadikkal. Az első pár hónap nagyon nehéz volt, még napközben el is voltunk, de a család többi része délután egyszerre ért haza, a fiúk az iskolából, a férjem a munkából, azt sem tudtam házit nézzek vagy kaját csináljak, a pici délután 5-től estig csak sírt, kicsit hasfájós volt, nekem sem jutott túl sok idő a nagyobbakra. Később azért már könnyebb.

Most mivel a nagyobbik már felsős, ő ebéd után jön haza, mire a kicsit leteszem aludni, ezért nyugodtan tudunk tanulni. Nekem így könnyebb, mint mikor még mindkettő napközis volt, hazaértek 5 órára, és még akkor mindig volt egy kis olvasás, verstanulás, angol szavak stb.

Szerintem a fiad azért piszkálja a tesóit, mert ő is szeretne egy kis figyelmet, tudod mint valamelyik reklámban, amikor a nagytesó utánozza újszülött testvérét, hogy rá is ugyanannyit figyeljenek.

Akármilyen nehéz, próbálj meg vele is egy kicsit külön foglalkozni. Azzal biztatlak, hogy ha már a pici nagyobb lesz, lényegesen könnyebb lesz, csak néhány hónap...

Nekem a kislányom most 2 éves, és most már minden oké.

A fiúk is játszanak vele, ő meg imádja a bátyjait. De amíg pici baba volt, nem nagyon tudtak mit kezdeni egymással.

2013. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazad van.Én is gondoltam már rá,hogy belőle így jön ki a féltékenység .Ugyanis hiába a szidás,addig is vala foglalkozunk.Csak tudnám,hogy miért jó ez így neki...Ha már így említetted a kislányod,megkérdezhetem,hogy ez a sírós időszak meddig tartott?Az enyám három hónapos lesz,kb.három hete kezdte,pontosan a bűvös 5 óránál vagyis általában negyed-fél öttől fél hatig azt a bizonyos sírást,hogy fogalmam sincs miért.Nem a hasa fáj,mert nem húzza a lábait,csak van és ordít,semmiféle póz nem használ,ha felveszem is ugyanúgy.Majdnem olyan az egész,mintha félne valamitől.Nálatok ez sokáig tartott?
2013. febr. 24. 11:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk ez a sírósság már hamarabb kezdődött, olyan 5-6 hetesen. A védőnő azt mondta, sokszor nincs rá konkrét ok, egyszerűen ahogy érik az idegrendszerük, és a sok inger ami éri őket, ilyen feszültségben jön ki. Kislányom novemberi, és akkor kezdett javulni a helyzet, amikor jött a tavasz, és már annyira jó idő volt, hogy 5 körül is ki tudtam vinni levegőzni, akkor bevágtuk a babakocsiba, és rögtön csendbe lett, ekkor már olyan 5-6 hónapos lehetett.

És amint elkezdett forgolódni, kúszni, mászni, már nem volt ilyen nyűgös.

Visszatérve a testvérféltékenységre, még azt tudnám tanácsolni, hogy kösd le a fiadat apró feladatokkal, amiben a segítségedre lehet, hogy fontosnak érezze magát. Nálunk amikor a kicsi megszületett, én elbeszélgettem a fiúkkal, hogy anyának most már nagyon sok dolga lesz, miben tudnának segíteni. A nagyobbikat sokszor el tudtam küldeni a boltba, a kisebbik meg szint pótmama volt, pelenkát vitt ki, cumisüveget hozott be, betakargatta,énekelt a picinek stb. Örömmel kezdtek mindenben segíteni.

Remélem, tudtam segíteni.

2013. febr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!