Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol keressek, vagy találok...

Hol keressek, vagy találok logopédust?

Figyelt kérdés

Mindenki csak hárít.

Kisfiam 4 és fél éves, szeptemberben kezdte az óvodát.

Igencsak megkésett beszédfejlődésű, szókincse kicsi, az is hibás.

Még mielőtt mentünk volna oviba, már jártam a nevelési tanácsadóba hogy a beszéddel problémák vannak.Elküldtek, mondván ők szülő kérésére nem foglalkoznak a gyerekkel, csak ha majd az ovi küldi, különben is ott úgy is beindul a beszéd.

Már szeptember első hetében meg is írták az óvónők a papírt a nevtan felé hogy foglalkozni kéne a fiammal.Akkor kértünk időpontot, azóta múlt héten tudtunk menni.

Fél év várakozás után közölte a vizsgálatot végző hölgy, hogy logopédusra van szükség (jó fej, ezt eddig is tudtam).Kérdésemre hogy mikor milyen időközönként menjünk, az volt a válasz hogy hát náluk nincs terápia, csak felmérés, kérjem az óvodába a logopédust.Csakhogy az oviban nincs és nem is lesz logopédus, illetve van de csak heti egyszer jön és csak a nagycsoportosokkal foglalkozik.Ők azt mondják hogy a nevtanban kéne logopédusnak lennie és különben sem logopédus kell a gyereknek hanem gyógytorna. :o

Egyszerűen fogalmam sincs hogy hova forduljak.

Hol keressek megfelelő fejlesztést a fiamnak, ahol fogadnak is és ingyenes, de minimum megfizethető mert pénz nincs. :(


Erdőkertesi vagyok, ha esetleg valaki így jobban tud tanácsot adni.


2013. márc. 13. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Én pesti vagyok de én a fiamat ilyenkor mær elvitem a halmi utra az országos beszédvizsgáloba ,és ott megálapitoták hogy beszéd hibás és kijelöltek egy neki megfelelö ovodát ahol megkapta a minden napi logopédiai fejlesztést,illetve nevtanba jártunk spec tornára.
2013. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyanezt a kálváriát jártuk végig. Ha megvan a papirod a logopédus szükségeségéről nev.tantól. Irj a jegyzőnek és lesz megoldás mivel ez kötelező. Különben tényleg kell a torna is. De tényleg írásban mert mig érdeklődtem segítséget kértem nálunk sem volt megoldás.
2013. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget.Írok a jegyzőnek.remélem eredményes lesz.
2013. márc. 13. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta, a Halmi útra kellene elvinni a gyereket az Országos Beszédvizsgáló Szak. Bizottsághoz (talán még nem költöztek el). Ők adnak diagnózist, ami azzal jár, hogy sajátos nevelési igényű lesz a fiad, és neki tényleg kötelező biztosítani a logopédiai ellátást. Ha az óvoda nem vállalja, akkor jelöljenek ki neki olyan intézményt, ahol megkapja a fejlesztést. (Extrém esetben, vagyis ha nem tudnak logopédust biztosítani, akkor az önkormányzatnak térítenie kellene a magánlogopédust. De inkább keresnek valami megoldást...)


Sok sikert, kitartást. Nem egyszerű, és a Beszédvizsgálóba is sok a várakozási idő:(

2013. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 még a halmi uton van a beszédvizsgálo.
2013. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdezö

A jegyzöhöz akor érdemes menni ha voltatok a halmi uton,ök álapitják meg hogy beszédhibás e és kijelölnek neki egy ovodát vagy a mostani ovodának kell megoldania fejlesztését.

2013. márc. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö

Hivatalosan az ovodában csak 5 éveskortol járhat gyerek logopédushoz,

2 fiam is beszédhibás de a nagyobbal ,pont igy voltam mint te 3,5 évesen vitem a halmi utra mert bár nem beszélt de nem foglalkozott vele logopédus nagyon.ott megálapittoták hogy sni megkésett beszédfejlödésü,igy kijelöltek neki egy olyan ovodát ahol van logopédiai csoport ahol minden nap volt logopédiai foglalkozás.

2013. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!