Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan derült ki, hogy gyermek...

Hogyan derült ki, hogy gyermeked epilepsziás? Mi volt a figyelem felhívó, első tünet?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a most 13 hónapos lányomat neurológushoz küldték. Még augusztusban beütötte a homlokát elég csúnyán, de akkor nem találtak nála semmi eltérést a balesetin.Rá egy hónappal séta közben elbambult, nagyon nézhetett valamit, vagy megszunnyadt, nem tudom, nem láttam a szemét.Ez azóta sem fordult elő, egyszeri eset volt.December elsejére kaptunk időpontot, és nagyon aggódom, hogy ne legyen baja.
2011. nov. 6. 06:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A típikus jel ha görcsöl (előjele nincs). A gyermekkori epilepszia egyik típusánál nem görcsöl a baba hanem "elbambul", katatón állapot lép fel ez általában nem tart sokáig. A bambulástól el lehet különíteni azzal, hogy abból ki lehet a picit zökkenteni, fel lehet kelteni a figyelmét másra. Egy ilyen típusú rohamnál bármit csinálhatsz nem fog rád figyelni. Ez ismétlődni szokott(van, hogy naponta többször is)tehát szerintem ha nem vettél észre ilyet akkor nincs gond. Ha egy szülő figyel a gyermekére akkor észre veszi, hogy néha nem stimmel valami(néha rohama van)! De a kivizsgáláson ki fog derülni! Fel a fejjel!
2011. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is abban bízom, hogy azóta nem fordult elő, és amikor szólítottam, már mosolygott is rám. De akkor is nagyon félek ( inkább rettegek) , hogy ne találjon nála semmi kórosat. Az is lehet, hogy elbóbiskolt.
2011. nov. 6. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Az epilepsziának nagyon sok formája van

youtubon nézelődhetsz :myoclonic seizure

infantile spasm

tonic-clonic seizure

complex partial seizure

atonic seizure

és reggelig lehetne még sorolni,sajnos..

Az,hogy egyszer elbambult még nem jelent semmit,de akár epilepsziás roham is lehetett,a neurológián kiderül.

2011. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem akarok utána olvasni, egyszer megtettem, azóta rémeket látok, úgyhogy nem. Saját tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, de hála az égnek, senkinek nincs ilyen gondja.Szerintem az én picikémnek sincs, csak jó lenne már, ha az orvos mondaná.
2011. nov. 6. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Már 33éves anyuka vagyok.

Kigyermek koromban(kb-3-6éves korig) volt,h sokszor elaludtam séta közben.

De nem diagnosztizáltak semmilyen problémát, egészséges felnőtt lettem.

2011. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne félj a kivizsgálástól. Nem fáj a babának, nem veszélyes. Ha nincs baj, megnyugszol.

Ha ne adj' Isten van valami, akkor meg jó eséllyel kezelni lehet, és sokkal jobbak lesznek a kicsi esélyei egy egészséges életre, mint ha nem vagytok ilyen gondosak, és nem mentek utána a gyanújeleknek.

Ez a pillanatnyi elbambulás, "kiakadás" (ami esetleg oka lehetett annak az első esésnek is) sajnos tényleg lehet az epilepsza jele, úgynevezett kisroham. De persze lehet valódi elbambulás, álmosság, akármi, aminek semmi köze az epilepsziához.

Reméljük soha többet nem láttok ilyet, de ha mégis van valami gyanús, és sikerül mondjuk egy telefonnal videóra venni, az a neurológusnak is nagy segítség.

2011. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem a kivizsgálástól félek, hanem az eredménytől.Azóta nem volt ilyen, nincs mit videóra venni, és nagyon bízom benne, hogy nem talál nála semmi kórosat.
2011. nov. 7. 06:28
 8/9 anonim válasza:
Unokám 4 évesen az óvodában a du. alvás első 10 percében lett rosszul, kéz és láb remegés, enyhe hátracsapott fejmozgás. Család-, Orvos-, mentő értesítése, gyerekklinikán diagnosztizálták "kinőhető" epilepsziát. Ennek 6 éve. Rohamai az első 3 évben éves szintet sem érte el a 3-4-et csak reggel ébredés előtt volt. 3 éve nincs probléma, fokozatosan csökkentett gyógyszeres kezelést kap. 2012. február 6-án kapja az utolsó negyed szem gyógyszert. Mi is végig olvastunk mindent erről a betegségről. Meg tanultunk együtt élni vele. Vidám, izgő-mozgó kislány, kerékpározik, görkorizik, egyetlen kérésünk az iskola felé a bordásfalnál való fokozott figyelem. Eddig nem volt baj. A gyógyszer nélküli elkövetkező 5 év lesz a döntő, hogy tényleg kinőtte a betegséget.
2011. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! Voltunk, megcsinálta a főorvos az EEG-t, de ébren volt végig, sírt, izgett-mozgott, játszott.Sajnos nem lett kristálytiszta az EEG, de azt mondta a doki, semmi teendő ezzel, valószínűleg csak a mozgásából adódott az eltérés.Mert ahogy mozgott, elmozdultak a fején az elektródák.Ő klinikailag kizárná az epilepsziát, nem gondolná, ne foglalkozzak ezzel, de a biztonság kedvéért visszahívott egy kontrollra február végére:(( A bambulásra is azt írta, hogy ártalmatlan esemény volt.Azóta sem volt ilyen.
2011. dec. 13. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!