Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Olyan rossz a 2 és fél éves...

Olyan rossz a 2 és fél éves kisfiam, vagy csak én hiszem azt?

Figyelt kérdés

AKKOR BŐVEBBEN:


NAGYON NAGY SEGÍTSÉGRE LENNE SZÜKSÉGEM.

A VÉDŐNÖM ANNYIT MONDOTT SZEDJEK NYUGTATÓT ÉS AKKOR FELÁLLTAM ÉS OTT HAGYTAM......

AZ ELŐZMÉNYE MINDENNEK A KISFIAM VISELKEDÉSE.

OLYAN SZINTEN ELEVEN, PIMASZ, ROSSZ, CSÚNYÁN BESZÉL, VEREKSZIK, HISZTIZIK, IDEGBETEG, ÖRJÖNG, TÜRELMETLEN.......


VELEM AZ ÉDESANYÁM TÜRELMETLEN VOLT SOSEM BESZÉLHETTEMMEG VELE SEMMIT.

UTÓLAG TUDOM, NEM VOLT KÖVETKEZETES, MERT EGY ÓRÁIG ÜVÖLTÖTT AKÁR MEG IS POFOZOOT ÉS UTÁNA MÉGIS MEGTETTEM AZT AMIÉRT A LESZÍDÁST KAPTAM.

NEM ÉRZEK IRÁNTA LEKI KÖTÖDÉST.


A KISFIAM A CSÚNYA BESZÉDET HÁLA ISTENNEK NEM TŐLEM ÉS NEM IS APUKÁJÁTÓL HALLJA, ÚGYHOGY EZ AZ EGY TALÁN NEM AZ ÉN SARAM.


ÉN ALAPBÓL ERŐS, AKARATOS TERMÉSZETŰ VAGYOK ÉS MINDIG HARCOLOK.


A FÉRJEM NYUGODT, BAMBULA ÉS AKÁRHOGY ÖSSZESZÓLALKOZUNK EGYIK FÜLÉN BE A MÁSIKON KI, NEM ÉRDEKLI A VÉLAMÉNYEM.


NA MOST A KISFIAMBAN MIND A KETTŐNK TERMÉSZETE MEGVAN.


SOKSZOR KIABÁLOK VELE, MEG VAN HOGY ODACSAPOK NEKI,DE AZTÁN ANNYIRA MEGBÁNOM ÉS TUDOM HOGY EZ NAGYON ROSSZ MÓDSZER MERT Ő IS EZT FOGJA, SŐT MÁR MOST IS EZT HASZNÁLJA PROBLÉMA MEGOLDÓNAK.


ELMÉLETBEN TUDOM HOGYAN KELLENE FOGLALKOZNOM VELE, GYAKORLATBAN MÉGSEM MEGY.

ÉS EGYRE JOBBAN KICSÚSZIK A KEZEIM KÖZÜL AZ IRÁNYÍTÁS.


TUDOM SOKAT HIBÁZOK ÉS EZZEL NEM IGAZÁN ALAPOZOM MEG JÓL A JÖVŐKÉT EZÉRT KÉRLEK TITEKET ADJATOK NEKEM TANÁCSOT MITÉVŐ LEGYEK????


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

ZSUZSI


2009. szept. 18. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Citromfű vagy orbáncfű tea!!! A kisfiad a te tükröd,nálunk majdnem ue van.Ha tombolok Ő is olyan lesz,mert érzi-látja rajtam a feszültséget.Az én fiam(21 hó) ha fáradt,unatkozik,egyedül érzi magát elkezdi ezt és rájöttem,hogy ha elaltatom vagy pedig kicsit leülök mellé játszani,kimegyünk az udvarra lenyugszik.Máshogy Ők még nem tudják jelezni,hogy szükségük van ránk,a társaságra!Légy kicsit figyelmesebb és te is rájössz neki mire van épp szüksége.
2009. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Hát először is amikor a kérdést elolvastam azt gondoltam, hogy nem lehet olyan rossz. Csak eleven.

De rákattintottam és megláttam ezt a rengeteg nagy betűt. Véletlen vagy direkt? Mert így a leírás azt sugallja, hogy teljesen ki vagy készülve és ez csattan mindenkin.

Nem akarlak megbántani, de a védőnődnek lehet, hogy igaza van.

Én így nem tudnék nyilatkozni a gyerekemről még akkor sem, ha tényleg nagyon lefáraszt: "OLYAN SZINTEN ELEVEN, PIMASZ, ROSSZ, CSÚNYÁN BESZÉL, VEREKSZIK, HISZTIZIK, IDEGBETEG, ÖRJÖNG, TÜRELMETLEN...... "

Ha anyukád olyan volt veled, akkor te próbálj az ellenkezője lenni, ha tudod, h ez nem helyes.

Az mindegy, h kitől tanulta a csúnya szavakat, nem szabad engedni, hogy használja őket. Ne vidd abba a társaságba ahol ezeket hallja. Vagy mondd meg mindenkinek, hogy a gyerek előtt nem!

Alapból akaratos és harcos vagy. És szted a gyereknek ez kell? Kicsit próbálj már alakulni. Olyan a gyereked mint te. Azt látja, hogy harcolsz, akaratos vagy, azt fogja hinni, h ez a jó. (gondolj vissza: Anyukád és te)

Beszélj a pároddal, hogy neveljétek egyformán, ugyanolyan gyengédek és erősek legyetek. Tudjatok fegyelmezni anélkül, hogy üvöltenél és odacsapnál.

2 és fél éves gyerek nem hülye, sőt. Megérti azt amit mondasz neki, csak meg kell találni a megfelelő hangnemet.

Remélem nem veszed sértőnek és tudtam tanácsot adni.

2009. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek az előttem szólóval.Mikor olvastam,ahogy a világba kiabálod mennyire rossz a fiad,hirtelen el sem tudtam képzelni,hogyan lehetne ilyen egy 2,5 éves gyerek.És a védőnőddel is egyet kell értenem,amíg TE nem nyugszol meg,ne várj javulást.Szinte süt a soraidból az a folyamatos harc amiben a világgal,magaddal és a kisfiaddal vagy.Először békélj meg TE a világgal,ha máshogy nem,hát keress homeopátiás nyugtatókat,vagy teákat,amit javasoltak.Aztán próbálj meg NYUGODTAN leülni a fiaddal játsazni,beszélgetni,hogy lássa azt a példát,amire szüksége lenne.Jól látod:az agresszió amit ellene használsz,minta lesz nála a "megfelelő" viselkedésre.

Szóval nyugi és türelem.Baromi sokáig fog tartani,és nagyon kis lépésekben,de ha kitartó vagy-most harcolj ezért-akkor lassan biztos,h sikerülni fog.

2009. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Azt kell írjam hogy én is egyet értek az előző két válaszolóval. Forrsz dühöng és a gyerek ezt érzi is rajtad. Nem látod meg a gyermeked csodás lényét, azt amiért meg szülted. Csak a problémát látod benne és ez így nem helyes. Lehet a fiad tényleg rossz és eleven, de ezen nem fogsz tudni változtatni dühvel, veréssel és kiabálással. Csakis nagyon nagyon sok türelemmel és szép szóval. Ha egyedül ez nem megy akkor igeni fel kell keresned egy szakembert. Ez nem szégyen ne érezd magad szörnyetegnek, kérj segítséget még nincs veszve minden. Jó anya vagy csak fogadd el a védőnőd tanácsait.
2009. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem tesz jót nagyon a kisfiadnak a viselkedésed. Egyik délután mikor alszik gondolkodj el, hogy mit csinált veled a te édesanyád és te gondolom akkor megfogadtad mindent máshogy fogsz. AKKOR CSINÁLD IS! Egy 2,5 éves gyerek még nem leeht egetverően rossz. Olyan lesz amilyenné formálják. Olvastam, hogy 3 éves korig formálható a gyerek utána már nem. Szóval légy türelmes, menj orvoshoz egy doboz libriumért, az segít és máris másképp látod a világot. Csináljatok közös programokat, játszatok, nevessetek sokat!!!!
2009. szept. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én pik-pak megreguláznám...na nem bántással, meg nem is üvöltéssel. Nemtudom miért kevés gyerekkel nem bírok el, talán mert 5 kistestvérem van. Igazából a zsarolás a nyerő...:P de komolyan. Gondolom a te fiad sem ismeri azt a szót, hogy: NEM! Ha ezt megtanítod neki, már rengeteget segítettél magadon, a hisztinek annyi. Ordibál meg hasonlók? Hagyd ott ahol van és ne is foglalkozz vele amíg nem tud megütni valami normális hangnemet. De ezeket neked is be kell vele tartanod. Találj ki játékokat amitől elfárad, egyből elalszik. Van még egy valami ami beválik, hogy jó napotok legyen. Valahol a közelben csak van vmi park, játszótér. Csinálj egy kincses térképet. A nagy X helyén meg dugj el előre valami olyat aminek tuti örülne, én a tesómnak csokit ástam el /zacsiban/. Ráment 3 órájuk mire megtalálták, persze segítettem nekik. Aztán megették a csokit, hazamentünk és szunya. Amit még tudok neked ajánlani az később kb 4-5 éves korától lesz hasznos: Vidd el JUDO-zni. a MAC egész jó/Margitszigeti Atlétikai Centrum/ régen én oda jártam. Hamar letörik az emberek szarvát ott. Megtanulja mindenki, hogy be kell állni a rorba. Megtanulja fegyelmezni magát, erős lesz, jó társaság, odafigyelnek a gyerekekre. De ott amit az edző mond az kötelező. És ott a verekedésről is leszoktatják majd. Remélem ez azért segítség volt számodra. Juj! Még egy dolog! Van egy haverom aki esküszik erre: Ha ő rossz volt az szülei nem voltak hajlandóak szóba állni vele napokig. Azt mondta szerinte ez az egyik legjobb nevelési módszer. Na mosmár te is mazsolázhatsz! ;) :)) Sok sikert a kis átokfajzathoz. SOK TÜRELEM ÉS HIGGADSÁG!

P-87

2009. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs de azt nem irtad hogy a rosszaság miben nyilvánul meg nála,csak magadról irtál hogy türelmetlen vagy.
2009. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 éves és Ő akkor kezd el csibészkedni, amikor nem figyelek rá. Én is rákiabáltam épp tegnap, aztám kapott egy kis rácsapást a lábára. Után persze lelkiismeret furdalásom van. A barátnőmmel is beszélük, ő ezt úgy gondolja nevelni kell a gyereket, azért tesszük ezeket. Persze én nem szeretek vele kiabálni, de olyankor rögtön cselekszem.

Remélem nem teszek túl rosszat Neki, mert azt nem szeretném.

2009. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó válaszokat kaptál! Ilyen jókat egy kérdésre sem láttam még!

Te tudod, hogy nem a picivel van a gond, hanem veled. Bízzál magadban, ne vergődj!

Szoktad úgy érezni, hogy felrúgnád a párod, hogy még veszekedni se lehet vele? Bennedmarad a feszkó és vibrálsz... Sorstársak vagyunk.

Tégy rendet magadban! Nagyon értelmes vagy és zárósoraidból kiderül, hogy tisztán látod a helyzetet, csak fékezhetetlen vagy. Ne hagyd, hogy anyád még most is csesztessen a hatása által! Ez adjon erőt arra, hogy te megadhasd neki, amit Te nem kaptál meg tőle.

Mondanám, hogy párologtass levendulát, de szerintem nem gáz ám egy enyhébb nyugtató! Nem akart megalázni a védőnő sem ezzel! Attól Te nem vagy dilis! Te nagyon jó anya lehetsz, ha lenyugszol!

2009. okt. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Tudom, hogy valójában velem van a probléma, de nagyon nehéz ezen változtatni. Hiszen ahogy az én gyerekem az én tükörképem, úgy voltam én is a saját anyámnak. És mivel egy életen át ezt láttam tőle és ezt "szoktam" meg úgymond normálisnak, nagyon nehéz változtatni. Már így is rengeteg mindent sokkal jobban csinálok mint ő csinált velem. Legyen ez a tanítás, helyes beszéd, helyes étkezés, normális szokások pl a napirendben. Mondjuk a védőnő azt is mondta, nem akarom magam védeni, hogy a fiam is valóban egy heves vérmérsékletű gyerkőc. Valőszínűleg nagyon tanulékony és a sok információt amit nap mint nap kap sokszor nehezebben dolgozza fel és ezért is pörög annyira. sajnos a férjem is sokat rátesz, hogy ilyen az egész család, teljesen ellentétesen neveli velem szemben a gyereket. Igen sajnos itt a felnőtteknek kellene okosnak lennie. Csak elgondolkodom rajta, hogy apa nélkül milyen lenne neki. Amit persze nem szeretnék. Csak sokszor ahogy mondják is jobb egy békés különélés, mint egy viharos együttlét. És valóban ez megviseli a fiamat is, látszik rajta.

Végszóként még annyit, hogy nem szeretnék nyugtatót szedni, csak azért mert anno az anyám hibázott és a férjem ennyire balfék. Inkább valahogy máshogy megoldom a dolgokat.

2009. okt. 7. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!