Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam nagyon...

10 hónapos kisfiam nagyon rossz alvó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden felvázolni a helyzetet. Babám 19 órakor rendes, szilárd vacsorát eszik.Aztán este 21 óra körül alszik el, tápszerrel. Csak az adag felét eszi meg ilyenkor, kb fél-1 óra múlva felébred és megeszi a maradékot. Aztán 23 óráig felsírogat, felébred többször. Ilyenkor is kell a cumisüveg, mindegy, hogy csak víz van benne, iszik és úgy alszik vissza. Aztán alszik 2-ig, akkor megint enni akar. Előfordul, hogy elég a víz is, de akkor csak nagy kínlódva alszik vissza és 4-kor már kel is és tápszer nélkül csak sír, úgyhogy ilyenkor megetetem. Így alszik 6-ig akkor megint sír, forgolódik, néha elég a víz, de van amikor tápszer kell.

Ha 2-kor adok neki tápszert, akkor 6-ig alszik, de akkor újra tápszert kér. Ha megette alszik 7-fél 8-ig.

A délután 2 órát alszik, de legalább 2-szer megébred közben is. Ilyenkor is tápszerrel alszik csak el, és ha megébred akkor is kell a cumisüveg, különben sír.

És biztos nem a foga, mert már hónapok óta ez megy, folyamatosan. Kezdek nagyon elfáradni. Egész éjjel eszünk, vagy ha nem akkor nyűglődünk. Mit tegyek?


Bocsi, hogy kicsit bonyolultra sikeredett. :)


2011. szept. 4. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Miket eszik amúgy egész nap babád?Lehet, hogy nem lakik jól?

Az én fiam igaz anyatejes, de sokszor én is kelek hozzá mostanában 2-3x éjjel.

A másik...a délutáni alvást nem értem.Megebédel, utána 2 órát alszik, de úgy, hogy felébred és tápszerrel visszaaltatod?

2011. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy megszokásból ébred fel? megszokta, hogy adsz neki enni. megszokta, hogy csak úgy tud elaludni, ha eszik. nekem még csak 6 hónapos a kisfiam, és hála istennek nincsen ilyen tapasztalatom, csak ötletelek. és ha pár napig hagynád sírni és nem etetnéd meg? pár nap alatt kiderül, hogy tud-e változtatni, ha meg nem akkor egy tapasztalattal több:(
2011. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Reggeli: vajaskenyér sonkával,májkrémes kenyér virsli, ilyesmit. Tízórai: gyümi, vagy krémtúró, joghurt. Ebéd: főzelék, vagy ha mi olyat ebédelünk amit már ehet akkor abból kap. Uzsira nem eszik semmi komolyat,csak egy kis gyümölcsöt pont a tápszer miatt ami az elalváshoz kell.

Egyébként jó evő, szinte mindent szeret, nem kell beleimátkozni az ételt.

Ha délután nem alszik 1,5-2 órát akkor nagyon nyűgös fáradt. Viszont már 20 perc után felébred és ilyenkor csak tápszerrel alszik vissza. Ha nem adok semmit, szinte azonnal újra ébred, ha sikerül ringatva elaltatnom.

2011. szept. 4. 20:58
 4/22 A kérdező kommentje:

Pont előző éjjel próbáltam a hagyom sírni variációt. 1-4-ig ordított. Hiába vettem ölbe, ringattam, adtam neki vizet inni. Az ágyában is sírt, még apával is sírt.

Annyira kiborultam, hogy hajnalban már azon voltam, hogy többet nem csinálom, és minden alkalommal megetetem. De hát ez sem mehet a végtelenségig. :(

2011. szept. 4. 21:01
 5/22 anonim ***** válasza:

huh...mióta tart ez?mert ha nem régóta, akkor lehet elmúlik, nem??

bocsi, hogy nem tudok okosat írni, mostanában az én 11 hónapos fiam is rosszul alszik éjjel, nappal nekem is vissza kell altatnom délután, csak mondjuk az a különbség, hogy ringatással visszaalszik...

első voltam.

2011. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Keveset eszik nappal! Nagyon keveset!

Reggelizik, ebédel és vacsizik. 10 hónaposan ennél sokkal többre van szüksége! Először is minimum 1 éves koráig reggel - este tápszer. Aztán tízóraira jöhet gyümi keksszel, tejpép ilyesmik, majd ebéd, majd uzsira is valami és vacsora. 5x kell ennie. Adj neki többször enni és táplálóbbat.

2011. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Lehet hülyének fogtok tartani, de már meg sem tudom megmondani mikor kezdődött.Ez az egész helyzet teljesen elveszi az eszemet. Úgy érzem minden nappal egyre rosszabb. Minden próbálkozásom csak ront a helyzeten.

Tisztában vagyok vele, hogy én rontottam el valahol. :(

2011. szept. 4. 21:14
 8/22 A kérdező kommentje:

Reggel este kap tápszert természetesen. Ezen kívül 5x eszik, egyedül az uzsi szokott kevesebb lenni, mert a délutáni alváshoz tápszert iszik.

Addig adom neki az ételt amig elfogadja. De ha már nem kér, nem tömhetem meg.

2011. szept. 4. 21:19
 9/22 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is,csak a fiam cicizik.9 hónapos és még egyetlenegy éjszakát sem aludtam át,mióta megszületett.Ráadásul a férjem külföldön dolgozik,úgyhogy én egyedül bolondulok meg.Ráadásul már egy hónapja se éjjel,se nappal nem hajlandó aludni a kiságyba csak a mi ágyunkon.Nem nagyon bírom már ezt az egészet:)
2011. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

megint első vagyok, ne emészd magad!Nem te rontottad el!Valószínű túl lesztek ezen az időszakon, csak most nagyon nehéz!

Amúgy lehet butaságot kérdezek, de nincs a tápszerbe valami olyan összetevő, ami "függőséget" okozhat?Mert lehet a miatt ébred meg, mert kívánja....

Az én babám is ennyiket eszik amúgy, mégis kel éjjel szopizni...volt pár hónap amikor aludt éjjel rendesen, de mostanság mi is sokszor éjszakázunk.

2011. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!