Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy is van akkor ez az...

Hogy is van akkor ez az autizmus diagnózis?

Figyelt kérdés

Kisfiam zárójelentésén pervazív fejlődési zavar szerepel, egy másik papíron meg gyermekkori autizmus.Illetve van egy olyan papírunk is,hogy nagyjából év múlva újabb felülvizsgálat szükséges.Azt hittem,hogy az autizmust ha egyszer kimondják akkor az már úgy is van.Vagy esetleg súlyosbodhat a diagnózis (még ennél is lehet rosszabb?)

Most három éves,egy hónapja tornázunk és volt már három egyéni fejlesztő foglalkozása is.


2013. márc. 27. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A pervazív fejlődési zavaron belül van az autizmus. A pervazív azt jelenti, h egész személyiséget átható fejlődési zavar. A gyermekkori autizmus helyett kaphatott volna pl atipusos autizmus diagnózist. Ennek semmi jelentősége nincs, úgyis el akarják törölni ezeket a megkülönböztetéseket. Attól függ, h kiadta a diagnózist, de nem nagyon szokták levenni. Ennél rosszabb diagnózis ezzel a problémával nincs. Évente hívnak alapból kontrollra minket is.

Egy 3,5 éves autista gyermek édesanyja.

2013. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

F84 Pervazív fejlődési zavarok

F84.0 Gyermekkori autizmus (autismus infantilis)

F84.1 Atípusos autizmus

F84.2 Rett szindróma

F84.3 Egyéb gyermekkori dezintegratív zavar

F84.4 Mentális retardációval és sztereotip mozgászavarral társuló túlzott aktivitás

F84.5 Asperger szindróma

F84.8 Egyéb pervazív (átható) fejlődési zavar

F84.9 Nem meghatározott pervazív (átható) fejlődési zavar

Vagyis hát van súlyosabb is, de valszeg a te gyermeked nem az, mert hát az már kiderült volna. Azt ugye tudod, h megillet beneteket az autizmus diagnózissal sok minden, pl emelt családipótlék, 10 éves koráig a gyes, amely mellett teljes munkaidőben lehet dolgozni, mozgáskorlátozott parkolókártya, amivel igyen lehet parkolni, ha gyereket szállítod, súlyadó kedvezmény, utazási kedvezmény, közgyógy, ingyen pelus, ha még nem szobatiszta.

2013. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Korai fejlesztőben kaptuk a diagnózist oda viszem fejlesztésre,tsmt tornára,meg csoportos zene terápiás foglalkozásra is.

Látványosan fejlődik pedig még csak egy hónapja kezdtük az egészet.

Kedves második válaszoló,nagyon köszönöm a kódokat most már képben vagyok.Csak ámultam hogy mennyi mindent lehet igényelni.Most még csak a dupla családit kérvényeztem de akkor a gyesnek is utána járok.Nem is tudtam,hogy főállásban is lehet gyes mellett dolgozni.Ez jó hír.Esetleg nem tudnád még megmondani,hogy a rokkant kártyát és a súlyadó csökkentést hol kell kérvényezni?Van hogy autóval megyünk a foglalkozásokra és csak fizetős helyen tudunk megállni,ha meg bkv-zunk az is nagyon drága a sok átszállás miatt.Ja,és még pelusos a drágám.

2013. márc. 27. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Később (5 éves kor körül) érdemes a Vadaskertben pontosítani a diagnózist. 3 évesen még általában "általános" diagnózis van, pl. nem meghatározott pervazív zavar. Mindenesetre örülj, hogy még idejekorán kiderült, és kapjátok az ellátásokat, fejlesztéseket!
2013. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. és a 2. válaszoló is én vagyok. Ki adta az autizmus diagnózist pszichiáter, mert akkor ő ad igazolást a diagnózisról, amin rajta kell, h legyen a bno kód. Ez egy emelt családira jogosító papír, javaslom, h ezt fénymásold le,mert ez kell mindenhez. Ezzel kell a MÁK-hoz menni az emelt családiért és a meghosszabított gyesért is. Ha megjön a határozat az emelt csp-ről, akkoor kapsz egy kártyát a máktól, amivel a gyermek és egy kísérő kedvezményesen utazhat. A parkolókártyát az okmányirodában kell kérni, szintén azzal a papírral amit az orvos állít ki az emelt csp-hez, ezért kell lemásolni és súlyadó kedvezményt is. A közgyógy alap esetben évi 6000 ft, ezt az önkormányzatnál kell kérni, a háziorvostól kell kérni egy igazolást, amit egy lezárt borítékban ad és azzal a papírral kell menni, amit már mondtam, h több másolat kell belőle. Az ingyen pelus 3 éves kortóljár, ezt szakorvos írhatja ki, pl pszichiáter, v a gyerekrehabon lévő orvos.
2013. márc. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ettől az évtől megillet Plusz 2 nap pótszabadság is az alap 2 napon felül, ezt a munkáltatónál kell jelezni.
2013. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Itt is jelzem, hogy van egy FB-os szülőcsoportunk, elsősorban Asperger-szindrómások szüleinek, de most van sok 3 év körüli autizmus spektrumzavar-diagnózisos szülő is, tehát érdemes csatlakozni, mert sok ötletet tudunk egymásnak adni.

Akit érdekel, keressen privátban és felveszem (a csoport rejtett, csak a tagok látják egymást).

2013. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt, segítséget.Megpróbálok akkor szép lassan mindent végig járni.
2013. márc. 28. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!