Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet tisztelni azt az...

Hogyan lehet tisztelni azt az anyát, aki rendszeresen súlyosan bántalmazta, kínozta gyermekkorában a lányát, és ezt később sem bánta meg, sőt miután a gyereke felnőtt megpróbál súlyos erkölcsi és anyagi károkat okozni neki?

Figyelt kérdés
"Tiszteld apádat és anyádat, hogy hosszú életű légy a Földön." Szeretném megérteni, hogy hogyan lehet tisztelni egy ilyen embert. Hangsúlyozom a "tisztelet" szót, azt tudom, hogy meg kell bocsátani, de a tisztelet, az annál sokkal több. Ha nekem ez problémát okoz, akkor fiatalon fogok meghalni?
2011. jan. 12. 01:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Az,hogy mikor fogsz meghalni,nem az dönti el,hogy hogyan viseltetsz az anyád iránt.

Tudom,nehéz elfogadni a tanácsomat,de próbálj meg túllépni a múlton.Teremts magadnak egy boldog életet,és hagyd az anyádat.Eljön majd az idő,mikor ő is átértékeli a dolgokat és meg fog keresni téged.A lényeg,hogy ne engedd,hogy ártson neked,légy erős de sohasem durva.Hagyd,élje az életét,és te is éld a magadét.A Bibliában az is benne van,hogy ha valaki családot alapít,elhagyja a szüleit.Ez nem jelent tisztességtelenséget,de most már felnőttél,nem parancsolhat neked senki,pláne egy olyan szülő nem,aki sokat ártott neked.Hagyd az anyádat és eljön majd az az idő,mikor másképp fog hozzád állni.De ha nem,az sem baj.

Remélem tudtam segíteni és bocs,ha sokat írtam.

2011. jan. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Hát, a te esetedben ez talán annyit tesz, hogy ne akarj bosszút állni rajta! Nem a te feladatod ítélkezni felette ugye.
2011. jan. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Még annyit, hogy próbáld megérteni, ha nem is tudod teljesen, de legalább próbáld meg, hogy mi vezérelhette abban, amit tett. Minden ember esendő!
2011. jan. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én megbocsátottam. Nem hagyom, hogy a múlt bezavarjon, megértettem, hogy ő is csak ember, és valamiért ilyen lett - de tisztelni nem tudom.

Mert ahhoz kell valami alap. És az elkövetett rosszat meg lehet bocsátani, de a nem létező szeretetet lehetetlen tisztelni.

2011. jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Tiszta mellébeszélés van. Nem a kérdésre feleltek!

És tényleg való igaz, elgondolkodtató a helyzet. Az az igazság nem ismerjük a te életed és nem tudunk erre magyarázatot adni és nem ítélhetünk.

Az is lehet, benned van a hiba, mert nem vagy szeretetre méltó. Valahogy én úgy látom, a születendő lelkek megválaszthatják a szülőket, akikhez le akarnak születni a Földre. Én biztos vagyok benne, hogy én ehhez a szülőkhöz akartam kerülni. Lehet nálad félresikerült valami vagy esetleg ez próbatétel. Nézd meg a magyar kisebbséget úgy általában. Már a 1-2 éves kisgyermekük szemtelen, rossz, pokolfajzat. Vajon miért? Mert ő ilyen szülőket választott, ehhez a lélekhez passzol. Vagyis másként úgy hangzik: nem esik messze az alma a fájától.


Mondom, nem ismerjük az életed, csak találgatunk.

2011. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Hidd el ,nincs olyan,hogy valaki nem méltó a szeretetre.Főleg egy szülő részéről.Az igazi szeretetet,nem kell,és nem is lehet kiérdemelni.Amit ki kell érdemelni,az önző emberi szeretet,nem az,amiről a biblia tanít.Isten feltétel nélkül szeret,és SENKI nincs,aki nem az Ő tökéletes akaratából született.A biblia azt mondja,hogy amikor még bűneinkben voltunk ,Krisztus akkor halt meg értünk,és az Atya akkor is odaadta Őt értünk,amikor még természet szerint harag fiai voltunk.

Tisztelni a szüleid már azért is lehet,hogy Isten őket választotta arra,hogy világra jöjjünk.Az én édesapám is sokat ártott nekem gyermekkoromban,de MINDEN lehetséges annak aki hisz.Ma újjászületett,Szent Szellemmel betöltekezett keresztény,mintha egy másik ember lenne.Isten Bárkit meg tud változtatni,a mi dolgunk imádkozni ezért.

Az hogy tiszteled-e egy egyszerű döntés kérdése.Meg akarok bocsájtani,tisztelni akarom,olyan ez mint hogy hinni akarok-e.El kell dönteni.

Mivel engem sem kérdeztek meg hogy hová szeretnék születni,hozott anyagból kell dolgozni:)

A biblia azt mondja:

Példabeszédek.18.21.Mind a halál,mind az élet a nyelv hatalmában van,ki mint szeret azzal élni,úgy eszi annak gyümölcsét.Márk 11.23....Ha valaki azt mondja...és szívében hiszi,hogy amit mond megtörténik,meglessz neki amit MONDOTT.

Modd ki hogy megbocsájtasz neki,és tiszteled őt.Hidd el nem fog ártani.A hit hallásból van,tehát minél többet hallod az adott dolgot,annál nagyobb hited lesz benne.Így lesz az embereknek üdvössége is.(Róma 10.9. Mert ha a te száddal vallást teszel az Úr Jézusról, és szívedben hiszed, hogy az Isten feltámasztotta őt a halálból, megtartatol.

Róm 10:10 Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvösségre.)

Az Ige mindíg működik,ha rá merünk támaszkodni.

PEACE

2011. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hagyjuk a mellébeszélést. Az ilyen anyát nem lehet tisztelni.
2011. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Nyilván nehéz úgy megérteni ezt a helyzetet, hogy nem ismertek személyesen. Gyermekkoromban anyukám rendszeresen olyan csúnyán bántalmazott fizikailag, hogy 8 napon túl gyógyuló sérüléseim voltak, gyakorlatilag sokkos állapotban éltem le a gyerekkoromat, minden este zokogva aludtam el. Ezen kívül folyamatosan érzelmileg is és szavakkal is bántalmazott, ezt csak az tudja elképzelni, hogy milyen volt átélni, aki keresztülment hasonló borzalmas dolgokon. 18 éves koromban aztán egyik napról a másikra elzavart otthonról. (Ekkor még nem volt soha dolgom férfival, az egyetlen hely ahova eljártam, az templom volt, a zongoraóra, és az angol. Persze nem neki köszönhetően jártam ezekre a helyekre, hanem mindig volt 1-1 felnőtt, tanár vagy rokon, aki „felkarolt”, támogatott, terelgetett.) Miután elzavart otthonról, az egyik nagynéném fogadott be, így szerencsére nem lettem azért hajléktalan. Mindeközben egyházi gimnáziumba jártam, és hétvégenként templomba, nyilván tudat alatt kerestem a megnyugvást, az életem értelmét. Még annyit, hogy nem vagyunk romák, vagy hátrányos anyagi helyzetűek. Néhány évvel később miután elzavart otthonról és hallani sem akart rólam, a fülébe jutott, hogy megvettem az első autómat, érdekes módon hirtelen hajlandó volt velem szóba állni, csak sajnos én nem tudtam úgy viszonyulni hozzá, mintha mi sem történt volna. Nem akarok bosszút állni rajta, nem is a stílusom, sem veszekedni vele, csak egyszerűen nem tudok rá felnézni, tisztelni őt. Amikor megpróbáltam vele megbeszélni a dolgot, elkezdett kiabálni, mindent letagadott (!), és becsmérlően elkezdett sértegetni trágár szavak kíséretében… A rokonaim szerint irigy rám, és gyűlöl pici gyerekkorom óta, mert szép kislány voltam, mindig megállítottak az emberek az utcán, hogy milyen gyönyörű ez a kislány, ő pedig soha nem volt szép. Azóta, hogy felnőtt lettem, 28 éves, megvan a saját független életem, nagyon jó anyagi körülmények között élek. Szerintem bűn, hogy nem szeretem az anyámat, látni sem akarom, szinte hányingerem van tőle. Ennek ellenére anyagilag segítettem, és segítek neki, sőt az egész megélhetését nekem köszönheti. Ő folyamatosan áskálódik ellenem, hazugságokat terjeszt rólam a hátam mögött, sőt megfenyegetett különböző dolgokkal. Akik ismerik azok szerint is maga az ördög személyesen. A kérdésem pedig továbbra is az, hogy, hogy tudjak felnézni rá, tisztelni és szeretni őt?
2011. jan. 12. 14:47
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Csodálom, hogy ilyen rossz anyának ilyen jó gyereke van. Nem bűn, hogy nem szereted. Csak rosszat kaptál tőle.
2011. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még itthon élek, hasonló a helyzetem. Anyám állandóan idegesít, áskálódik ellenem, üt-ver, életveszélyesen megfenyeget, kidob a lakásból, leköp, az ollót beleállítja a kezembe, stb. Mi sem vagyunk romák.


Az ilyen nem anya!


Egy igazi anya szereti a gyermekét, mellé áll, segíti, nem pedig mindent megtesz azért, hogy a gyermeke szenvedjen!


20/F

2011. jan. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!