Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? Nagyon válogatós,...

Mit tegyek? Nagyon válogatós, alig eszik valamit?

Figyelt kérdés
Kislányom, 5 éves, kegyetlenül válogatós....főzelékek kizárva, sokféle zöldséget nem eszik meg. mindent kiszed az ételből, egyszerűen, nem is lehet normálisan főzni neki... Sajna dokihoz hiába vinném, mert ideális súlya van, nem csinálna semmit. De igazából nem is az a baj, hogy nem eszik, hanem, hogy válogat... ami éppen a fogára való, abból bőven eszik..
2009. szept. 23. 07:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Jól elrontottad!Csak drasztikusan lehene leszoktatni róla.Ha nem eszik meg valamit,akkor addig nem kap mást,amíg az elérakott étel el nem fogy.Ha nem eszi meg délben,akkor azt kapja vacsorára is.Előbb-utóbb az éhség rábírja,hogy megegyen mindent.Egy-egy étel nem szeretése megengedhető- senki nem szerethet mindent - de az állandó válogatás nem.

Ettől jobb tanácsot nem tudok adni.Másnak talán van.

2009. szept. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Nagyfiam-7 éves-szokott válogatni.Nem tömöm bele,egy szabály van:meg kell kóstolnia.Ugyanis hajlamos teljesen ismeretlen ételekre ránézésre megállapítani,h ő ezt nem szereti.Mivel rajta kívül öten vagyunk,nem lehet folyton azt főzni amit szeret.Ott az étel,ha megkóstolta és nem kéri,nem eszik.Ettől még jár neki desszert,de csak annyi mint mindenki másnak.Nem főzök az ő kedvére,normális,változatos az étrend,ha nem kell,nem eszik.

Egy dolog volt amiről kiderült,h miért nem kell neki:a húst az oviban kicsire összevágták nekik,és itthon ha egyben látta,nem kérte.De ez gyorsan orvosolható volt.:)

Ne gyötörd magad,éhen halni nem fog,ha nagyon éhes,megeszi.Vagy megeszik annyit,amennyi kell neki.Főzz változatosan,próbálj ki új ételeket,hátha azok között is talál kedvencet.:)Ne gyötörd őt sem,tedd elé,ha nem kell,elveszed,aztán a következő étkezésnél megint.Ne legyen központi téma,h "már megint csak válogatsz édes lányim".:)

Egyébként,bár nem ez a követendő példa,de egy rokonom kiskorában szinte kizárólag virslin,sültkrumplin és ketchupon élt,semmi baja nem lett.:)Nem mondom,h ez a helyes,de túlélhető.:))

2009. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg az adott ételfajtát más változatban elé rakni. Nálunk a spenótos palacsinta sonkával és sajtal hamarabb elfogy, mint egy tál sütemény. A répát nyersen rágcsálják, más egyéb zöldséget is szívesebben esznek nyersen, mint főzve. Hús nem nagyon megy a fiamnál (pl. pörkölt) de ha kis katonákat gyártok (kenyér,sajt,hús,zöldség) mind elfogy. De nincs chips, cukros üdítő, cukros műzlinek nevezett izé, nugát, de van igazi csoki alkalmanként.
2009. szept. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

A rossz hír: te vagy a hibás, a gyereknek nincs mit lesni a kívánságán, mert ha így lenne, üdítő, chips és édesség kerülhetne csak elé.

A jó: ebben a korban még könnyebb változtatni.

Én nem kötném ahhoz, hogy amit elé rakok egye meg. Éhen nem hal, ha addig nem kap enni, amíg nem kér. Tehát megtanul szépen kérni. Ezután kap egy-két falatnyi valamit, de tényleg annyit, hogy el ne hízz, ha végül magad fogyasztod el. Ha eszi, kérhet még (ezt is megtanulja, hasznos). Ha nem, akkor mehet a dolgára, minimum fél-, de inkább egy óra múlva érnék csak rá mást készíteni, így tudná, hogy nem jó játék.

Észre kell venni: a gyerek is csak abból tanul, ami következménnyel jár. Más példával élve 1 pofon felérhet 1000 litániával. Tehát ne 1000 fogást készíts, ha 1-2 koplalás csodás ízűvé teheti a főztöd. ;)

2009. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nos! Tisztázzunk, egy-két dolgot, mert nem rontottam el a gyereket.Ha pl. zöldbabfőzelék van pörköltel, nem kap külön pörköltet, nem kap szendvicset helyette, és nem főzők neki külön mást, mert nekinem tetszik a főzelék, ha nem eszi meg, mehet amerre akar, nincs más. de egyszerűen arra, sem lehet sokszor rávenni, hogy megkostlja az ennivalót. ha pl. a pörlöltbe észreveszi a hagymát, nyomban kiszedegeti.... nem főztem és nem is fogok főzni, az ő kedvének megfelelően, szóval nincs elkényeztetve a kislány. sokszor azt sem tudja mi van abban az ennivalóban, de már nem kell neki...
2009. szept. 26. 10:20
 6/12 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem, akkor miben is vagyok hibás?????
2009. szept. 26. 10:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj.Nem te vagy a hibás.Az én lányom ugyan ez.Sohasem ugráltam körül, nem kapott édességet kaja helyett, ha nem evett, és mégis.inkább éhenhalna, de akkor sem eszik főzeléket, zöldséget.Egy-két dolog van, amit szeret, azt eszi.Nálunk sajnos nem ideális a súlya, vasat is szedünk, de nem tudok mit tenni.Aki pedig éheztetné a kisgyerekét, az nem normális, szerintem...
2009. okt. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Én 35 éves vagyok és én is csak cukroskenyeret voltam hajlandó megenni gyerekkoromban. Orvosokhoz hurcoltak , szurkáltak vitaminokkal és mégsem volt étvágyam. Végén azt mondták anyúnak, hogy" ne aggódjon eszik annyit amennyire szüksége van!"

Felnőtt fejjel már mindent megeszek sőt az ételbe én is beleteszem a répát meg a petrezselymet is amiért mindig haragudtam hogy már megint belefőzte anyú.

2009. okt. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Kisebb koromban en is nagyon valagatos voltam. Aztan "kinottem". Ugy gondolom, hogy a taborok es a nyari szunet a rokonoknal segitett benne.
2009. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kicsit az ovi is hibás.Mi még nem tartunk ott, de vajon ott is csinálja? Mi a leányzóval együtt főzőcskézünk, lassan 3 éves lesz. A nyers krumplit is elrágja. :) Ha színes az étel ne halmozd egymásra, azt az enyém nem bírja, ha összeérnek a dolgok.Engedd, hogy szedjen maga annyit amennyit akar. Készíthetnél vegyes salátákat, köreteket, önteteket.
2009. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!