Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Válogatós gyerekkel mit lehet...

Válogatós gyerekkel mit lehet kezdni? Mivel lehetne rábírni, hogy egyen rendesen?

Figyelt kérdés
Kevésbé drasztikus módszer érdekelne, nem a -Ha nem eszed meg beléd tömöm c. történet, hanem valami gyengédebb ami célra is vezető. 6 éves gyerekről van szó. Olyanok válaszát várom akik hasonló cipőben járnak a csemetéjükkel.
2009. dec. 30. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
HÁT AZ EGYIK HAVEROM FIGURÁS SÜTISZAGGATÓT VETT AZT NYOMTA A PÁRIZSIBA KENYÉRBE SAJTLAPOCSKÁKBA.NEM IRIGYELTEM DE A GYEREK ÉRDEKESNEK TALÁLTA
2009. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetet,mi nyolc éve küzdünk ezzel.Annyit már haladtunk,hogy a menzán mindent megeszik,vagy megkóstol.

Írasd be napközibe,nekünk ez segített.Társaságba szivesebben kajál,azt is tudja ha nem eszik akkor éhes lesz.

Itthon már válogatósabb,de hát én se szeretek mindent.

2009. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az van otthon, ami effektív a kaja, akkor vagy megeszi, vagy éhes marad. Ha éhes, akkor előbb-utóbb enni fog. Persze nem azt kell készíteni, amit nem szeret. Éhen halni nem fog. Egy ötlet: beszéld meg vele, hogy mit készítsél neki, ő találja ki mi legyen a reggeli-ebéd-vacsora. Persze azt is beszéljétek meg, hogy nem édességre gondolsz...
2009. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló nagyon jó ötletet adott, köszönöm, remélem bejön. Nem az én gyerekem, a bátyámé, az enyém még pici és hál Isten jó evő:) Ovis a kislány, ott eszik rendesen, a paradicsomos ételeken kívül mindent megeszik, de otthon nehéz őt megetetni. Gyakorlatilag a tarhonyán kívül nem akar mást enni otthon, azt is csak üresen hajlandó megenni! Nehéz olyat főzni amiből ő is eszik. Ha látogatóban vannak mamánál vagy nálam nem eszik. Karácsony előtt voltak nálunk, a mézes kalácson kívül semmit nem evett, de azt is csak azért mert ki volt díszítve, pedig tudott volna válogatni, de neki semmi nem kellett. A busz indulása előtt 10 perccel kinyögte, hogy szeretne virslit enni, nagy sietve főztem neki egy párat, örültünk neki legalább eszik valamit. Végül azt sem ette meg, mondván nem szereti a Glóbusz kecsapot, csak azt ami otthon van. (Spar-os) Volt itthon vagy háromféle, de olyan pont nem volt, pedig direkt készültem. Mondtam neki, na majd ha jöttök legközelebb főzök tarhonyát neked és megkérdezte, hogy mikor jöhetnek.:) Eddig csak egyszer tudtam a kedvére tenni, vagy 4 hónapja mikor palacsintát szeretett volna. Eléggé bánt a dolog, hogy éhesen ment el tőlem a kislány és ez már nem az első alkalom volt. Nem tudom mi lehet a probléma. Az anyja is jól főz, én sokat voltam náluk, főleg terhesen ha a városban megéheztem mindig felhívtam őket, hogy mehetek e hozzájuk enni:D Akárhányszor leültünk enni közösen, a kislányt sosem tudtuk megtömni. Szóval nem az ételek ízével van a baj, mert oviban jól eszik. Az édességet nem viszik túlzásba a szülők, vesznek ezt azt, de korlátozva van, kóla helyett ásványvíz, stb. A lányka gyakran a csokitat sem eszi meg. Sokszor volt már olyan, hogy ünnepek után halmokban álltak a csoki mikulások meg mindenféle finomság mert egyszerűen nem kellett neki. A kinder csokiból csak egy félét eszik meg, a joghurtot sem kedveli, néha elnyammog rajta... Egyébként nincs vele baj, okos, fejlett kislány, se nem vékony se nem pufi. Szerintem a vitamin bevitelen kellene változtatni. Arra gondoltam, hogy veszek neki egy doboz gyerek vitamint hátha az meghozza az étvágyát, mert már nem tudok jobbat kitalálni. A szülőkkel még nem beszéltem erről. Milyen vegyünk szerintetek?
2009. dec. 31. 08:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én még kisgyerek voltam az anyám az asztalt püfölte kínjában mert én sem ettem azzal fenyegetett hogy beírat hetes iskolába ahonnan csak hétvégén jöhetek haza és ott mindent meg kell enni mert ott nincs olyan hogy éhes vagyok és kinyitom a hűtőt.Ott akkor eszek amikor kapok.Hozzáteszem nem tette meg mert ettől függetlenül nagyon jó anya volt de én kihoztam belőle a legrosszabbat és teljesen kivolt.Aztán elvitt a gyerekdokihoz ő meg azt mondta neki hogy hagyja már békén azt a gyereket majd eszik ha éhes, majd szól higgye el nem fog éhenhalni.Minden 3.-dik küzd ezzel a problémával ez egy tipikus gyerekkori dolog.Ha egyszer felnő még az is lehet hogy nem lehet leállítani.Én is így jártam.Egy fizikai munkást megszégyenítő adagot simán letolok.Jöhet bármi ami jól van elkészítve.A vitamint meg beszéld meg a dokival mert mind műanyag vacak igaz rövidtávon nem árt.Étvágytalanságra b vitamin egy fajtáját írják fel de csak a dokival döntsetek.
2009. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
26%
kispajszerrel rá lehetne venni
2009. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Én is válogatós vagyok a mai napig és szerencsére senki nem akar leszoktatni róla! Oviban, most táborokban majdnem mindent megeszek mert tudom, hogy az kivan fizetve, és csak 3 étkezés van. De! Azokon a helyeken is csupa kedves ember van akik nem kényszerítenek, és adnak mást ha nem szeretem a menüt.

A fő ételem a kenyér/kifli/zsömle szalámival és sajttal. A gyümölcsöket nem nagyon szeretem, narancsot, kiwit, almát még úgy ahogy. A zöldségeket sem eszem meg főzve, nyersen viszont szívesen- ha úgy kívánom épp. Az édességet imádom. Nagyon tiltották/dugták előlem. Mióta nem tiltják azóta alig eszem, sőt a csokis dolgokat nem bírom, inkább a péksüteményt. Nagyon-nagyon kevés dolog van amit igazán szeretek.

Igazából nem tudom, hogy miért csinálom, de semmmiképpen nem azért mert makacs vagyok és bosszantani akarom meg irányítani a szüleim. Egyszerűen nem bírok megenni egyes dolgokat.

Hát segíteni sajna nem sokat tudtam, de legalább tudod hogy más is van ilyen :D Azt még el kell mondanom, hogy néha már szeretnék beteg lenni, de a náthán kívül más bajom nem volt még általános iskola 6.-tól.

2009. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

14/L vagyok.

Én is elég válogatós lány vagyok a mai napig.Engem ott rontottak el,amikor még bébi voltam.Mindig más kaját kellett csinálniuk anyáméknak.Sok májat ettem,mára már nem eszem meg a májat.De hogy a kérdésedre válaszoljak:engem úgy lehet legjobban rávenni a kajálásra,ha velem esznek olyanok,akiket nagyon kedvelek.Persze ez nem mindig lehetséges,nem mindig jön össze:de akkor meg azt csinálom,hogy megkóstolom,aztán ha nem szeretem,nem eszem tovább.Azt nem szabad mondani a gyereknek,hogy "jaj de finom,én szeretem,én megeszem,kóstold meg,szeretni fogod..stb." annál jobban nem eszi meg.Anyám is mindig ezt mondta,mai napig is ezt teszi.De már ritkábban,mert leszoktattam róla:inkább eszek,minthogy ezeket mondja.Tehát megzsaroltam egy picit:ha nem mondod h "nagyon finom,szeretni fogod",akkor megeszem.Ha mondod,akkor nem eszem meg."Sokszor van,hogy már nem mondja.

2010. jan. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
AZ ACTIVAL KID NEM SEGÍT A KAJÁLÁSON!
2010. jan. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem kellene ennyit foglalkozni vele. Ajánlom Móra Ferenc Panka történetit elolvasásra:))Csak örülni lehet annak,hogy ebben a mai világban mindene megvan,nem kell éheznie egy gyereknek. Hagyni kell,ha éhes lesz,majd szól. Én sose erőltettem a gyerekeimet,pedig nem voltak túl jó evők ők se, de tudtam,ha mindig kínálom,azért se eszik. Megtanulták,ha nem esznek,éhen maradnak,nassoláshoz meg nem voltak szoktatva. Természetesen egy-két dolog van ,amit nem szeretnek,akkor főzök mást is,de ne érezze egy gyerek úgy,hogy szivességet tesz,ha eszik. Sajnos,ez többnyire inkább szoktatási-nevelési probléma.
2010. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!