Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 évesen még dackorszak? Ha...

4 évesen még dackorszak? Ha kimaradt nála 2 éves kora körül, most jöhet elő?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 éves. Nála nem volt 1,5-2 évesen dackorszak. Simulékony, csendes, visszahúzódó volt.

Egy éve, 3 évesen kezdett el "durcizni". Közben testvére is született.

A viselkedése elszomorít.

Az óvodában "mintagyerek". Szófogadó, alkalmazkodó, semmi panasz nincs rá soha.

Itthon is szépen viselkedik, szintén szót fogad, hajlik a jóra, alakítható.

Amint azonban valaki jön hozzánk, vagy az utcán, bárhol szólnak hozzá idegenek vagy ismerősök, akkor "kifordul magából". Durván válaszol vissza, goromba, barátságtalan, sértődékeny lesz.

Ha vendég jön hozzánk, elbújik. Mikor előjön, rikoltozik, nem lehet hozzászólni, a szobájába senkit nem enged be, hisztizik, dühöng.

Főleg akkor, ha vele egykorú unokatestvér vagy ismerős kisgyerek van nálunk. Elképesztő iriggyé válik, csapkod, durcáskodik, kezelhetetlen.


Voltam pszichológusnál, aki a testvér érkezését állapította meg, mint lehetséges okot, illetve azt, hogy kései dackorszak lehetséges.


Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? Nem szép ilyet mondani, de állandóan szégyenkezek miatta, hisz lépten-nyomon a goromba arcát látják a környezetünkben élők.

El vagyok keseredve. Talán még alakítható??


2013. ápr. 22. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán ez a Baj,hogy túl idegenek számára .. vagy csak spotán,azt érzi,hogy olyankor kevésbé figyelnek rá,és így akarja felhívni magára a "figyelmet" mert "félti a helyét".Ezt tudom ennyiből leszűrni. Szerintem 4évesen fölösleges ezért Pszihológushoz vinni.Nem kell elkeresedni,talán első lépésben elég az is ha társaságot-vendégeket fogadtok,próbáljatok valami olyan programot kitalálni,amely őt is jobban fogalkoztatja...Nem hiszem,hogy olyan nagy ügyet kellene csinálni ebből,hisz még 4éves :).Miért,ne lenne alakítható?.Természetesen,nem akarlak kioktatni,vagy egyébb félreértés elkerülése végett.Meg kell találni a közös hangot a gyermekekkel.

Ha az ovodában ,nincs rá panasz akkor nem onnan "tanulja" ezt a viselkedést,otthon ne engedjétek pl. tv előtt olyan műsorok elé,amiből ezeket láthatja,hallhatja,ami azt illeti,nehéz..de többet kell vele foglakozni,olyan értelmben hogy bizonoyos dolgokat nem kell túlzásba sem vinni...ha pl.akaratos,makacs,undok ... ilyenkor még könnyen lehet ellene tenni. :) Remélem segítettem valamelyest.

2013. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, segítettél. Kicsit meg is nyugodtam.

Pszichológushoz őt nem vittem, csak magam mentem tanácsot kérni.

A gyereket nem is nézte meg, az óvónők szerint nem indokolt.

Mindenképp itthon és azt hiszem magamban kell keresni a hibát.

Az is lehet, hogy túl sokat várok el tőle. Hogy mit szólnak mások, mit fognak gondolni...Lehet, hogy le kellene sz...nom, mit gondolnak...

2013. ápr. 22. 11:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem is kell elvinni,még összezavarnák szerintem..és még jobban sérülne,mint amit használna,én is voltam gyerekként pszihológusnál,persze barátságos a legtöbb.De szerintem semmi hasznuk :D.Másrészről,meg csak több figyelemre van szüksége,biztosan azért viselkedik így.Finoman lekell űlni,beszélni vele,hogy nem lehet idegenek előtt így viselkedni,mert súlya van a dolgoknak,és ez neked kellemetlen.[nem leszidni kell] Hanem megmagyarázni,hogy ez neked mennyire rosszúl esik.


Nekem nincs gyerekem,24éves vagyok még :).Viszont értek a gyerekek nyelvén...

2013. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod, ne törődj vele mit gondolnak mások. Nyugi! Nehéz időszaka egy gyereknek is lehet, és neki most az van, testvére született.

Ha van segítséged, próbáld a kicsit rábízni, hogy egy kis kettesben töltött időt szakíthass a lánykádra. Ha nincs ilyen a mindennapokban erősítsd a kis lelkét, sok dicsérettel közös házimunkával. És igen szabad a kicsin is nevetni: butuska, hopp elesett, ami még nem kajánság, de érzi belőle a nagy, hogy nem is olyan erős, és mindenható a konkurrenciája.

2013. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!