Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek, hogy lehet ezt...

Szerintetek, hogy lehet ezt bírni 19 évesen? :O

Figyelt kérdés

Néhány éve voltam kint Los Angelesben 1 évet egy fantasztikus családnál mint cserediák,nagyon megkedveltem őket akkor 3 gyerekük volt most már 4-en vannak testvérek (a legkisebb 10 hónapos van egy 3 és fél éves egy 12 és egy 19) a szülők 4 hónapja meghaltak,most tudtam meg a napokban nagyon szomorú lettem,és felvettem a kapcsolatot egy ottani osztálytársammal.Ő mesélte,hogy a 19 éves lány lett a kicsik gyámja...HOGY?Hogy bíztak rá egy 19 éves lányra aki egyedül álló 3 kisgyereket?? Úgy hallottam,hogy Amerikában nagyon oda figyelnek az örökbefogadásra akkor ez,hogy lehetséges?Kerestem a lányt,de elköltözött Los Angelesből (azt tudom,hogy eléggé gazdagok voltak és több házuk is volt) ha jól tudom valami kis városba költöztek Nevadában.Én is most töltöm a 19-et de elképzelni sem tudom,hogy hogy bírnék el 3 gyerekkel főleg egy hiszti korszakban lévővel,egy kiskamasszal és egy babával...Annyira sajnálom szegény lányt,a szülei nagyon elfoglaltak voltak mindig de imádták a családjukat...Nagyon szeretnék neki segíteni első kérdés hogy tudnám megtalálni,kerestem facebookon nincs fiókja,próbálkoztam a régi telefon számával de az már nem él...

Mivel jövőre az USA-ba fogok járni egyetemre jó lenne vele felvenni a kapcsolatot,segíteni neki és nem is leszek tőle messze ha tényleg ott él ahol mondják.

Szerintetek meddig fogja bírni?

Hogy lehet ezt egyedül?:O :(



2013. ápr. 26. 11:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálatos. Nagykorú, lehet gyám. Az anyagi háttér is meg van kezdésnek, ha jómódúak voltak. Árvasági is jár illetve még plusz támogatások. Ilyen esetben ha van nagykorú gyermek és vállalja hivatalosan nevelheti a testvéreit, így nem szakítják szét a még megmaradt családot.
2013. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy több millió 3 gyerekes anyuka. Te hagytad volna, hogy a testvéreid intézetben nőjenek fel, talán külön egymástól? Én biztos nem. Neten van telefonkönyv cím alapján keress rá, hátha.
2013. ápr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Anyuka igen,de eddig kb annyi dolga volt a lánynak,hogy iskola és aztán azt csinált amit akart.Testvéremék 28 évesen vállaltak gyereket,testvérem sokat dolgozik sógornőm láttán tudom milyen nehéz 1 gyerekkel is egyedül,nemhogy hárommal.:(
2013. ápr. 26. 12:07
 4/20 A kérdező kommentje:
Mikor kint voltam akkor is látszott,hogy Mia (a 12 éves) eléggé önfejű és kb 6-7 hónapja mikor kameráztam Kendraval(19)akkor bebizonyosodott,hogy ez azóta csak rosszabbodott,rajta látszik nagyon,hogy elvan kényeztetve,egy fűszálat nem tesz keresztbe Kendra szerint.
2013. ápr. 26. 12:11
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Errol van egy nagyon jo kis film, igaz tortenet a cime Gracie's choice. A you tube-on fent van. Ott egy 18 eves lany lesz a gyamja 3 kiskoru testverenek. Erdemes megnezni. Itt az edesanya el megis a lany megkapja a gyamsagot es pont Amerikarol van szo.
2013. ápr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A masik amire gondolni tudok, hogy ebbe a helyzetbe igazan benne kell lenni mert elkepzelni sem lehet min megy az ember keresztul. 19 eves vagy van 3 kikoru testvered es elveszted a szuleid. Te vegig tudnad nezni, hogy a 3 testvered 3 kulon csaladhoz kerul vagy talpra allnal 19 evesen es mindent megtennel amit csak lehet, hogy a megmaradt csaladot osszetartsd akkarmilyen nehez is. Az emberbe ilyenkor vegtelen sok ero van. Szulok elvesztese utan az lenne a masodik igazi nagy pofon ha a testveruk is lemondana rolluk. Szerintem ezzel a 19 eves lany tisztaba volt es ugyan igy az is aki errol dontott. Egy csaladot nem fognak szetszakitani hacsak nem muszalj. Ha en lettem volna hasonlo helyzetbe 19 evesen vallaltam volna a tesomekat mert megorultem volna attol a tudattol, hogy feladtam a kenyelmem miatt.
2013. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Még nincs 19 éves de szerintem ez a 18-21 éves kor nagyon egyben van.Egyébként persze értem,hogy vállalnia kellet de kérdés,hogy meddig fogja bírni egyedül.
2013. ápr. 26. 12:40
 8/20 anonim ***** válasza:
Hát gondolom eleve önálló lányról lehet szó, valamint ahogy előttem is írták, biztos nem akarta, hogy széthulljon a családja. Hozzá teszem ha én lettem volna a helyében lehet nehezen de valószínűleg én is ezt tettem volna, főleg, hogy ahogy írtad az anyagi helyzetük oké. Van amikor az embernek nagyon korán kell felnőnie!
2013. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ismeri a testvéreit, ha szereti is gond nem lesz szerintem.

Főleg hogy már elég nagyok, csak pénz gond ne legyen de amint írtad gazdagok :) Ő is bele kellet mennie a gyámságba, és ha bele ment biztos nem viccből!

2013. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ismertek esetleg hasonló helyzetben lévő embereket?Egyébként meglett a lány e-mail címe.:)
2013. ápr. 26. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!