Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 19hónapos a lányomkb 11kg és...

Éva0205 kérdése:

19hónapos a lányomkb 11kg és 82cm. Az a problémám hogy semmit nem akar megenni. Amikor leülünk enni és megkapja az első falatot nem rágja össze és tartogatja a szájába. Ilyenkor mit lehet tenni? A testsúlya és hossza miatt is aggódom szerintem kevés.

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de kíváncsi leszek én is a válaszokra. Az én lányom 2 éves múlt és 10,5 kg. Ő sem eszik rendesen, ha megszakadok sem eszik többet. Már multivitamint is adok neki, az sem hozza meg az étvágyát. Egy evésre ha megeszik 5 falatot, már sokat evett. A gyerekorvos szerint eleget eszik, szerintem meg nem. De szól, ha éhes, akkor is kb. 5 falatot eszik. Vannak kedvenc ételei, de abból sem eszik többet.
2013. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy átlagos 19 hónapos kislány 11,2 kg és 81 cm.


[link]

2013. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen rendben van. Kislányom 2 hónap múlva tölti a 3 évet és 11 kg, 90 cm. Pedig ő sokat is eszik, ilyen az alkata.

Én a helyedbe reggelire kiraknék egy tányérra falatkákat, hátha úgy jobban enne.

2013. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
A súlyával nincs gond fiam 10,5kg volt mikro 82cm volt. Ő sem nagy evő. Ajnálom, hogy add bölcsibe az nagyon jöt tesz. Fiam ott szinte zabál, itthon meg ma konkrétan pár falat bulátán kívül semmit de semmit nem evett.
2013. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Vannak ilyen korszakok...

Ilyenkor én sok kedvencét vettem elő a fiamnak! Mindegy mit de egyen úgy voltam vele! Volt ilyenkor mindennap muffin, palacsinta, a tyúkhúslevest imádja 2 naponta főztem a sárgarépát megfogta és elszaladt vele a főt hússal ugyanúgy... Ha leakartam ültetni úgy nem ment! Mindig a kedvence készült el ilyenkor... Én is kész voltam tőle, hogy csak annyit és keveset eszik, nekünk ez volt a megoldás...

Szidtak a nagyszülők hogy futva eszik a gyerekem sosem tanul meg asztalhoz ülni (ha neked is valaki hasonlót mondd el ne hidd) ha úgy akar enni egyen úgy... Most 3 éves a Fiúnk ott ül velünk míg ebédelünk vacsizunk nem áll fel. Nem ovis nem bölcsis, nem ott tanulta csak ráállt, hogy közénk ül enni...

Most hogy beteg volt (kruppos ami 1 hétig el se múlt róla)ágyba kapta a reggelit ebédet vacsorát meg az uzsit is ha evett... Most meggyógyult már csak hurutosan köhög de nagyon bejött neki az ágybareggeli kakaóval... most majd megint kicsalogatom asztalhoz hogy segítsen megkenni a kenyerét vajjal, töltse ki a kakaót tegye a mikróba... Rá lehet őket venni szépen lassan sok mindenre..

2013. máj. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!