Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyért van ennyi magatartás...

Milyért van ennyi magatartás zavaros hiperaktív gyerek? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Már az előző kérdésben boncolgattuk a magatartás zavarokat közöttük a legsúlyosabb változatát (Tényleg felismerhető óviskorban ha valaki pszichopata?)


kérdéskörömben azt taglalom, hogy milyért van ennyi magatartás zavaros gyermek? Mi ennek az oka?


2013. máj. 16. 18:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A nehezenkezelhető unatkozó gyerekekre is rányomják hogy hiperaktív! Ez nagy baj! Mivel ezek a gyerek meg van bélyegezve! (Szinte tudatosan bele neveljük hogy ő azért nyugtalan kezelhetetlen mert hiperaktiv)


A valódi hiperaktiv gyermeknek viselkedéséért a genetika felelős. Gyógyszerekkel és különböző terápiákkal ez kezelhető. A legtöbb gyermek felnőttkorra ezt kinővi. Egy kisrésze viszont nem. Ettől függetlenül ők betudnak illeszkedni a társadalomba. Nehézségei lehetnek hiszen nem tudják beosztani az időt rendetlenek kapkodnak sokszor elfelejtenek dolgokat stb. De Ő lesz az akinek a szájába nem alszik meg a tej! Sokkal energikusabbak mint az átlag !

2013. máj. 17. 13:52
 12/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Amit a kommentedben írsz,az egy teljesen más, de egyébként sajnos létező probléma! Én magam is hiszem, hogy először mindig ezt az oldalt kell megvizsgálni, én is így tettem, a gyermek lelkileg és érzelmileg tökéletesen kiegyensúlyozott, én is és a szakemberek is így látják, nevelésben sincs hiba, következetes, szigorú nevelést kapnak, lelki terror nélkül.


A hiperaktivitás idegrendszeri eltérés és nem érzelmi kuszaság, nincs értelme a kettőt összehasonlítgatni, sőt, akinek ilyen "betegséggel" él a gyereke, vagy nevezzük inkább másságnak, akkor kifejezetten bicskanyitogató ha valaki előjön a neveléssel vagy a gyerek érzelmeivel.

Pl én gyerekkoromban rettenetesen sovány voltam és mindenki anyukámat piszkálta, hogy miért nem ad enni, biztosan nem a megfelelő ételeket kapom stb, szegény sokszor bántották, pedig tökéletesen tápláltak, egyszerűen ilyen voltam és kész, ilyen volt a genetikám, az anyagcserém stb, de nem anyukám nem látott el megfelelően.


Az én gyerkőcömnél pl pörgetésre nem jön be "rendesen" a szemtekerezgés sem, ami egyértelműen bizonyítja, hogy nem nevelési hibáról van szó. Sajnos, mert azt könnyen orvosolhatnánk.

2013. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Elég régi a kérdés, de talán érdemes még rá válaszolni. Szóval több helyen hallottam/olvastam, és a magam részéről mélységesen egyetértek vele, hogy az ételszínezékek és egyes állományjavítók számlájára írandó a probléma. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy 50 éve, amikor én volam alsós, nálunk heti hat napon volt tesióra, és a tornatanár igen komolyan vette a dolgát. Amikor pedig hazamentünk az isiből, akkor is amint lehetett, mentünk ki játszani. Fogócskázni, futkározni, stb. Ehhez jött még a heti három cselgáncsedzés, meg a strandon a vizicicázás. Na, abban a korban aztán benyaltam volna egy hiperaktív gyereknek! Megjegyzem, rám biztos, hogy rámfogták volna, amekkora mozgásigényem volt.
2013. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudom hogy már jó régen írtatok ide, de idekeveredtem és nem tudom szó nélkül hagyni.

Miért van ennyi magatartás zavaros hiperaktív gyerkőc. Nos a mi esetünkben azért, mert születése közben idegrendszeri károsodás érte. Mi voltunk a család feketebárányai, a rossz szülők, az óvodában agresszívnek nevezték a fiam, és ugye tudjuk hogy az agresszivitás leginkább a családból jön, úgyhogy mindaddig amíg konkrétan meg nem lett állapítva a problémája egy nagy rakás sz....ok voltunk a férjemmel mindenki szemében, aki nem tudja a saját gyerekét megnevelni.

2013. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ez durva remlem mèlysègesen elszègyeltèk utána magukat!
2013. szept. 20. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!