Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam kisebb viselkedészavar...

Eszter7701 kérdése:

Kisfiam kisebb viselkedészavarral küzd, ezért néha hisztizik. Szülői értekezleten az ovónő mindenki előtt elekzte szidni, szerintem ez csak rám tartozik, hogy problémája van és nem a többi szülőre. Vagy rosszul gondolom? Ki tud erről valamit?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez csak a magányvéleményem, de azt gondolom, amíg nem bántja a többi gyereket, addig tapintatlanság pellengérre állítani a többi szülő előtt.

Egyébként ha bántaná, akkor sem a szülői értekezletre tartozna az ügy, hacsak nem arról lenne szó, hogy már sokszor szóltak neked, és te a füled botját sem mozdítod az ügyben.


Hozzáteszem, nekem már iskolás gyerekem van, de a mai napig elképedek, mennyire nincs alapvető pszichológiai készségük a pedagógusoknak. Mindegyik vígan szapulja a gyerekeket, és eszébe nem jut, hogyan esik ezt szülőként hallani, hogy egy jó szót nem mond közben rájuk. Évekbe telt, mire rájöttem, hogy nem csak az én gyerekemet szidják úgy, mintha ő lenne a világ legádázabb kölke, hanem mindenkinek így állítják be a gyerekét, ha bármilyen gond felmerül vele.

Szerintem ez nem normális, meg kéne tanítani a pedagógusoknak, hogy a szülők is emberek, és ha együtt szeretnének működni velünk, akkor emberként kell velünk is bánni. Mert ha mindig csak a rosszat fröcsögik, az az emberben önkéntelenül ellenállást vált ki.

Persze segít az, ahogy én is rájöttem más szülőkkel beszélgetve, hogy velük ugyanezt csinálják (vagyis ha bármi gond felmerül, az adott gyerek lesz a „világ legrosszabb gyereke”), de miért nem lehet normálisan, emberként kommunikálni, ezt nem értem…

2013. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy a szülőknek szapulják a gyereket, de a gyereknek is elmondják naponta 60x, hogy milyen szar szemét szar alak, legtöbbször a többi gyerek előtt. A szülőnek max rosszul esik az ilyesmi, de a gyerekben olyan gátlásokat tud ez kialakítani, mint ide lacháza.
2013. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyeskedés. Ebben a szituban ez emberi és szakmai hiba.


Egy ovpedes.

2013. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól gondolod, ez csak rád tartozik! Nálunk mindig egyéni beszélgetéseken jelezték, hogy gond van a gyerekkel, nem támadólag, hanem megoldást keresve. Együttműködtek abban, hogy kivizsgáltassuk. Sajátos nevelési igényű, de szülőin nem beszélhettek róla, én mondtam el a többi szülőnek, hogy mi a helyzet, az óvónőkkel egyeztetve.

Nagyon hibásan áll az óvónő a dologhoz!

2013. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van. Én négyszemközt elmondanám az óvó néninek, hogy ez tapintatlanság a részéről, és ezeket inkább csak neked mondja.
2013. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2013. máj. 25. 22:02
 7/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem ma az óvonővel aki annyit mondott rá, hogy igenis joga van a többi szülőnek tudni arról amit a kisfiam csinál. Hozzáteszem pár hét van hátra mert szeptembertől iskolába megy. Nem értem ezt miért kellett csinálni így a legvégén.
2013. máj. 28. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Ehhez nincs joga az óvónőnek, nagyon téved. Miután a gyerek elballagot, a vezetőségnél vagy az önkörmányzatnál panaszt tennék, hogy legközelebb másokkal ez ne fordulhasson elő!
2013. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!