Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9-10 éves lánynál jelentkezhet...

9-10 éves lánynál jelentkezhetnek a pubertás "tünetek" mármint lelkileg? Kezelhetetlen, szófogadatlan. Ki hogy kezeli?

Figyelt kérdés
Olyan két éve kezdődött nála ez a rendkivüli szófogadatlnság. Amit ő a fejébe vesz, az csak úgy jó. Nem akar rám hallgatni bármit is teszek. Úgy ki tud késziteni, hogy sokszor azt hiszem megőrülök. Hisztizik ha valami nem úgy van ahogy ő akarja. Sminkelni akarja magát!!! Nem segit sem a jó szó, semmi. 3 gyerekem van és nem gondoltam volna hogy az egyik ilyen lesz. Ő a középső. Sokszor, csúnya ezt mondani de olyan utálatos tud lenni. :( Mit csináljak vele? Hogy bánjak vele? Mivel büntessem? Mi lesz pár év múlva ha most ilyen?
2013. máj. 29. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz érzés, ha az egyik gyerekeddel nem találod meg a hangot. De hidd el, ő is szenved ettől. Semmiképpen se büntetésekben gondolkodj! Tisztázzátok az alapvető szabályokat, kötelezettségeket és tiltásokat, próbáljatok ezekben a legszükségesebbekre szorítkozni. A szabályszegésnek persze legyenek következményei, de lehetőleg olyanok, amik szorosan összefüggenek az adott cselekedettel.Késtél-legközelebb nem mehetsz el. Szétszórtad a holmid a lakás közös helyiségeiben- összeszedtem és egy hét múlva adom vissza. Nem tanultál-plusz gyakorlást kell csinálnod, stb. A hisztit én nem szoktam büntetni, sőt, kifejezett együttérzést mutatok, de persze ettől még nem engedek az elkeseredést kiváltó ügyben. A vitatkozást, alkudozást viszont kifejezetten bátorítom. Amíg normális módon kommunikál a gyerekem, komoly esélyi vannak, hogy rávegyen valami kompromisszumra. Hiszen ha megérteti velem a szempontjait, biztos megpróbálom úgy intézni a dolgokat, hogy neki is jó legyen.

Azért ha van elérhető közelségben nevelési tanácsadó, én felkeresném, sokat tudnak segíteni. Jó lenne, ha valaki kívülről látná a szituációt, elfogultság nélkül hallgatná végig a kislány vélt vagy valós sérelmeit, segítené a köztetek zajló kommunikációt. Ne értsd félre, tudom, hogy minden tőled telhetőt megteszel ezért a gyerekedért is, de a születési sorban utolsó előtti gyerekek helyzete sokszor problematikus a családokban, és nálatok is mintha kissé félresiklottak volna a dolgok.

2013. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj hogy ő azt hiszi, hogy csakis az övé lehet az utolsó szó...
2013. jún. 5. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!