Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan hozza rendbe szerintem...

Hogyan hozza rendbe szerintem lelkileg megviselt 2 éves kislányomat?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok minden történt körülöttünk, és talán ez lehet az oka lányom viselkedésének, vagyis éppen nem viselkedésének!

Szobatisztaságból (éjjel még nem) visszafejlődtünk oda hogy bepisil, bekakil. Ha nem veszem észre rögtön a kakit pl nappali alvás közben akkor ha olyanja van akár még a falra is keni :(

Kiegyensúlyozott gyerekből most van egy veszekedős, irigy, akaratos, ideges lányom.

Hogy tudnék neki segíteni hogy a "régi" legyen?


2010. aug. 15. 17:34
 1/4 Doriiisss ***** válasza:
Történt valami olyan esemény ami megrázta? Foglalkozz vele nagyon sokat, ha kell még többet mint most, de ne menjen el kényesztetésbe.
2010. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem látjuk a lányodat de a legtöbb 2 éves pont így viselkedik.


àlltalában az elsö szuper bilizésböl van egy idöszak amikor "vissza" fejlödnek.


Amiket leírtál, irigy, veszekedös stb... ez is tök normál egy 2 éveshez.

ez az idöszak mikor anyának és apának is nagyon következetesnek kell lennie. ha most nem vagytok következetesek, akkor jön a fejetekre növés.

2010. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Következetesek vagyunk, pici kora óta. Tartom magam most is, csak olyan hirtelen jött ez a változás hogy összekötöm azzal hogy 3 hónap alatt 2szer költöztünk másik helyre, ez idő alatt nem volt rá annyi időm, amennyire szükség lett volna, többször beteg volt, stb.

Ráadásul engem mostanában megtisztel az "utálatával". Nem érhetek hozzá, nem vihetem én pisilni, még a bevásárlókocsiban sem tolhatom én.

2010. aug. 15. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:

sztem ez normális 2 éveskori viselkedés. a bilit ne erőltessétek. pelenka vissza. közbenlehet neki mondni, hogy ő úgy látszik kisbaba, nem egy értelmes nagylány, ha a pelenka kell neki. nem gyakran és nem gúnyosan, csak hogy megértse, a nagyok biliznek.

az hogy nem akarja hogy te told meg stb. ...hát én azt tenném, hogy apa nem ér rá, most sajnos nekem kell ezt megtenni....hadd hisztizzen. ti maradjatok szilárdak ebben. hisztizzen, közben néha mondani lehet neki, kedvesen, hogy majd ha meguntad, akkor gyere.

az enyém pl. nem akar sokszor pelenkát cserélni vagy ölötözni reggel. én akkor mondom neki, rendben, akkor anya fellöltözik, te meg pizsamában maradhatsz, de akkor egyedül megyek a játszóra.....ez hatásos. szóval nem kell midnent izomból megoldani, ha lehet ravaszkodni is. :)))

kitartás, majd elmúlik ez is. és tényleg, foglalkozzatok vele nagyon sokt, ha valamiben ügyes, megdicsérni, sokat nevessetek együtt!!! :)))

az enyém 20 hónapos

2010. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!