Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam az iskolában egy másik...

A fiam az iskolában egy másik fiú "kukacát" nyalogatta Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A gyerek most 8 éves elsős, elmondása szerint a másik fiú látott otthon ilyen filmet és kipróbálták amit látott a másik.Ez féléve volt az uszodai zuhanyzás után.

Viszont ő megbeszélte a másikkal hogy minden úszáskor legyen.Tehát többször volt ez a dolog.

Mit tegyek.



2013. jún. 5. 12:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ok köszönöm a válaszokat.

Először beszélek egy agy túrkásszal

De még várom az ötleteiteket.

2013. jún. 5. 12:45
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az unokatesó 8 éves lány és az én 3 éves lányomat taperolta. lehúzta a bugyiját meg ilyesmi. én eltiltottam a lányomtól. Felháborító hogy egyes szülő annyira nem figyel a gyerkére hogy pl a te kérdésedben szereplő másik fiú ilyen filmet láthatott otthon. az unokatesó is erre hivatkozott hogy ilyen filmet látott... szerintem először pszichológus bár inkább szexuálpszichológust kérdeznék meg arról hogy milyen hatással lehet a fejlődésére és ha kell kiíratnám az iskolából.
2013. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Én se értem nem sűrűn nézek felnőtt filmet de akkor is be nyomom azt a kis gombot "privát böngészés" és nincs baj...

Ja és a fiam azt mondta hogy a másik szokott nézni ilyen filmeket ebből azt veszem le hogy többször is nézhette csak ne hogy az legyen hogy a kedves apuka direkt intézte így majd saját javára fordídja...

2013. jún. 5. 14:08
 14/19 Kerria ***** válasza:
95%

Kedves 10-es!


"Kerria! A homoszexualitás nem orvosi eset. Pszichológusra sincs szükség. Csupán el kell mondani a gyereknek, hogy ez nem neki valo, tul fiatal meg. Nem kell elítélni, "atnevelni", lelki sérültet csinálni belőle.

"Pistike, ilyet a gyerekeknek nem szabad csinálni." Ennyi."


1. nem mondanám egy 8 éves gyermekre, hogy homoszexuális. Maximum, ahogy később te is fogalmaztál kíváncsiság.


2. nem azt mondtam, hogy a dolog orvosi eset, hanem azt, hogy ezzel lelki sérülése is eshetett belül. Itt nem a nemi hovatartozásra gondolok, hanem kiváncsiskodáson túli jó és rossz dolog megélésén, amit valószínű egy ennyi idős gyermek nem tud.


3. Senki nem ítéli el, senki nem átnevelni akarja.

Ha valakit molesztálnak kiskorában (tételezzük fel, hogy semmi fájdalmas dolog nem történik), akkor is kihatással van/lesz a későbbi életéhez.


Na pont emiatt van szükség orvosi segítségre, hiszen ezt tanulta, hogy hogyan, mit kérdezzen a gyerektől. A szülő legtöbb ilyen esetben tehetetlen, mert "mivel rajtakapták/kiderült" ezért szégyenli, bár nem tudja mit is pontosan. Emiatt nem fog úgy megnyilni, és beszélni a dologról.


Végezetül. Ha a Te 8 évesednél beválik az irgum burgum a te korodban nem csinálunk ilyet, akkor szívből örülök. Sajnos nem ez a tendencia.

2013. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Én megkérdeznék gyermekpszichológust.

Ja, és nagyon remélem, hogy a másik kisfiút nem valami aberrált állat neveli. Azért mindenesetre jelezném legalább a tanárnő felé.

2013. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Na tegnap össze ültünk a két gyerek és mi szülök egyenlőre átbeszéltük e gyerekekkel mi hogy indult valóban volt olyan hogy a a másik gyerek apja ott hagyott valamit sőt mint kiderült nálunk is látot a gépen egy játékot amiben a karakter tud pisilni de ezen kivül nincs bene több "sexualitás" a játék neve nem jut eszembe de azt tudom hogy Gansta Zoli volt a szinkronhang.és nem egy mai játék ha valaki tudja melyik volt ez irja meg... hogy tudjam a másik szülőnek jelezni.Amúgy valamelyik kis gyerek mondta az osztályba hogy irják be ezt "pucér csajok" a googlébe.

Innen indult és ott látot valamit a másik gyerek ezt próbálták ki.

A kövi lépés beszélgetés egy agy turkásszal.

Remélem nincs nagy baj...

2013. jún. 6. 08:08
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg egyedül maradok a véleményemmel, de én kihagynám az agykurkászt. Ha megkérdezed, nyilvánvalóan azt fogja mondani, hogy húúúúú, nagy baj van, anyuka, ezt sürgősen ki kell kezelni. (Ő is a piacról él.) Csakhogy szerintem minél nagyobb patália lesz az incidensből, annál mélyebb nyomot hagy a kisfiadban, míg ha egy sima nem szabaddal elintézed, jó eséllyel elfelejti az egészet.
2013. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jól teted hogy mebeszéltétek az ügyte a másik gyerekkel és a szülök egymás közöt de ezek a gyerekek igen tulvannak fejlödve én mindenesetre szétválasztanám öket. A helyedben a fiad másik iskolába kerülne hogy minél távolabb legyen a pajtásátol. Kitudja késöbb valami rossz dologba balhéba nemkeveri e a fiad ? Mindenképp szétkel választani öket !
2013. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
szerintem a pszichologus meg iesmi kimaradhatna... en is csinaltam ilyet kiskoromban... egy idosebb mondta, hogy ilyet szoktak csinalni... csak jot akart rohogni rajtunk... en akkor ezt fel se fogtam, hogy micsoda... es voala, hetero vagyok. nem szenvedtem lelki serulest emiatt. szoval ez lenne reszemrol... de mivel ez egyszeri eset volt, nem egy rendszeres dolog, igy nem tudok tobbet mondani. mindenesetre ha pszichologushoz kell mennie, mar el van benne ultetve a mag, hogy o egy "hiba"...
2013. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!