Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves lányom néha kiakaszt....

4 éves lányom néha kiakaszt. Hogy neveljem helyesen? Hogy tudom majd Őt ösztönözni a tanulásra, ha iskolás lesz? "Mi" lesz így belőle? Örökölhette a viselkedését? Kinőheti ezt valamikor?

Figyelt kérdés

3 éves koráig semmi baj nem volt Vele,fürdésnél egyedül mosta meg mindenét, ügyesen megtörölközött,a játékait ügyesen eltette ha kértem,felöltözött szépen... Betöltötte a 3-at tavaly nyáron (július elején),nyár végén pedig már nyavajgós lett,folyton durcázott valamin.

Néha nagyon ügyes tud lenni,néha azonban a falnak megyek tőle. Ha rászólok,van hogy csapkod,besértődik,sír.

Próbáltam a büntetést- a kiszabott bünti hallatán sírni kezdett,a jutalmazást (piros és fekete ponttal jelöltük hányszor volt ügyes és buta),ha kiabáltam azt sem érdekelte,csak megsértődött és sírt. Ha kértem valamit,nem csinálta. Ha öltözni kell,akkor nyögve-nyelősen áll neki,és képes hosszú perceket várni egy-egy ruhadarab felvételekor...

Az oviban a verseket,énekeket szépen megtanulja,az óvónő nem panaszkodott rá,csak az egyik ismerősünk dolgozott ott egy ideig,és mondta,hogy ott is többször bevágta a kisasszony a durcát.

Van egy 2 évvel idősebb nővére,Vele ilyen soha nem volt. Soha nem szoktam felhozni a nővérét,hogy Ő ügyesebb lenne.

Volt hogy már megkérdeztem Tőle,hogy mit szeretne,mit csináljak,hogy ügyes legyen? Azt mondta,hogy "ha segíthet a főzésben,akkor ügyes lesz". - miután egy ideig arany gyerek volt,"segíthetett a főzésben",utána megint vissza állt minden a régibe. Hiába hoztam fel a főzést,nem érdekelte. Mostanában ha megdícsérem,mert egész nap nem volt vele gond,1-2x kellett rászólni,akkor másnaptól megint kiakaszt.

Sokat volt mindig is ölelve,szeretgetve,amikor 2 évesen kistestvére született sem lett vele baj.

A családból az apai nagyapja olyan,hogy ha szóltunk neki valami hülyeségéért normálisan,akkor bevágta a durcát. Örökölhette,vagy láthatta és "átvette" a kislány?


Csúnya ilyet mondani,de én nem nézem ki a lányomból,hogy a z iskolában tudna majd teljesíteni egy alap szinten. Hogy tudom majd ösztönözni? Nem lenne ostoba,csak olyan "belecarok" -nak tűnik.


2013. jún. 6. 16:26
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
petfol! Köszönöm a válaszaid!!! :-) Sokat tanultam!!!
2013. jún. 17. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!