Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Anyukák akik iskolás figyelemz...

Anyukák akik iskolás figyelemzavaros gyereket neveltek! Idővel számíthatok arra, hogy a jelenleg 6 éves fiam komolyodik még, vagy akár felnőttként is éretlenebb maradhat még a viselkedése?

Figyelt kérdés

Sokat javult ha a pár évvel ezelőtti önmagához hasonlítom .

Gyakorlatilag bizonyos helyzetekben már nagyon szépen önuralmat gyakorol és teljesen odaillően viselkedik,itthonra tartogatja a kiborulásait nekem azokban az esetekben amikor tehetetlennek érzi magát ,mert nem tud azonnal valamit úgy megoldani ahogy szertné,az oviban pedig "áldott jó gyerekként" jellemzik újabban .

Nagyon bújós,szeretgetős ,viszont továbbra is izgága és túlmozgásos ,kifejezetten jóindulatú és segítőkész gyermek .


2013. febr. 23. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 éves lesz,másodikas. Sokat javult a helyzet, bár tanítónénitől is függ. Amúgy fejleszti önmagát is azzal amit lát a társaitól, amik történnek a társaival.
2013. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyit tudok tanácsolni, hogy fogadd el és ne különböztesd meg a többitől.Ha midenki csak szapulja és szidja inkább hátráltatod a fejlődését.
2013. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Magam is küzdök figyelemzavarral/túlmozgással (24 vagyok) a mai napig.


Én annyit mondok:


A túlmozgást ki lehet nőni valamilyen szintig de a szétszórtság és a figyelem zavara megmarad (ez okozza nálam is az életvezetési problémákat - elfelejtek dátumokat, már sokadik határidőnaplóm van teleírva emlékeztetőkkel, képtelen vagyok a fontosat az érdektelentől szelektálni, gondot okoz az időérzékelés is, feledékeny vagyok, nagyon sokszor halogatok - nap végére mindig kimerült leszek, alvászavar rossz ébredés stb.)

2013. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem koli segített megkomolyodni/önállósodni. Szobatársaimnak meg lett mondva hogy verjenek meg ha megérdemlem :) De szüleim sosem bántottak.
2016. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!