Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis veszekedésből konfliktus...

Ovis veszekedésből konfliktus a szülőkkel. Hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kisfiam most nagycsoportban szerelmes lett az egyik kislányba a csoportban. Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak. Már azzal voltak problémák, hogy a kislány családja ennek kapcsán próbált ránk akaszkodni, de finoman értésükre adtuk, hogy a gyerekek játszhatnak együtt, de a felnőttekkel nem szeretnénk összejárni.

A hét elején úgy alakult, hogy egy másik kislány lett a nagy szerelme. Őszintén megmondom, még egy kicsit örültem is neki, mert ez a lányka sokkal jól neveltebb, kedvesebb gyerek. Tegnap a fiam elmesélte, hogy a "régi" kislány megtépte, és megverte az új barátnőt. Állítólag az óvónőknek kellett kifejteni a kezéből a haját, és riherongynak nevezte. Ma reggel pedig nekem esett az anyja (a volt "barátnőé"), hogy ilyet nem lehet csinálni, hogy csak úgy másik lányba szerelmes a fiam, meg hogy biztos én beszéltem tele a fejét, és mire tanítom a gyereket, hogy csak így át lehet gázolni másokon.

Én köpni-nyelni nem tudtam, csak annyit mondtam végül, hogy nem kéne ennyire komolyan venni az ilyen érzelmeket, hiszen ők sem gondolhatták komolyan, hogy ez örökké fog tartani, aztán igyekeztem lelépni amilyen gyorsan csak tudok.

Most hívott az óvodavezető, hogy anyuka bepanaszolt minket, hogy rasszisták vagyunk, és ha az óvoda eltűri, hogy így neveljük a gyerekünket, akkor majd ők tesznek róla, hogy ország-világ megtudja.

Teljesen el vagyok keseredve. Nem hiszem, hogy emiatt valóban elmarasztalnának, az óvónők is tudják, hogy szó sincs rasszizmusról, de azért félek, hogy bajunk lesz ebből. Ti mit tennétek? Egyáltalán előfordulhat, hogy tényleg nagyobb balhét csinálnak? Mit tennétek a helyemben?



2013. ápr. 18. 12:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első kislány és szülei romák?
2013. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen.
2013. ápr. 18. 12:27
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Mocskos antiszemita, rasszista, házasságszédelgő a fiad. Évekre megvonnám tőle a palacsintát.
2013. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 acelsziv ***** válasza:
97%
Eléggé kattant szülők lehetnek... De ne aggódj. Ha ők elmennek ezzel ország -világ elé, te nyugodtan feljelentheted őket hitelrontásért és alaptalan vádaskodásért. Ráadásul saját magukat teszik közröhej tárgyává, ha ennyire komolyan veszik egy 4-5 éves gyerek "szerelmét" :) Mégis mit vártak? Innentől holtomiglan holtodiglan?
2013. ápr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Én inkább attól félek, hogy kitalálnak mindenfélét, hogy mi rasszisták vagyunk, és úgy is neveljük a gyerekeket. Mert a vezetőnél már szó sem volt a "szerelemről", ott már csak ezzel jöttek, hogy mi rasszisták vagyunk, meg tiltjuk a gyereket a kislánytól, csak azért mert roma. A vezető is csak az óvónőktől értesült a háttérről.
2013. ápr. 18. 12:33
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de jogos a felháborodás.Már rég el kellett volna vennie a fiadnak feleségül az első leányzót.Miazhogy lelép egy másik nővel?:DDDDDDDD Ataég, ezek nem normálisak az tuti.Helyedben tenék rájuk magasból, ha meg kiabálnak kígyót-békát, hát úgyse titeket járatnak le vele, hanem magukat:)

Ha meg annyira vadbarmok h emiatt "komolyabb" lépést tesznek akkor csúnyán megüthetik a bokájukat.Menjenek már a fenébe:)))

2013. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Úristen... ezek se normálisak.

Nem kell velük foglalkozni... Jó hogy a gyerekedre nem kértek előjogot, hogy majd ha nősülő sorba ér (14-16 éves akkor majd az ő lányukat vegye el...)

Tesóm is így volt oviban, de a kislány az ő fülét letépte majdnem (a cimpa ahova fülbevalót tesznek ketté vált az Öcsémnek) Mi elvált szülők gyerekei vagyunk anyuval élünk az akkori barátom rendszabályozta meg a szülőket, nagyszülőket.

Többé a kislány nem volt szerelmes, öcsém azóta utálta a cigányokat most meg egy cigány lánnyal van együtt. A lányon nem látszik, a szülei olyan feketék mint a korom, a kiscsaj igénytelen a környezetére de neki mindig toppon kell lenni.. Amúgy nem zavarja ha a penész eszi meg, és használt bugyi gatya melltartó gumi hever a földön napokig...

Ha itt vannak és úgy látom, hogy csicskájának néz hamar felállítom az asztal mellől 1-2 megjegyzéssel.. Amiből eszik elmosni képtelen, morzsa hegyeket hagy az asztalon, ha valamit elejt csak utána néz de lehajolni nonszensz pórszívót a szobájukban 2 havonta egyszer talán kapcsol......

2013. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak mit tenni, ha rasszisták lennétek is, akkor sincs senkinek semmi köze hozzá, amúgy sem tudják rátok bizonyítani. Legrosszabb esetben is jól kiröhögik őket, hogy milyen utolsó szánalmas kis putri az egész família és kész. Nem tudnak természetesen balhét csinálni, de azért vigyázz velük, tudod milyenek a cigányok, ha jogilag nem tehetnek semmit, akkor más módon, de ki tudnak veletek cseszni.
2013. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja félre értések elkerülése végett!

Ez nem cigány tulajdonság... Csak nekem meglepő volt öcsém részéről aki mindig is tip-top volt ilyen csajt szedett össze... Lehet az amerikai, magyar, arab akármi..

2013. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg komoly? Ilyen van? Beszarás! Hagyd rájuk, úgyis csak kiröhögetik magukat! Amúgy meg jogod van rasszistának lenni! :)
2013. ápr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!