Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetett oxigénhiány a szülés...

Lehetett oxigénhiány a szülés közben?

Figyelt kérdés
A szomszéd kisfiú 10hónapos és nem igazán csinál semmit ülni kúszni mászni ilyesmik...hordják gyógytórnára is de semmi eredménye az anyukája nagyon elvan keseredve,lehet olyan hogy a doki esetleg nem mondta meg hogy oxiégén hiány lehetett a szülésnél?
2009. okt. 18. 22:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehetett, de utólag már szerintem a diagnózis szinte mindegy, inkább arra kell koncetrálni, hogy most mit tegyenek. Milyen tornára járnak? Mi Dévény Anna tornára jártunk, ahol bizony elég sokat sírnak a gyerekek, de nagyon-nagyon hasznos. Arra kell gondolni, hogy inkább most pár hónapot így kibírnak, de akkor a gyerek még utolérheti a normál fejlődésmenetűeket.

Én azt javasolnám, hogy nézzenek utána a neten, és keressék fel a hozzájuk legközelebbi gyógytornászt. Úgy emlékszem, hogy a honlapjukon lehet kérdezni is, adnak tanácsot.

2009. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Dévényre hordják,jó lenne valami biztató de, hogy segítsek nekik?
2009. okt. 18. 22:29
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor jó helyen van. Te nem tudsz nekik máshogy segíteni. Mióta járnak?
2009. okt. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi szintén a Dévényhez jártunk és csak jókat tudok mondani. Mi egy évesen kezdtük, a mozgásban nagyon le volt maradva, és 2 évesen már megtanult járni! Nagyon jó a Dévény-féle torna! Emlékszem, mennyire el voltam én is keseredve, mert csak lassan indult be a változás, de utána annál látványosabb volt!
2009. okt. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha oxigénhiány lépett volna fel,akkor látványosan maradandó károsodás,fogyatékosság lépett volna fel!Én ismerek 2 embert is,az egyiknek testi,a másiknak szellemi és testi fogyatékossága van!Szerintem nem e miatt van!
2009. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

A Dévény módszer tényleg nagyon jó hypotóniás gyerekeknél. De korántsem biztos, hogy neki ez a baja. A háziorvos már biztos elkezdte a kivizsgálását. Ilyen problémát nem csak oxigénhiány okozhat, de itt úgysem fogod kideríteni, hogy mi a gond.

Az én gyerekemnél hypotóniát állapítottak meg, de ennek is vannak fokozatai, az övé enyhe fokú volt, Dévény tornára hordtam Miskolcon, fel is állította a gyógytornász két hét alatt, három hét után pedig elindult.

2009. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
kb 2hónapja járnak és semmi eredménye ezért gondoltam hogy esetleg valami más lehet a baj....
2009. okt. 19. 13:19
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

jesszusom...

az én fiam 9 hós múlt és még ő sem kúszik, mászik ül fel egyedül... megül ha én felültetem, gurul körbe kúszik ennyi

ilyenekkel rémisztgetni, hogy lehet hogy oxigén hiányosan született...

a védőnő szerint ezek a babák lusti és nem is akarnak mászni, hanem majd egyből felállni.

remélem nincs gond a másik kisfiúval

2009. okt. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem jön be nála a Dévény, másik módszert kellene választani vagy legalábbis mással párosítani minél előbb.

Egyébként igen, okozhatja oxigénhiány, de ha ez olyan pici volt, akkor az orvos sem láthatta, nem kell hibáztatni.

2009. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hónaposan állt fel egyedül és rá pár napra kezdett mászni most 2,5 éves és nem lehet leállítani.Minden gyerek más és nem kell a standard fejlödés után menni.10hónaposan még semmiröl se maradt le.Ha akar a kedves kérdezö szivesen irok részletesen priviben.
2009. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!