Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7évesen képtelen megjegyezni...

7évesen képtelen megjegyezni a jobb-bal oldalt?!

Figyelt kérdés
Párom kislányát mi neveljük...Szegénynek az anyukája csak enni,inni adott!Azt sosem mondta,h.éppen az reggeli vagy vacsora.A kislány csak nött magától,mint a gomba...Ha megtanítottam vele egy verset,mondókát nem ismételte vele,mindet elfelejtette.Sok hasonló dolog miatt döntöttünk úgy,h.jobb lesz ha nálunk lesz a gyerek,mert az amúgy okosnak indult kislány egyre butul,alap dolgokkal nincs tisztában.Van közös gyerekünk,ő sokkal informáltabb a környezetéről ezért akarva akaratlanul összehasonlítja az ember őket!Ami miatt írok:Szeptemberber kezdjük a sulit és pedagógus tanácsára gyakorló füzetezünk,amiket jól meg is old,de a jobb-bal kérdést totál homály fedi!!!A szíve hol bal oldalt van,hol jobb oldalt!A kicsi 3,5éves súg neki!Az agybaj kap el ilyenkor!Normális ez???El kell várnom egyáltalán egz 7éves gyerektől hogy ezt az alap dolgot tudja???Vagy ez nem gond még?
2013. júl. 18. 14:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
55%
Szegény gyerek nagyon el van hanyagolva. az én 3 évesem is tudja már melyik a jobb és bal keze, lába,...
2013. júl. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
86%
ne a szíve helyét tanítsd meg neki,az látatlan dolog, hanem hogy melyik kezével ír, sokkal egyszerűbb.
2013. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki felnőtt korban sem tudja, vagyis téveszti, de attól lehet cseni. Másban. Fogadd el. és ne keverd össze.

Csak mondogasd egy ideig, hogy a ceruzát a jobb kezedbe fogod, azzal írsz. Mondd el neki ezt sokszor. ennyi, a balt ne is emlegesd

2013. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Bal kezes...Amivel írsz,eszel...az a bal!Igen értem!Na?melyik kezeddel eszel?És ilyenkor visszakérdez!!!A jobbal?
2013. júl. 18. 15:02
 5/38 anonim ***** válasza:
40%

A jobb-bal kéz tévesztés egy betegség!


[link]

2013. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként én is csak azért tudtam melyik a bal kezem és melyik a jobb, mert a bal kézfejemen van egy anyajegy. Kesztyűben már nem volta, biztos.

Aztán mégis megtanultam én is. :-)


Szerintem igaza van annak, aki azt írta, hogy ne a szívvel párosítsd a bel oldalt, mert az egy láthatatlan dolog...

2013. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Ja és általában a bal lába felett neki a jobb keze van!Imádom,újrzülöt korától ismerem,de fogy a türelmem,mert hetek óta nem haladunk!!!
2013. júl. 18. 15:06
 8/38 anonim válasza:
Én se bírtam megjegyezni sokáig gyerekkoromba, mindig azt mondtam a szélső. :) Aztán megtanultam, jó hirtelen szituba képes vagyok gondolkozni, hogy mi van, de a tudatalattim akkor már cselekszik és jól. Mondogasd neki mire felnő megtanulja.
2013. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 évig nem tudtam. Pedig nem vagyok "buta", eminens diák voltam világéletemben. De a koordinációval mindig gondjaim voltak, sosem másztam, csak hét évesen tanultam meg biciklizni. Aztán két hónapja elkezdtem az autósulit, és - puff, lőn világosság, a vezetéstől valahogy helyrebillent a dolog. Most teljesen tisztában vagyok az oldalakkal :)

Vannak ilyen emberek, akiknek ez egyszerűen probléma. Akinek ez nem jelent gondot, az fel se bírja fogni, hogy hogy lehet ezt nem tudni. De van ilyen, éppen ezért nem kell mindjárt megijedni, szerintem idővel úgyis megtanulja. És lehet, hogy tényleg másban lesz kimagaslóan jó, amihez nem kell a jobb-bal ismerete :) Nyilván sokat ártott neki, hogy az anyja nem nevelte, de még be lehet hozni, legyetek türelmesek.

2013. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
A diszlexia már nekem is eszembe jutott.de a többi tünete nem vonjtkozijt rá.Ami még zavar,h.a nevét tükör írással írja le,azt is jobbról balra!
2013. júl. 18. 15:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!