Mit gondoltok autista?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiú aki alig mond 1-2 szót:mama,anya,aú,ajjajjj és néha szavak végét pl jó--hajó, cso--csoki.... Volt hallásvizsgálaton már hall rendesen. Nagyon nagy lelki trauma érte(az apja és anyja nem szerették egymást folyton veszekedtek ment a vita a terhesség alatt is és utána még 3 évig aztán az anya lelépett)... Azóta a gyerek ha megy az anyjához feszült mert érzi hogy az apja is az... Elvitte a vadaskertbe az apja. Azt irták hogy autisztikus spektrumú,de ezzel párhuzamba a gyógyped. aki foglalkozik autista gyerekekkel es ezzel a picurral is viszont azt mondta nemhinné,hogy autista mert nem úgy viselkedik... Szerintetek?

#autizmus #autisztikus tunet
2013. júl. 24. 20:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azért vitte gyógypedad.hez h fejlessze a beszédjét. Játszik a társaival,barátkozó típus,nem kell neki a szoros napirend... Olyan mint egy átlagos 4 éves csak nem beszél...
2013. júl. 24. 20:30
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem autista, de én vinném tovább egy 3. szakemberhez.
2013. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mivel voltunk vele a Vadaskertbe és ott is csak annyit kaptunk,hogy autisztikus spektrumú mi is reménykedünk. Járunk vele gyógyped.hez... Hova vigyük még kedves válaszoló? Mire gondoltál? Adj tippet lécci. Bármi is lesz úgyis szeretjük,bár én csak a pótanyuja vagyok,de egyből szimpi voltam neki és Ő is nagyon nekem. :)
2013. júl. 24. 21:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármi baj van, vagy nincs,a szerető, támogató háttér sokat segít, de akkor ez megvan Tőletek.

És még egy ami nagyon jó, az állat, kutya, cica, bármi.

Lovaglás nagyon jó erre, vannak képzett lovasterapeuták.

És az úszás, gyógyúszás, az is van beutalós, szakképzett HRG terapeuták.

2013. júl. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tmst torna, másik szakember,
2013. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az enyém autista,bár fél év mulva lesz 4 éves,és kislány.Én azt gondolom,ha a szakember azt mondta,hogy autisztikus,akkor ö sem biztos benne,hogy autista,de ettöl nem kell megijedni,hiszen nagyon jol fejleszthetök.Lehet,hogy mire a következö kontroll vizsgálatra mentek,már nem ezt fogja ráirni a papirra.Egyébként nincs két egyforma autista,csak vannak tipikus "jelek",amik erre utalnak.És az is lehet,amit irtál,hogy nagy trauma érte,és ezért nem beszél.De a fejlesztés az csak jo lehet neki.És nyugi,mert ha autista is,akkor sem a világvége:)Fel a fejjel,csak pozitivan!

2013. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon pozitívak vagyunk,mert sokat fejlődött viselkedésben. :) Már nem olyan izgága... :D De persze csak 4 éves...nem várjuk el,hogy üljön a seggén :D Szót fogad,csak kajla kis 4 éves. Most a dr. nénink diétát írt neki elő, úgyhogy áttérünk az egészséges életmódra :) Nem estem kétségbe,de mindenki szeretné,ha egészséges törpije lenne... :) De ha auti,akkor auti... Szeretjük és kész! Kutyusa is cicája is van,mert kertes házba lakik. :) Amúgy akkor ha a Vadaskertbe is "csak" annyit mondtak,hogy autisztikus spektrumú akkor ez még nem bizti? Remélem igazad lesz és csak a lelki trauma miatt ilyen. Köszike sziasztok :)
2013. júl. 25. 20:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy még nem biztosak benne. Még változhat, kinőheti. A gyógypedagógus sokkal többet foglalkozott vele, gondolom heti rendszerességgel, szóval ha ő azt mondja, hogy nem az, akkor én reménykednék.
2013. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg a korai fejlesztés, a többi majd később kiderül!

A diéta, előzetes gasztroentero vizsgálatok nélkül szvsz felesleges. Sőt dietetikus szakember közreműködése nélkül veszélyes is!

Szeressétek nagyon, és fejlesszétek, csak javára válik.


(48/F auti érintett szülő)

2013. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Szerintem csak a lelki trauma okozza azt hogy nem beszél,de a fejlesztés nem árthat, sőt jótékony lehet.csak akkor mondják ki azt hogy autista amikor már több erre utaló jelet találtak,ha estleg van 1 tünete akkor az nem vészes egy csomó olyan ember van akiben fellelhető egy-két autizmusra utaló jel,mégis senki nem is sejti róluk hogy van bennük egy kicsi auti, és teljesen normális életet élnek.Ne aggódj idővel( főleg a gyógyped segítségével)biztosan megtanul beszélni!
2013. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!