Mit gondoltok autista?

Figyelt kérdés
4 éves kisfiú aki alig mond 1-2 szót:mama,anya,aú,ajjajjj és néha szavak végét pl jó--hajó, cso--csoki.... Volt hallásvizsgálaton már hall rendesen. Nagyon nagy lelki trauma érte(az apja és anyja nem szerették egymást folyton veszekedtek ment a vita a terhesség alatt is és utána még 3 évig aztán az anya lelépett)... Azóta a gyerek ha megy az anyjához feszült mert érzi hogy az apja is az... Elvitte a vadaskertbe az apja. Azt irták hogy autisztikus spektrumú,de ezzel párhuzamba a gyógyped. aki foglalkozik autista gyerekekkel es ezzel a picurral is viszont azt mondta nemhinné,hogy autista mert nem úgy viselkedik... Szerintetek?

#autizmus #autisztikus tunet
2013. júl. 24. 20:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A gyógyped. minimum heti 2x4 órát foglalkozik vele. Reménykedünk nagyon. :) Nem hiszem,hogy diétázunk...laikus vagyok én nem tudom mit adhatok neki mit nem,mert azt nem mondta el a dr. nénink.... Így nincs diétánk. Köszi a válaszokat.
2013. júl. 28. 11:13
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyógypedagógusotok tapasztalt szakember, akkor higgyetek neki. A leírás alapján nekem nem tűnik autistának és látjátok, a Vadaskertben sem mondták egyértelműen annak. -gyógyp.-
2013. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szia!


szerintem a feszültség tesz be neki...

Az én fiam 3,5 éves 70 szót mondott egy hónappal ezelőtt! Kiderült, hogy iszonyatos túlhallása van... Ami gátolja őt a beszédben... Hallani hall, megért mindent, nagyon okos stb... De nem tud beszélni vagy visszafelé beszélt agresszív volt stb... rá is autista jegyeket akasztottak... most tsmt tréningre járunk, 1 hónap alatt brutális változáson ment át! Nem bírom megszámolni a szavait!!! Nem kristálytiszta de érthető és több mint 200 szót mondd már!

Most voltunk a bhrg-nál ait terápián (hallásébresztés) amivel a túlhallását szüntetik meg 100 százalékosan! Most 1 hónap múlva kontroll és már el kell kezdeni a 3 betűs szavakat kristálytisztán mondani! (vér, pék, vén, sár) stb...


Érdemes futni vele egy ilyen irányú kört is! Túl hamar nyomják a gyerekekre az autista cimkét!

Nézd meg, ha gyerekorvoson és a neurológuson múlik az Én Fiam autista cimkét kap, speciális iskolába fog járni, ahol szegénykémnek esélye se lesz tanulásra, holott a füle okozta a bajt! Ezt alig pár éve vizsgálják!

Az Én fiam a terápia óta nyugodt, le tud ülni játszani (puzzle), megcsinálja amit kérek, jön megy, nevet és iszonyat sokat beszél!!!!

2013. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tulhallast vizsgaltak neki? Csontvezeteses fulhallgatoval? Edukidben voltunk mi... Iszonyat alaposak... Korhazban 4!!! Alkalommal voltunk audiologian semmit nem vettek eszre... Tsmt trenerunk javasolta a magan kivizsgalast meg lett az eredmeny vissza kellett vinni a fuledzetunkre es a doki ilyet szol: milyen jo hogy ez kiderult! Mennyi mindentol kimeltek meg a gyereket... Es ertsuk meg hogy ok nem talaltak meg ezt mert a tulhallas annyira gyerekcipoben jar hogy nem sok mindent tudnak meg rola...
2013. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!