Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves lányom kezét állandóa...

3,5 éves lányom kezét állandóan a szájába dugja, nem figyel, nem lehet rávenni semmire. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 éves lányom. Ha valamit nem akar, nem tudom rávenni arra, vagy csak nagy harc árán. Kezét állandóan szájába dugja, és semmire se figyel. Nem tudok elmenni vele a Tescoba, mert rémálom. Szószerint nem birok vele. Van erre megldás?
2007. szept. 26. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3,5 évesen már nem olyan kicsi,szerintem próbálj meg vele beszélgetni.Ne csak rá szólj hogy mit nem szabad,magyarázd is el miért.Nálam bejött mind a két gyerkőcnél.Sok sikert!
2007. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Igen van megoldás. A kicsik nagyon akaratosak tudnak lenni, és hajlamosak szfógadatlanul viselkedni. Ilyenkor fegyelmezni is kell őket, például ha állandóan a szájába teszi a kezét és nem hajlandó onann elvenni, amikor kiveszi tanácsos rácsapni a kis kezére 3-at, és határozottan megtiltanni neki, hogy ilyet nem csnálunk!
2007. szept. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Háát! Semmiképpen ne üsd a gyerekedet!Ne harcolj vele, mert most még győzöl,de mi lesz később?Kevesebb szabály-ez alatt azt értem,hogy mindig csak azt kérd tőle amit megért.Magyarázd el mit miért nem szabad,nemvaló! Több beszélgetés! Ekkora korban már lehetne a következőt tenned:megbeszélni mit szeretne vacsorázni,ebédelni,és közösen vegyétek meg a hozzávalót.Ha nem megy tescoba,hát válasszatok kisebb boltot,vagy piacot.Beszélgess vele többet,de érezze hogy akkor csak rá figyelsz!Ne törd le az akaratát,inkább kössetek kompromisszumot.Te ha vele vagy nem vagy ideges? Nem téged tükröz vissza a lányod? Ha úgy érzed hogy te is ingerültebb vagy,bízd kicsit rá az apjára,nagymamára,ilyenkor reméljük te is feltöltődsz!Nem könnyű a pici gyerekekkel,de olyanná válik amilyenné neveled!Olvass gyermeknevelésről könyvet,vagy keress rá a neten.Talán találsz megoldást a problémátokra.Sok sikert!!!Még több türelmet!!!
2007. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Csatlakozok az elöttem szolohoz! Elég nagy már ahoz hogy partnerként kezeld! Söt! Nekem 2éves mult a fiam de elég sok mindent meg lehet vele értetni! Ha ügyesen érvelsz biztosan le tudod szoktatni rola! Pl. magyarázd el neki mennyi bacilus lehet a kezén és hogy beteg lehet töle!
2007. okt. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
A Tescoba járást nem kell erőltetni. Sokat kell vele beszélgetni, úgy mint a nagyok, az tetszik nekik. Az én lányom is mindig örül, ha szólok neki, hogy most gyere beszélgetünk, de csak ketten. Ilyen korban már nagyon is okosak, lehet velük értelmesen beszélni. Próbálj vele többet játszani, akkor majd figyelni fog Rád máskor is. Az én gyerekeim egyébként szeretnek a Tescoba (is) járni, de ilyenkor azokat is meg kell nézni, ami őket érdekli. Rá kell szánni az időt. Kérdezd meg tőle, mi érdekli? Sok sikert.
2007. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
hú ,kicsit gáz
2007. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen "kikapcsolás" csak akkor van, ha dacol, egyébként pedig semmi különleges viselkedés nem jellemző rá, akkor próbáld meg azt, hogy amennyire lehet, rábízod a dolgot. Tehát, ha pl a Tescoban ő a halakat akarja megnézni, miközben te éppen másfelé mennél, akkor adj neki egy kis időt, hogy nézelődhessen, de mindig beszéld meg vele előre, hogy "Kicsit nézheted őket, de amikor szólok, akkor elindulunk, mert még sok dolgunk van." A gyerekek is emberek, szeretik, ha az ő véleményük is fontos. Egyszer azt hallottam valakitől, hogy úgy bánjunk a gyerekkel, mintha mi lennénk a helyében.

Ha azonban ez a viselkedése az élet több területére is kihat, akkor érdemes megvizsgáltatni, vagy utánanézni a neten a dolognak, mivel pl. az autizmus enyhe formája is mutat hasonló tüneteket.

2008. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
13%

nem tudok igazából hozzászólni gondolom te is olyan anyuka vagy aki kinyalja a kicsi lánya fenekét ha most nem bírsz vele uristen mi lesz veled mikor már tini lesz GAME OVER hehe

hiába az öregek tudják mit kellett ilyenkor csinálni két pofon aztán minden rendben biztos bőgni fog de két három nyakleves után meg fogja tudni ki a főnök ez régen így működött és milyen jól

2008. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!