Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki "csak" késői és nehézkes beszédindulás miatt fordult orvoshoz és később kiderült, hogy autista a gyermeke?

Figyelt kérdés

2013. aug. 11. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nálunk nem akart beindulni a beszéd, olvasgattam a neten és az autizmusra találtam rá. így is indultunk neki, hogy nekünk gyanús, majd meg is kapta a kódot. fejlesztettük, egyszer csak beindult a beszéd, oviba könnyen beszokott, elkezdtek eltűnni a furcsaságok, majd a fejlesztőnk elküldött, mert nem tudott vele mit kezdeni, nem volt olyan problémája amit tudott volna fejleszteni. ezután a kontrollon 2 variáció lépett fel, vagy nem autista, vagy annyira jól kompenzál, hogy nem tudják megállapítani.

azóta eltelt fél év fejlesztés nélkül, 1 hónap múlva megyünk kontrollra, én azt gondolom, hogy nem autista.

elvittem közben egy másik helyre, ahol azt állapították meg, hogy egy egyszerű megkésett beszédfejlődésű gyerek és a furcsaságok annak voltak betudhatók, hogy zavarta az, hogy nem tudja kifejezni magát, feszélyezte és ezért produkálta...


megismerkedtem a fejlesztésen egy anyukával, ők ugyanazzal a problémával, tünetekkel indultak el, tehát leginkább a beszéd. náluk meg közben a gyanú diagnózis lett, náluk a 1,5 év alatt nem igazán indult be a beszéd, ahelyett, hogy eltűntek volna a furcsaságok, újak jöttek elő és azóta se szobatiszta a kicsi (4 évesek most), így a kontrollon rájuk ki is mondták :(

2013. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem 3 éves lesz 1 hónap múlva a kisfiam, és pár hónapja kezdett el beszélni, de nagyrészt csak én értem amit mond. Járunk logopédushoz és TSMT tornára, úgy gondolom azóta sokat fejlődött. 2 éves kora bölcsis, ahova hihetetlen gyorsan beszokott, de a beszéden nem segített, mostanában szólal meg ott is, de csak keveset. Neki is vannak furcsaságai, és mióta van kistestvére visszagondolva mindig is más volt, mint a többi kisgyerek, valahogy kilógott közülük, de nem agresszió vagy ilyenek miatt. Pl 2 évesen amikor kivittük a játszóra, ahelyett, hogy belevetette volna magát a játékba a sorba ültetett bokrok között szlalomozott és azt élvezte. Én is sokat olvasgatok a témában, főleg mióta a logopédus és a tornász javasolta, hogy jelentkezünk a korai fejlesztőbe, emellett a Vadaskertbe is kértem időpontot. Egyébként egy tündér édes kisfiú, jó kedélyű, a tesójával kedves, türelmes, mondja magára, hogy én, szóval ezek alapján nem mondanám autistának, de közben meg ott vannak a fura szokásai.Már fogalmam sincs mit gondoljak...
2013. aug. 11. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:

igen-t használja? echolál/t? napirend, útvonal ragaszkodás?

inkább ezek lehetnek az autizmus tünetei, mármint a skála alján :)


koraiba ha még nem voltatok, elméletileg nem is mehettek, sajnos csak 3 éves korig fogadnak :(

mondjuk a vadaskerttel nem lőhettek mellé, ők a legjobbak ebben! szóval ha úgy is jelentkeztél, azt vegyétek előre.


nálunk olyan furcsaságok voltak, hogy a játszótéren ő sem játszott, hanem csak csodálva nézte a többi gyereket :)

vagy 2 évesen még egyáltalán nem beszélt, kivéve az autómárkákat mondta, de mindegyiket felismerte, még ha nem is látta a jelét. ijesztő volt, mert azt meg nem mondta, hogy szomjas vagy éhes...

ugyanakkor 2 évesen teljesen szobatiszta lett, a tél közepén, ugye azt mondják, hogy az autisták sokára vagy egyáltalán nem lesznek szobatiszták.

egy időben meg mikor izgatott volt, oldalra tartotta a fejét. ezt vagy 4-5 hónapig csinálta, ettől is paráztam, de elhagyta ahogy megindult a beszéde.

ja és persze echolált, elég sokáig, de érdekes módon csak a kérdéseket ismételte utánunk, a kijelentésekre simán válaszolt/reagált visszamondás nélkül.


mi nem jártunk logopédushoz, a gyanú miatt egyből autistáknak "való" fejlesztést kapott, 3 évesen meg mikor vittem, akkor ő már nem talált problémát a beszédben, akkorra rendesen megindult és pár hét alatt behozott minden lemaradást.

2013. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem a koraival és fogadnak minket, mivel nyári szünet volt náluk így nem is tudtunk volna menni, szóval rendesek voltak. Azt, hogy igen szépen mondja, az echoláció nem jellemző nálunk nem ismétli a feltett kérdést, de a szavakat igen. Még nem szobatiszta, bár párszor pisilt bilibe, volt, hogy szólt kaka van, de ez már teljesen elmúlt, most nem tartunk sehol, pedig itthon már csak naciban van. Az járműveit sorba rendezi, imád ajtókat nyitogatni csukogatni, hihetetlen jó a memóriája ha elmegyünk valahová ahol még nem járt és 2 hét múlva újra megyünk pontosan tudja merre kell menni, mutatja az útvonalat. Általában szeret a megszokott útvonalon menni, de meggyőzhető, hogy változtassunk, főleg ha járműről van szó (pl azt mondjuk neki, hogy ha más irányba megyünk látunk villamost,trolit stb. Imádja a járműveket... Ha örül ugrándozik és nevet bár nemrég tanult meg ugrálni, lehet csak élvezi a mozgást, nem tudom...
2013. aug. 12. 09:32
 5/11 anonim ***** válasza:
szia! nálunk is hasonló van/volt. A kisfiamnak nemrég indult be a beszéde és autizmus gyanut kapott fél éve. Jelenleg csak a beszéd a gondd. De mindehol azt mondják,hogy várni kell mert a tünetek késöbb is jöhetnek.
2013. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, remélem nálunk is vmi enyhe dolgot találnak és lehet simán kinövi. De az is lehet én látok már rémeket, de ő tényleg mindig más volt mint a többi gyerek, ezt mindig is éreztem független attól mit hogy csinált. Nagyon feszült vagyok mióta ez felmerült, már alig várom, hogy végre megtudjunk valamit, mert ez a bizonytalanság borzasztó. Ma beszéltem a bölcsődei nevelőjével, a pedagógiai vélemény miatt, de elég értetlen volt, nem érti miért gond, ha még nem beszél másnál is előfordul ugyanígy a szobatisztaság késése is. Szerintem magára vette a dolgot, hogy ő nem lát semmi extrát. A fiam csendes, nyugodt, a bölcsiben semmi gond sincs vele és kész.Igaz bent nem beszél a társaival és el tud mélyülni a játékban, de ennyi.Már nem tudom mit gondoljak...
2013. aug. 12. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:
kisfiaim ilyenek voltak ,és én nem vitem a vadaskertbe. csak hallásvizsgálatra ,füll-orr-gégészetre vinném illetve bejelentkeznék az országos beszédvizsgáloba a halmi útra .mert simán lehet hogy csak megkésett beszédfejlödésü ,amint minden napos logopédiai foglalkozás és spec torna segitt igaz nem egyik napról a másikra . ne láss rémeket ott is ahol nincs .
2013. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A hallásvizsgálaton túl vagyunk 2x is megnézték tökéletesen hall, és a Bethesda-ban megnézte fül-orr-gégész is, mindent rendben talált. Igyekszem nem rémeket látni, bízom benne, hogy a korai fejlesztőben megmondják mi a gond.
2013. aug. 13. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor a halmi ut a következő állomás szerintem ,ott megtudják mondani hogy mi a baj a beszédével .
2013. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm 3 évesen kezdte hordani a gyerekét kivizsgálásra, mert nem beszélt. De egyáltalán, még csak nem is gagyogott.

Elsőre egyből rámondták, hogy teljesen süket a gyerek, de a vizsgálatok cáfolták.

A Nevelési Tanácsadóban már mondták, hogy autista gyanús, és hívtak a Vadaskertből szakembert. De ez úgy elhúzódott, hogy volt vagy 4 éves mire megkapta a diagnózist. Azóta sajnos egyre furább a gyerek, sok mindenben visszaesett, amit előtte tudott, még nem szobatiszta.


Az én fiam is iszonyú nehezen kezelhető, borzasztóan hisztis, és 2,5 évesen pár szóból állt a szókincse. Beirattuk oviba, ott mondtam a logopédusnak, hogy kéne vele foglalkozni. Ő mondta, hogy vigyem el kivizsgálásra, mert képtelen a gyereket bármilyen tevékenységbe bevonni.


A Beszédfejlesztő Központban kezdtük, ahol a gyerek az első 10 percben akkora hisztit levert, hogy semmit nem tudtak vele kezdeni. Vigyük a Nevelési Tanácsadóba. Persze közben itt is teltek a hónapok, a gyerek már eljutott oda, hogy a szükségleteit ki tudta fejezni, így egyre nyugodtabb lett. 2*1,5 órát foglalkozott vele a pszichológusnő a Nevtanban, és kijelentette, hogy beszédértési zavarai vannak a gyereknek, vissza a Beszédfejlesztő Központba. Na, most mindenki nyaral, nem mentünk még vissza, de el vagyok keseredve, mert nem látom a kiutat, küldözgetnek ide-oda. Annyit azért mondott a nő a Nevtanban, hogy nem gondolná, hogy autista, mert próbál ő kommunikálni, csak nem nagyon tud. És kifejezi az érzelmeit, aranyos volt, mert játszottak együtt, és pl. csinált kávét mindenkinek a teremben, és várta a reakciót. Azt mondta, ilyet egy autista nem csinál.

Viszont hónapról hónapra változik. Szerintem fél éve még simán rátettek volna a spektrumra, mert mindenféle felszólításra azonnali durva hisztivel válaszolt.

Remélhetőleg nálatok is inkább a beszéddel lesz gond, ha egyébként kifejezi az érzelmeit, és fontos neki a mások reakciója.

2013. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!