Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért gondolja azt sok szülő,...

Miért gondolja azt sok szülő, hogy ha egyszer-egyszer nevelő céllal rácsapunk a gyerekünk kezére, az egyenlő a rendszeres brutális veréssel?

Figyelt kérdés
Nagyon sok babás fórumon láttam már, hogy pl. egy szülő helyesnek tartja, hogy ha a kisgyerek többszöri figyelmeztetés után se fogad szót, akkor ráüssünk egyet a kezére, hogy észrevegye magát. Erre rögtön lerohanják a szenteskedő anyukák, bolhából elefántot csinálva, hogy ők sose VERNÉK(?) a gyereküket, meg hogy xy ismerőse fakanállal vagy nadrágszíjjal vagy mit tudom én mivel püfölte ok nélkül a gyerekét (hogy jött ez a neveléshez?) és hogy milyen erőszakos lett felnőttként a gyerek. És persze hozzá se szabad érni a gyerekhez, akármit mond vagy csinál. A nevelő jellegű ütés és a brutális céltalan verés között nem tudnak különbséget tenni?
2013. jan. 14. 15:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
68%

5 éves a legnagyobb gyerekem, és még egy van, akit már "nevelek", a babát még nem sorolnám ide.

Eddig összesen 3 pofont osztottam ki, és úgy 4-6 fenékre csapást (ezek számára pontosan nem emlékszem).

Biztos vagyok benne, hogy más megoldást is választhattam volna, egyetlen olyan pofon volt, amit automatikus reflexből adtam, és már túl voltunk rajta, mire magam is felfogtam, hogy mit csináltam.

Kézre soha nem vertem (valószínűleg azért, mert ezt velem sem tették soha).


Szerintem "nevelő célzatú" verés nincs, vagyis lehet ilyen szándékkal, de szükség nincs rá.


A verés (bármilyen formája) a szülő tehetetlenségéből adódó feszültség-levezetése.

Saját magam is így érzem. Annyira mérges voltam, amikor kiosztottam őket, de jobb nem lett tőle, csak annyi, hogy kiment belőlem a feszültség.

"Nevelő hatása" nem volt.


Én így gondolkozom erről.

2013. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a csapás (legyen az bármennyire kicsi is), inkább a tehetetlen szülő dühének kiadása, és nem nevelő szándékú. Erről mindig eszembe jut, ami velem történt. Életemben 2* kaptam pofont, az egyiket ilyen szituációban: kb. 8 éves voltam, és meglátogattuk anyukám munkatársnőjét és az osztálytársnőmet, aki egy 9 emeletes panelban lakott. Amikor elköszöntünk, én beléptem a liftbe, és anyukám nem vette észre, mert ott maradt beszélgetni az ajtónál. A lift elindult a földszintre. Kb. 3* jártuk körbe egymás után az épületet (amikor én mentem lifttel, ő lépcsőn és fordítva), végül kimentem a kocsihoz (ott várt apukám). Anyukám, amikor odajött, lekevert nekem egy nagyot. Szerintem ennek nem volt értelme, csak az idegességét vezette le. Nekem 3 öcsém van, jóval fiatalabbak, mint én. Egyszer ütöttem a kezükre, amikor engem ütöttek meg, azt is csak azért, hogy megmutassam, hogy ez nem jó érzés. A saját gyerekemmel még eddig sem akarok eljutni, mindig kell, hogy legyen más megoldás, mint a fizikai fegyelmezés...
2013. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
50%
Mert semmilyen ütés nem alkalmas nevelésre.
2013. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
85%

Látod a válaszokból, hogy sokan a szülőt okolják. Ez nem mindig igaz.

Egy gyerek a tapasztalataiból tanul. De a szülő nem engedheti meg, hogy veszélyes dolgokból szerezzen tapasztalatot. Amikor még nem ismeri a fogalmakat, akkor hiába magyaráz neki, mert a gyerek csak azt tapasztalja, hogy a dumának nincs semmi rossz hatása rá nézve.

Semmi baja nem lesz egyetlen gyereknek sem, ha néha kap a fenekére. Ez nem szülői tehetetlenség, hanem nevelés.

Elég sok híres ember, pl. Fekete István is írt arról, hogy az apukája jól el fenekelte. Nem lett ettől depressziós. Sőt, tudott rendesen viselkedni az életben.

Csak ma sok az olyan nevelési tanácsadó, aki soha nem nevelt gyereket, de osztja a tanácsokat.

2013. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 Golan Trevize ***** válasza:
79%

A ma divatos ultraliberális eszmébe nem illik bele, hogy egy gyereket verjünk.


Egyetértek viszont azzal, hogy a verés nem alkalmazható a nevelés HELYETT.


Viszont egy kézrecsapás vagy egy pofon, az nem verés. Hanem büntetés.


És ha egy gyerek soha nincs megbüntetve, akkor az nem fogja megtanulni, hogy a tetteinek igenis vannak következményei.

2013. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
33%

lepontozhatod még pár helyen és pár kérdésnél még azokat akik azt vallják hogy nem verjük a gyereket ( a kézre csapás is verés bármennyire is azt szeretnéd látni hogy nem az) mert a gyerek abból azt látja hogy AZ A MEGOLDÁS és az a célravezető hogy ÜTÜNK ha bajunk van. Ezek után nem lesz csoda ha ő is odacsapdos a kistesónak vagy az ovis társaknak . Jöhet a lepont.

Ja és gáz ha valaki egyedüli NEVELÉSNEK és BÜNTETÉSNEK csak a kézre csapást tudja elképzelni...

2013. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozgat, de tőlem aztán nyugodtan lehet azt gondolni, hogy én voltam, engem nem érdekelnek a pontok. Egyébként gyerekkoromban én is kaptam pár taslit, és érdekes módon mégse gondolom azt, hogy az erőszak a megoldás mindenre, hanem helyette tudod, mi jut eszembe, ha visszagondolok? Az, hogy megérdemeltem, mert olyat tettem, amit nem kellett volna, és nem hallgattam a szüleimre, amikor rám szóltak vagy más módszerrel büntettek. Nem vertek ész nélkül, és nem ez volt nálunk az egyetlen büntetési forma, de kaptam a kezemre néhányszor, és érdekes módon nem sérült a lelki világom, nem rossz a kapcsolatom a szüleimmel, nem erőszakkal szoktam megoldani a problémáimat. persze lehet, hogy valami csodagyerek vagyok, vagy én vagyok a kiválasztott :D Nem csak az a két véglet van, hogy hozzá se érünk a gyerekhez vagy kékre-zöldre verjük. Létezik középút. Nem kell rögtön egy ütés után ráfogni egy szülőre, hogy agresszív állat, aki a gyerekein vezeti le a feszültségét.
2013. jan. 14. 15:48
 8/44 anonim ***** válasza:
75%

Az ultraliberális "hozzá se érjünk a gyerekhez"felfogás miatt van annyi elrontott,kezelhetetlen gyerek.Néha bizony nem árt egy fenékre verés.

Mi is kaptunk a szüleinktől,mégsem lett semmi bajunk.De eszünkbe sem jutott például felnőttet megütni vagy belerúgni,mint sok gyerek megteszi az anyjával.Elég ilyen szituról lehetett már olvasni itt is.

2013. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
84%

#4-sel teljes mértékben egyetértek.

Pl konnektor felé nyúlkálás. Oké, be voltak dugaszolva, de ennek ellenére AZONNALI kézrecsapás járt azért, ha odanyúltunk (nem olyan, hogy leszakadt a fél csuklónk). A másik, amiért azonnali fenékreverés járt, ha Anyu engedélye nélkül leléptünk a járdáról. (Ez sem úgy értendő, hogy utána 3 napig nem tudtunk ülni)


Az ultraliberálisoktól kérdezem: hogyan magyarázod el a 2-3-4 éves gyereknek, hogy mi az az elektromosság? Hogyan magyarázod el, hogy belehalhat? Hogyan magyarázod el, hogy a 1,5 tonnás autó gyakorlatilag matricává lapít, vagy 100 m-rel arrébra hajít el egy 15 kg-os testet?

Eleinte inkább féljen az érte járó büntetéstől és azért ne csináljon ilyeneket, mint hogy kiskanállal kelljen összeszedni a gyereket. Hiszen ezek a dolgok neki mind rejtélyesek, ki akarja őket próbálni egyre jobban! Később természetesen rutinná válik ezeknek az elkerülése, nagyobb korában pedig már a saját életét félti azért nem fog kilépni az útra szétnézés nélkül.


Olyan dolgokért mi sem kaptunk semmilyen verést, ha leejtettünk/kiborítottunk/összekoszoltunk valamit. Mert ugye mindenki hibázhat.

De nagyon kicsi korban én azt mondom inkább féljenek a büntetéstől, mint hogy bajuk essen...


Erre mit mondtok, kedves Öntudatos "Nebántsukagyereketmertazazördögtőlvalóviselkedés" Anyukák?

2013. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
53%

Egyes vagyok


Nem vagyok "ultra liberális", nálunk is vannak szabályok, és büntetés is, ha arról van szó.

De büntetni nem csak "veréssel" lehet. Kár hogy sokan ezt tartják az egyetlen "használható nevelési módszernek".


Hogy egy példát említsek. A konnektorba természetesen nálunk sem szabad nyúlni. Amikor megpróbálták, akkor határozottan elhúztam a kezüket a konnektortól és mondtam, hogy "nem". Szépen megtanulták így is. Persze azért bedugaszoltam, de most nem is erről van szó...

2013. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!