Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Okozhat problémát, hogy nem...

Okozhat problémát, hogy nem tudja eldönteni melyik kezét is használja?

Figyelt kérdés

A kisfiam eléggé el van maradva a beszédfejlődésben. Beszédpercepciós zavart diagnosztizáltak nála. Viszont azt olvastam, hogy ez csak balkezeseknél fordul elő. Ami eleinte nagyon fura volt nekem, mer ő mindig a jobb kezét használta. A férjem, és a lányom is bal kezesek, szóval lenne kitől örökölni. Viszont azt vettük észre, hogy inkább a bal lábát használja. Mostanában inkább a bal kezével kezdett el rajzolgatni, és egyre ügyesebben beszél.

Igaz, soha nem erőltettük, hogy a jobb kezét használja, de talán ezt látta tőlünk. Lehet, hogy ez zavarta meg? Ha átszokik a bal kezére, rendbe jöhet?

Mert már mindenfélét olvasok, hogy ez lehet elég komoly baj, vagy van, aki kinövi. Sajnos írásbeli diagnózist még nem kaptunk, mindenki szabin van.


2013. aug. 22. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves? Én úgy tanultam, hogy olyan 5-6 éves korig kell beállnia a kézhasználatnak, utána már gondot okozhat, ha nem tudja eldönteni, milyen kezes, de előtte nincs ezzel semmi baj.
2013. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Beszédpercepciós zavar nem csak balkezeséknél fordul elő. Viszont a dominancia megerősödése mindenképpen az idegrendszer érésének a jele, ami a beszédfejlődésre is jó hatású lesz.

Ha elkészül a gyerek szakvéleménye, abban szerepel majd, milyen fejlesztést javasolnak. Többnyire mozgásfejlesztés (nem egyszerű "ovistorna"), esetleg logopédiai terápia szokott lenni. Ha szeptember első néhány hetében nem kaptok papírt, próbálj meg legalább szóban érdeklődni a vizsgálótól, hogy időben elkezdhessétek megszervezni a fejlesztést. Ha van rá módotok, magánúton is elérhetőek ezek az ellátások, de a szakvélemény alapján ingyenes ellátás jár majd a gyermeketeknek.

2013. aug. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

TSMT-t csinálunk már. Logopédushoz már tavaly is járt az oviban, de nem voltam nagyon megelégedve az eredménnyel. Vagyis inkább azzal, hogy mindenféle ürüggyel kibújt alóla, na meg hol a gyerek volt beteg, hol a logopédus. Magán úton már érdeklődtem, de sajnos nem találtam senkit.

A neten egy magán logopédus számát találtam meg, de nem veszi fel.

2013. aug. 23. 09:46
 4/5 anonim válasza:
Volt egy osztálytársam még 4. osztályban, aki jobb kézzel írt, bal kézzel meg rajzolt. :)
2013. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne erőltessétek a kézpreferenciát! Hadd válasszon ő! Az, hogy mit lát, nem befolyásolja, mert nálunk mindenki jobbkezes, de a lányom balkezes. Amióta ez egyértelműsödött, azóta kapott balkezes eszközöket. (Úgy 4-5 éves kora között "választott", de még mindig előfordul, hogy valamire inkább a jobb kezét használja.)
2013. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!