Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen problémát sejtet a...

Milyen problémát sejtet a leírt viselkedés?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiúról van szó,nagyon nyugtalan,rosszul alszik,az evés nem köti le,nagy mozgásigényű,indulatos.

A saját korosztályából eléggé kirí,mert a többiek sokkal inkább képesek önkontrollra,nyugodtabbak.

Nem tudom mit rontottunk el,már kisbabaként nagyon sírós volt,alig lehetett elaltatni,órákig próbálkoztam ,gyakran felébredt.Állandó felügyeletet és foglalkozást igényelt mindig.

Mostanában szorongásos tünetei kezdenek előjönni,alvászavar,a vihartól úgy megijedt tegnap,hogy remegett ,kerüli az olyan helyzeteket ahol mások előtt szerepelnie kell,elmondása szerint fél az emberektől.

Nagyon igényli a szeretet kimutatását,a folyamatos nyugtatást,türelmet.Hogyan tudok segíteni,hogy meg tudjon nyugodni,kiegyensúlyozott legyen,lehet,hogy ő nem tud olyan lenni?


2011. jún. 24. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nevelési tanácsadóban segitenek, mindenkép járjon rendszeres sportra, valamilyen játékos szinitanodába, tánccsoportba, eleinte nem fog neki tetszeni de kitartoan vid el ilyen foglalkozásokra szokná az embereket és nem kapaszkodhatna mindig beléd.

[link]

2011. jún. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
2011. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

szia, sztem nagyon érzékeny idegrendszert sejtet. nem volt vmi a szülésed körül ami nem oké volt, vagy terhessgé aalatt?

kicsi korában ha vittátek volna korai fejlesztőbe, az jó lett volna, bár a hiperérzékyenséget nem nagyon lehet kinőni. az iylen gyerekjek mindig több figyelmet és szeretetet igényelnek. az én kislányom is hasonló, bár ő még csak 2,5 éves, és az alvása , evése (már ) kielégítő, de mi jártunk koraiba. de még mindig nagyon érzékeny, izgága, nyughatatlan,.

de talán a nevtanban tényleg próbálkozhatnátok, még azért nem késő teljesen.

2011. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kutyák és macskák ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg, de nekem a hiperaktív gyerekemet 5évesen a nev.tan.-ba neveletlennek mondták, én felkerestem őket: [link] 10perc alatt meglett a diagnózis, nem neveletlen, mert előre kérés nélkül köszön, kér megköszön mindent amit kap stb. Hanem figyelem zavaros, és hiperaktív. Hasonló tüneteket produkált ő is. Én ajánlom őket, mert nagyon jó szakemberek, és ha problémás a gyerek, akkor érthető és használható tanácsokkal látnak el.
2011. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hol éltek? MIlyen a család? Minden oké?

Van tesója? Te hogy tudsz pihenni?

2011. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!