Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kezeljem jól gyerekem...

Hogy kezeljem jól gyerekem bosszúálló természetét?

Figyelt kérdés

Most 4 éves és már nem fér kétség ahhoz, hogy szándékosan teszi a rosszat. Hiába a következeesség. Tudja minek mi a következménye mégsincs visszatartó ereje. Sőt! Még meg is bosszulja. Persze én meg csak nyelem, nyelem a sok feszültséget, próbálok uralkodni magamon, hogy ne emeljem fel a hangom, nehogy odacsapjak (tudom ezek nem használnak, csak rossz minták a számára). Tegnap már annyira kiborultam, hogy egész este hánytam. Most úgy érzem magam mint egy rakás szerencsétlenség, aki képtelen kezelni a fiát. Pedig annyira vártam és nagyon szeretem.

Ha bármi ötletetek van, szívesen veszem!


2013. aug. 25. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Leírhatnál néhány példát.Mert oké hogy következetes vagy?De miben?Hogyan?Ha tesz valamit mit teszel?

Egyenlőre annyi látszik, hogy semmi tekintélyed a gyerek előtt..ezen kéne valahogy változtatni.

2013. aug. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Most talán olyat fogok írni, ami sokaknál ki fogja verni a biztosítékot, de vállalom: honnan tudod olyan biztosan, hogy olyan szörnyű, ha felemeled a hangod vagy ha odacsapsz a gyereknek, ha már elviselhetetlenül viselkedik? Mert ezt írja a sok divatos pszichológus? Nem azt mondom, hogy üsd-vágd vagy hogy ordíts ész nélkül, de szerinted az jobb, hogy úgy kiborít egy óvodás, hogy hánysz az idegtől? Szerinted ettől boldogabb gyerekkora van, mint azoknak, akiknek a szülei esetleg olykor nem a legkorszerűbb módszerekkel fegyelmeznek, de legalább megtanulnak több-kevésbé viselkedni? Félre ne értsetek, nem állítom, hogy minden gyereknél szükség van kiabálásra vagy egy-egy popsira csapásra (bár hogy őszinte legyek, még életemben nem láttam olyan szülőt, aki soha ne lépte volna meg ezeket), de inkább ezt, mint egy kis bosszúálló miniterroristát, aki szó szerint megbetegíti az anyját, mert hidd el, ez az állapot a gyereknek sem jó.
2013. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
86%

Elhiszed azt a sok csacsiságot, hogy nemnszabad a gyereket testleg fenyíteni?

A régi időkben is ezt tették, mégsem lett tőle egy gyerek sem lelkibeteg. Jó nem mondom, hogy üssed-vágjad, hogy aztán terrorban érezze magát. Dé hidd el, ha nem teszed, akkor te magad maradsz terrorban. Meg kell találni az egyensúlyt, és hidd el, ehhez néha elengedhetetlen, hogy megrigáld. Nem fogsz neki ártani, csqk megtanulja, hogy az anyukájával, meg az apukájával nem gonoszkodhat kedvére, mert annak meg lesznek a következményei.

Hogyha kellően türelmes vagy vele, és ha jól viselkedik, és akkor megjutalmazod, de ha rosszul viselkedik, akkor néha odacsapsz, akkor szerintem megtalálhatod az egyensúlyt. Ha te is egyetértesz, fogadd meg a tanácsom.:)

2013. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne érezd rosszul magad emiatt, nem vagy egyedül. Nekem ugyan lányom van, és még csak 3 és fél éves, de ő is ilyen. És miközben rosszat csinál, néz rám vigyorogva, és úgy csinálja. Látszik a szemén, hogy provokál. Aztán bünti, akkor persze megígér fűt-fát, mert hát az nem kerül semmibe, aztán ugyanúgy megcsinálja.

Ha emiatt rossz anyának tartanak, hát legyen.

Ami talán a legjobban beválik ilyenkor, hogy elterelem a figyelmét valamivel, vagy csinálok valami számára vicceset.

2013. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia sajnos nekem is ilyen a kisfiam és nemtudom énsem mit tegyek vele 5 éves lessz oktoberben.és ha már kivagyok nem birom odacsapok neki de ő visszaüt és elég erősen bánt engem,és az apukáát is de ő annyira nem foglalkozik vele.nincs el egy helyben mindig mást akar csinálni.Nem fogad szót ellenkezőjét csinálja mindennek,de látszik szándékosan bosszantani akar.Már pszhiologushoz kell valoszínű fordulnom vele.Minden nap sirok de ha ő látja ezt sem hatja meg.Van még egy kisfiam aki sokkal másabb nyugodtabb.ő 2 éves lessz novemberben,ő jőn simogat és sajnál engem.nagyon mások.Ráadásul eggyütt sem lehet hagyni őket mert a nagy sokszor ellöki a picit meg megüti.
2013. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, néhányat bróbáltam már magam is közülük. A fenékre csapás ellen azért vagyok, mer nálunk nagyon nem vált be. Régebben egyszer vagy kétszer megtettem. Az én fia nevetett rajta és elkezdett a játszótéren csapkodni másokat. Szóval teljes kudarc volt.

Vannak persze büntetések, és jutalmak is. Ha nemet mondok ki is tartok mellette. Nincs üres fenyegetőzés. A figyelmeztetés után tudja mi lesz a következménye a tettének, mégsem tud ellenállni és megteszi a rosszat. Ez még nem lenne baj, hiszen ebben a korban szinte természetes, de utána a büntetést megtorolja. Pl.: eltöre a kedvenc bögrémet, földre rántotta és megtaposta a frissen vasalt ingeket, telehajigálta a wc-t olyan dolgokkal, amitől eldugulhat (csak néhány a listáról)és nevet rajta. És igen nagyon szégyellem magam, nekem csak ez az egy van, ezért rögtön azt gondolja mindenki elkényeztetett. Pedig nem az.

Kicsit hosszúra sikerült, bocsi. Mégegyszer köszi a tippeket.

2013. aug. 26. 14:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha módod van rá, sétáljatok rengeteget a szabadban. Ha jól kigyalogolja magát,esetleg még meg is labdáztatod, hogy fusson is, nyugodtabb lesz otthon, és nem provokál majd folyton. Szerintem a rosszaságát figyelemfelhívásra kezdte használni. Nem maradhat így, a saját érdekében. Foglalkozz vele többet, de kint és főleg mozgásosat. Akkor bent is reménykedhetsz a nyugalomban.

Csak hogy ne gyötörd magad: a négyévessel Neked nehezebb is lehet akár, mintha lenne egy testvére, akinek helyből jön, hogy az ő kis világát megossza vele, és együtt játsszanak. Így otthon Te leszel a játszótárs, és hanyagolnod kell a saját felnőttes teendőidet.

2013. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Talán túlságosan irányítani akarod.Jó dolog a következetesség,de ha túl szűken szabjuk meg a határokat,akkor az éppen az ellenkezőjét váltja ki.Próbálj kicsit lazítani,nem kell mindenképpen annak történnie,amit elterveztél.A gyerek viselkedése sokszor csak tükre a miénknek.
2013. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémmel is hasonló a szituáció. Igaz ő nem bosszulja meg a dolgokat, de ha nagyon hisztis és ha túlpörög visszaüt, rúg, harap, csíp. Egyértelműen provokál. És aztán nevet rajta. Akkor van ilyen elsősorban, ha pl. fáradt és túlpörgött. Néha kicsit gorombán válaszol. De aztán meg bújik. Egyértelműen szeret, csak elég nehéz kezelni. Mások előtt rossz, mert mindenki kérdezgeti, hogy mi baja szegény kisgyereknek. Igazából semmi, csak hisztis, és azért fetreng a földön. Már bejelentkeztem nevelési tanácsadóhoz.

Ő egy kicsit valóban el lett kényeztetve, de még talán időben megneveljük. Következetesnek lenni nehéz, mert ahhoz a nagyszülőknek se ártana annak lennie. De egy szem unoka révén nem nagyon látják be, hogy nem mindig jó a gyereknek, ha mindent megkap.

2013. aug. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-es, valamint 3-as jól látja probléma gyökerét. Nem annyira ördögtől való a tekintélyelvűség, amikor minden más kudarcot vallott.
2013. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!