Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Idegrendszeri éretlenség vagy...

Idegrendszeri éretlenség vagy autizmus gyanuval milyen fejlesztésekre jártok 3-4 év körüli gyerekkel?

Figyelt kérdés

2013. aug. 30. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom TSMT tornára,meg fejlesztésre jár,kifejezetten autizmusra szakosodott gyogypedagogushoz,2 éves kora ota,most 3 és fél éves.

Idegrendszeri éretlensége is van,és autista is.

2013. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az hogy derül ki hogy idegrendszeri éretlensége van egy gyereknek, ilyen kis korban?
2013. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi hetente egyszer konduktív pedagógiára járunk és itthon egyéni TSMT hetente háromszor. Mivel akadályozott beszéd fejlődésű, ezért mi logopédiára is járunk. Nálunk idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg végül, de autizmus gyanu volt a kiindulás.

2013. szept. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
TSMT az sose árt. És minden viselkedést le kellene jegyezni, közösségben is, mert majd később (5-6 éves kor körül), ha diagnosztizálásra kerül sor (az autizmus megerősítésére, vagy kizárására), akkor ezek fontos infók lesznek. Különösen a 4-5 éves kor közötti időszakra kell odafigyelni, akkor erősödnek fel a tünetek.
2013. szept. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno, heti 2 óra egyéni korai fejlesztésre, csoportos fejlesztésre jártunk auti kisfiunkkal. Ezen kívül vizi terápiára, terápiás lovaglásra, és otthon ment a személyre szabott TSMT, heti 5-3-4 napon át a program szerint.
2013. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
HRG, BHRG terápia! 5 éves aspergeres a kisfiam. Sokat változott, mióta jár erre. Nézz utána! Merem ajánlani!
2013. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a különbség a kettő között? Melyik "súlyosabb"?
2013. szept. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Idegrendszeri éretlenségnek sok oka lehet, pl. koraszülés, oxigénhiányos állapot, vagy bármi más is. De sokszor derül ki (nálunk is ez volt), hogy valójában autizmus áll a háttérben. Aminek egy tünete lehet az idegrendszeri éretlenség is.
2013. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!!Én gyerkőcöm auti gyanús, egyenlőre "csak" az idegrendszeri éretlenség a biztos.


TSMT-t csinálunk vele már 7 hónapja, illetve most kezd majd logopédus foglalkozni beszénindítással és egy gyógypedagógus is elkezdi fejleszteni.


Alapvető gondunk a beszéd teljes hiánya ( 3 éves) és az ebből adódó dünöngés, nyugtalanság. Vannak jellegzetes autis tüneteink, sztereotíp mozgások vagy hogy egy vacak kockával dudolászva elvan akár másfél órát is. Szemkontakt van, kérésre megcsinál dolgokat, szociálisan érzékeny, nyitott, barátságos, empatikus, érti a metakommunikációt, de a beszédhiány miatt kortársaival nem tud mégsem barátkozni. Jókedvű, szépen eszik, mosolygós, de alvászavar heti 1x biztosan van.


Hrg-t és lovasterápiát hány évesen kezdtétek el csinálni?

2013. szept. 6. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom,hogy aki érti a metakommunikáciot,az nem lehet autista,de a dühöngés lehet azért mert nem tudja magát megértetni.Motoros afázia=érti amit mondasz de válaszolni nem tud,és még ehhez jön az idegrsz. éretlenség.Valahol olvastam hogy van amikor megtévesztöen hasonlit az autizmusra ezek a tünetek.Szerintem a Vadaskertben biztosan tudják.
2013. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!