Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kislányom rendszeresen...

3 éves kislányom rendszeresen megveri másféléves kishugát hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
3 éves lányom napi szinten megveri másféléves hugát odamegy hozzá mindenért megveri ha játszik azért ha nem játszik azért van hogy a haját tépi meg máskor tapossa a lábát huzza a fülét vagy megpofozza ha őlttőzzik a huga akkor azért bántja volt hogy kirángatta a gyerekszobábol mert neki nem tetszett hogy ott a hugi. ti mit csinálnátok?? testvérféltékenység nincsen nálunk!
2013. szept. 2. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs testvérféltékenység - ez komoly???


Bármivel bünteted, az nem hatékony. Először is minden alkalommal mondja meg, hogy miért tette. Aztán minden alkalommal kemény, az eddiginél szigorúbb büntetés.

2013. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ebben a korban nálunk is napi szinten ment a bunyó, én következetesen büntettem. Ha tudtam elkerültem, ha nem láttam előre, akkor meg irány a fal mellé.

Amikor ovisok lettek mind a ketten, akkor lecsökkent, de még így is előfordult balhé.

Volt, hogy együtt álltak a csempénél, mondtam, hogy rendezzék le egymás között normálisan. Eleinte hallottam a Ne nézz rám, hozzám értél! beszólásokat a nagy hüppögés közepette, aztán csend, nemsokára meg hallottam: inkább béküljünk ki, mert egész nap itt állhatunk.


Most már nagyok, jó testvérek, ha bajuk van egymással, akkor normálisan megbeszélik.

2013. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
meg szokta mondani hogy miért bántja azt szokta mondani azért mert kisebb nála és úgy kell neki ti mivel büntetnétek egy 3 éves kislányt??
2013. szept. 2. 15:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Most mivel bünteted?


Sarokban állás, nem kap nasit, nincs tv, nem játszhat 1 hétig a kedvenc játékával, nem mehet 3 napig játszótérre - te tudod, mit szeret, mivel lehet hatni rá.

2013. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
sarokban már állt nasimegvonás nem megy mert kitépi a kezemből a tv úgy nem érrdekli van esetleg őtletetek??
2013. szept. 2. 15:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Játékelvonás, sarokban állás és nasi megvonás volt.


Hogyhogy kitépi a kezedből? Magasra szoktam tenni, engem nem zavart, ha hisztirohamot kapott előtte.

2013. szept. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kitépi a kezedből? Ilyen nincs.

Akkor sarokban állás több ideig. Mit szeret csinálni? Azt kell megvonni tőle.


Komolyan, gondolj már szegény kicsire: minden ok nélkül megveri a nővére, te meg lényegében hagyod.

2013. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Az életkor egyezik, csak itt kisfiúkról van szó:

http://www.youtube.com/watch?v=3oTjfk-H09M


Az pedig, hogy nincs testvérféltékenység, enyhe túlzás.

2013. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,hogy kitépi a kezedből???

Tudod mi a baj?Hogy egyáltalán nem vagy következetes!Először is csináljatok kettesben anya-lánya napokat,próbálj vele beszélgetni minél többet,sokat foglalkozni vele,és büntetéseket kiszabni!Ha rácsapsz a kezére biztos vagyok benne,hogy többet nem meri se a tesóját bántani,se kitépni a kezedből a nasit!

2013. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "kitépi" a kezedből elég erős. Fogom, elveszem tőle és megy a szekrény tetejére. A királylány meg kénytelen beletörődni. Nem vagy elég szigorú. Az ő érdekében legyél sokkal (!) keményebb!
2013. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!