Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a megoldás, ha az alsó...

Mi a megoldás, ha az alsó szomszéd szerint a gyerek dübörög, miközben nem ugrál, nem szaladgál, csak közlekedik?

Figyelt kérdés
Most jött fel szólni (udvariasan, nem erőszakosan), hogy legyek szíves, szóljak a gyereknek, hogy halkabban legyen, mert nagyon dübörög, és ő éjszakás volt és egész héten nem tud aludni. Én meg néztem bután, mert elhiszem, hogy hallani a lépéseit, de nem csinál semmi olyat, ami különösebb hanggal jár, nem ugrál, nem szaladgál, nem dobál a földre semmit, csak játszik, és közben jön-megy. Konkrétan papírrepülőt hajtogat és azt próbálja ki, elrepíti a szoba túlsó végébe, érte megy és újra eldobja. Majd csinál egy másfajtát és azzal is ugyanez. Azt mondja, ő elhiszi, de menjek le és hallgassam meg. Én is elhiszem, de akkor mit kellene tennem? Elvárni egy 7 évestől, hogy naphosszat csak lábujjhegyen közlekedjen? Mi a megoldás ilyenkor?
2013. szept. 1. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kaptárlakások átka, papírfalak vannak, biztos minden áthallatszik. Vastag szőnyeget kell letenni az tompít kicsit a zajokon.
2013. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Ha normális az illető, akkor kulturáltan, normálisan el kell neki magyarázni az igazságot: hogy panelban sajnos az is elképesztő mértékben áthallatszik, ha egy kicsit hangosabban lapozol olvasáskor, a normális közlekedés okozta dübörgés tehát gyakorlatilag nem kerülhető el. Az egyetlen ésszerű megoldás a füldugó, illetve van lehetőség a plafon vagy padló hangszigetelésére is, bár ez elég drága.

Mondom, ha normális az illető, akkor kulturált keretek között meg lehet vele beszélni mindezt. Bocsánatkérés gyanánt esetleg segíthettek neki valamiben - én legalábbis felajánlanám a segítségemet hasonló szituációban, hogy érezze, hogy tényleg megtenném, amit tudok, de a panel akkor is panel.

2013. szept. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene hallgatnod, hogy lenn mennyire hallatszik, esetleg megpróbálni, hogy ha a gyerek másik szobában van, akkor is ennyire zavaró-e, a padlóra vastag szönyeget, a gyerekre puha talpú házicipöt adni, esetleg a lenti szomszéd is megpróbálhat másik szobában aludni, illetve földugót használni.

Esetleg meg lehet kérdezni, hogy a szomszédnak mikor zavaró: nem tud elaludni, elalszik és felébred, stb. Ha csak az elalvás nehéz neki, akkor egy órára megpróbálni a gyereket nyugton tartani.


Ahogy nézem, sem ti, sem a szomszéd nem akar veszekedést, közösen csak találtok valami megoldást.

2013. szept. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha a lenti lakásban netán álmennyezet van, az igencsak felerösíti a hangot.
2013. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, van-e álmennyezet, mert sosem voltam náluk. De azt tudom, hogy szerintük annak idején szegény kutyánk is dübörgött, pedig ő aztán (nagy testű kutya lévén) a nap nagy részében aludt. Futni, játszani kint szokott, séta közben. Ő már sajnos nincs velünk, most a gyerek dübörög.

Most, hogy belegondolok, valamitől ezek szerint hangosabban hallják a zajokat, lehet, hogy van álmennyezet, legközelebb rákérdezek.

2013. szept. 1. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen menj le hozzájuk és hallgasd meg, hogy mennyire hallatszanak le a zajok (olyankor, amikor a gyereked a megszokott módon játszik).
2013. szept. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet nekem is egy kérdésem? :) Ha már panel. Sose éltem panelban. Az ovis gyermeketeknek mit szoktatok mondani, miért sikít, meg nyögdécsel a néni, és a bácsi a szomszédban éjjelente? :) Vagy pl ti. :) Egyáltalán tud ettől aludni a kisgyerek? Legalábbis a kisiskolásokat lehet h zavarja, a legtöbb 7 év alatti ha elalszik, alszik, mint a tej. :) És hát ugye, pici korban félelmet kelthet a felnőttek nemi élete, félreérthetik a hangokat...
2013. szept. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
A panelben a legtöbb felnött NEM sikít, hanem lehetöleg csöndben intézi el a szexet.
2013. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Volt már a panelben olyan fölöttem lakó, aki állandóan fúrt- faragott, szombaton és vasárnap is.

Amikor a lányom egyszer bőrbe szegeket vert a lépcsőházban, ő rohant le elsőnek, hogy mi ez az éktelen lárma.

2013. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A felettem lakónak parkettája van. A gyerek szobája a hálószobám felett. Tudom, milyen, amikor felülről zaj van, de én elfogadtam, sosem mentem fel, hogy csendesebben, tudom, hogy a panel ezzel jár, jóban is vagyunk, mégcsak szóvátenni sem jutott eszembe sosem. Az alattam lakó már nem először mondja, hogy dübörgés van, én úgy érzem, hogy némileg alacsonyabb az ingerküszöbe az enyémnél, de összetűzést vele sem akarok. Valahogy csak megoldjuk...
2013. szept. 3. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!