Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi ideig tart feldolgozni...

Mennyi ideig tart feldolgozni a szülőnek, hogy a gyermeke autista?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
2-3 év
2013. szept. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Feldolgozni szerintem nemigen lehet. Lehet a helyzetből mindig a legjobbat kihozni, lehet boldognak lenni autista gyermekkel is, hiszen ők is annyi mindent tudnak adni, csak máshogy, de szerintem mindig van egy-egy pillanat, amikor az jut eszükbe, miért ő?

Szerintem, a kérdésed inkább arra irányul, mennyi ideig tart, míg berendezkednek a szülők az autista gyermekkel való életre, míg kidolgozzák a saját stratégiájukat a külvilág ellen, míg megszokják a gondolatot, és rájönnek, hogyan, és miért jó ez így mégiscsak. Ez emberfüggő inkább.

2013. szept. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez sok mindenen múlik. Azon is, hogy hol van a spektrumon, mennyire súlyos az autizmus.

Nekem speciel megkönnyebbülés volt a diagnózis, mert már régóta tudtam, hogy más, és a diagnózissal értelmet nyert minden, kaptam hozzá egy kulcsot. Onnantól már tudtam előre nézni. Szóval nekem kb. 5 perc volt...

De a szülőcsoportunk tapasztalatai alapján azt mondom, hogy - magasan funkcionálók esetében - pár hónap, fél év általában...

2013. szept. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként függ a környezettől is (rokonok, pedagógusok hozzáállása). Nekem baromira nagy szerencsém volt, elfogadásra találtam. Érdemes sortársak társaságát keresni, akár virtuálisan, sokat számít, ha hasonló problémákkal küzdőkkel tudsz beszélgetni, és olyan körben vagy, ahol értik a mindennapi problémáidat, érzéseidet...
2013. szept. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A családban levő más, egészséges gyerekekkel hogy bántatok? Nem volt rossz, hogy pl. a testvéred, sógorod, sógornőd gyermeke egészséges?
2013. szept. 18. 00:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Kislányomnál év elején diagnosztizálták 3 évesen, egy éves korától biztos voltam benne, hogy autista. Rengeteg orvoshoz elvittem, mindegyik azt mondta kizárt, hogy autista. Végül Budapestre vittem el és kimondták a diagnózist, megkönnyebbülés volt már. Feldolgozni ezt nem lehet, meg kell tanulni együtt élni vele, van rajta kívül 3 makk egészséges gyermekem. Picit más, mint a többi gyerek vannak furcsaságai. Nem mondom azt, hogy nekem nem fájt, hogy pl egy olyan anyuka aki 32 hétig mindenki elől eltitkolta a terhességét, még a férje elől is eltudta, pedig második gyereke, semmilyen vizsgálaton orvosnál nem volt és ilyennek egészséges gyermek jutott. Minden nap azon gondolkozom, mi lesz ha felnő milyen élete lesz. Nagyon nehéz.
2013. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ezt soha nem lehet feldolgozni,és érthető is. Tapasztalatból írok, 7 évet foglalkoztam autista gyermekekkel,ismertem a szüleiket is,tudom,nagyon nehéz volt Nekik.
2013. szept. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Pont ide kapcsolódik, szerintem nagyon jó írás: [link]
2013. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg a szüleidet.
2013. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A testvéretek gyerekeivel, -akik egészségesek- megváltozott a kapcsolatotok? Nem volt bennetek rossz érzés, hogy az övé miért egészséges, míg a tiétek nem?
2013. szept. 22. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!