Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám azt feldolgozni...

Hogyan tudnám azt feldolgozni hogy nincs elég tejem, nagyon bánt, már próbáltam szinte mindent de egyre kevesebb?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam. 1.hónapban elég volt a tejcsi,nem kellett pótolni,de most már napi 2-szer tápszert kap,mert 60-80 millinél nincs több sajnos és van olyan is hogy 20 milli van csak,reggelre pedig 100-120,mert akkor 6 órát alszik a baba kb.Folyadékot próbálok sokat inni,laktoherb teát is iszok,eszek rendesen,viszont pihenni leginkább csak éjszaka,nappal már nem fekszek le.Stresszes vagyok néha eléggé,tudom hogy ez is lehet az oka.Kicsi babám sokat sír,lehet hasfájós,vagy egyéb oka van,ez is idegesít,párommal nincs szex még,2 hete próbáltuk de nem megy,ez is lelkileg megvisel,mert őt is bántja,de engem nem vonz sajnos a szex és nagyon nics is rá lehetőség,mert későn alszik el a pici sok ordítás után,aztán már kedvem sincs,fáradtak vagyunk addigra.Nagyobbik gyermekem elég hisztis,ez is felemészt és hogy nem nagyon van tejem ez meg aztán kiborít,nem tudom feldolgozni.
2013. szept. 11. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon feszült vagy a picinek meg lehet hogy a tea miatt fáj a hasa.
2013. szept. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A teát nem mindig iszom és amikor éppen nem iszom akkor is ugyan olyan sírós.
2013. szept. 11. 12:22
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Tedd gyakrabban mellre a babádat, nekem csak ez vált be. Ittam a teákat, alkoholmentes sört, szedtem homeos bogyókat, de igazán csak a gyakori szoptatás segített. Pár nap után sokkal több tejem lett, mert a szervezet elvileg reagál is baba igényeire. Nagyon fontos, hogy tápszert csak akkor adj, ha előtte már kiszopizta a cicidet és esetleg kevésnek bizonyult, de ne a cicizés helyett add.
2013. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Úgy hogy beveszed a leszaromtablettát. Szereted a gyereked? Ellátod a testi szükségleteinek megfelelően? Nem éhezik nem szomjazik, van tiszta pelusa? Lelki igényeire is odafigyelsz? Ölelgeted, puszilgatod, játszol vele amennyire lehet az ő korában? Gondolom a válasz igen. Akkor meg ki nem szarja le hogy anyatejet kap-e vagy tápszert? Túl van misztifikálva ez a szoptatás nagyon. Alapvetően az anyatej táplálékforrás, nem pedig az anyai szeretet valamilyen misztikus manifesztációja.

Persze az a jó ha van, de hála Istennek, olyan korban élünk amikor akkor is tökéletesen táplálható egy gyerek, ha nincs anyatej. A te kisfiad megkapja ami kell. Még anyatejet is. Ez tökéletesen elég az immunrendszerének, a tápszertől meg jól lakik.

Azt tudatosítsd magadban hogy nem attól vagy jó anya hogy szoptatsz-e vagy sem. Az nagyon nem ezen múlik. Aki meg beszól azt oszd ki vagy szard le vérmérsékleted szerint. És térj észhez! A szoptatáson semmi nem múlik.


Az én nagyobbik lányom kb annyi anyatejet kapott mint a kisfiad. 3 hónap után adtam fel, és addigra idegroncs lettem. Aztán végiggondoltam amiket leírtam neked, és rájöttem hogy felesleges ezen hisztizni. A kissebbikem lassan 4 éves. Most hagyta el a szopit. Ő sem szopiztra soha az előírt mennyiséget, mert nem volt, de a tápszert sem fogadta el. NEki elég volt. Vele a more milk plus kapszulát szedtem, de szerintem elsősorban az volt a különbség, hogy az első lányom nem szeretett szopizni, és a technikája sem volt jó, a kicsi meg igazi cicifan. Még beszél is hozzájuk :)

Szóval fel a fejjel, és nézz előre. Mit számít ez a pár hónap, az elkövetkező évtizedekhez képest. Tényleg elhiszed hogy ezen múlik bármi is?

Ja és amúgy semmi különbség nincs immunrendszer terén a két gyerkőcöm között. A kicsi sem ellenállób mert anyatejet kapott. :)

2013. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!Persze hogy ezen nem sok minden múlik,mert az anyatejes baba is lesz beteg sajnos és tényleg sok baba felnőtt már tápszeren,de mégis bánt.Mert az elején annyira jól ment,már a kórházban 75 milliket szopizott,annyira igyekeztem mindenre figyelni hogy jó legyen,de hiába.Még azt megpróbálom a következő napokban hogy sűrűn mellre teszem és felveszem a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval,ha ezek sem segítenek akkor elfogadom hogy nincs mit tenni,mert megtettem amit lehetett.
2013. szept. 11. 14:10
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

4-essel teljesen egyetértek:)

Kell ez a lelki fröccs, hogy érezd, nem ezen múlik.

Kitartás, tényleg próbálj ne ezen görcsölni, egyértelmű, hogy jó anya vagy, ha ennyire aggódsz. Legyél kiegyensúlyozott, próbálkozz addig, amíg nem vagy idegroncs. Utána add fel, mosolyogj sokat, és így legalább apa is meg tudja etetni.

Kitartást kívánok!

2013. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!
2013. szept. 12. 11:58
 8/12 xStefix ***** válasza:
60%

Gyakori szoptatás, szükség esetén tanácsadó.

És tedd el a mérleget, hidd el, hogy meg fogsz nyugodni! Nem kell pontosan tudnod, mikor mennyit eszik, inkább őrá figyelj és az ő jelzéseit kövesd. Ha 5 perc múlva újra kér, hát adj neki, ne nézd az órát se. Ne csak etesd a szopival, hanem gondozd is.

Biztos vagyok benne, hogy ha ezt a lépést meg tudod ugrani, sokkal könnyebb lesz. Lehet, hogy nehéz lesz elengedni ezeket az elvárásokat, de utána sokkal felszabadultabb lesz az egész szoptatás. Bízz magadban, a babád és a tested meg fogja találni a közös hangot, csak hagyd. ;)

2013. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Stefix. Köszi a lepontozást.
2013. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
42%

Valóban lepontoztalak, de úgy látom, nem csak én.

Nem értek veled egyet, a pontozásos rendszer pedig azért van, hogy ezt ki is nyilvánítsuk, ha akarjuk. Semmi személyes nem volt benne, főleg, hogy anonim vagy.

Egyébként meg én is szoktam kapni a piros kezeket, csak mondjuk én már nem akadok ezen fenn. :)

2013. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!