Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges az hogy a gyerek...

Lehetséges az hogy a gyerek visszafele fejlödjön ha nem ka fejlesztést?

Figyelt kérdés
Kislányom crpus callosum hiánnyal született.Most 4.évében van.Sajnos az állitolagos átszervezés miatt a lányom erre az évre nem jut fejlesztöhöz.Én is probálok vele foglalkozni ugy ahogy tölem kitelik de sajnos nem akr rám figyelni és csak a kopogás érdekli.Ha kockával épitünk csak akkor hajlandó ha adok neki jutalom gyanánt krémtúrót pudingot.De szerintem ez nem megoldás.És a szakértöi bizottság elég sok fejleszteni valót adott meg a lányomnak amit fejleszteni kéne mert nagyon le va maradva.Itt a fejlesztési javaslat:figyelemkoncsntrációs készség fejleszése,feladattudat feladattartás kialakitása,együttmüködési készség fejlesztése,komuniáció kialakitása,nag és finomozgásokmanipuláció fejlesztéseérdeklödés és motiváció erösitése,bazális stimulálás,szenzorosintegrációelösegitö torna.Na mot mit kezdjek ezekkel a kifejezésekkel mit jelentenek?
2013. okt. 15. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem kap fejlesztést. Tegyél meg mindent, mnj be a jegyzőhöz, járd be az összes hivatalt. Írj panaszos levelet. Kérj anyagi segítséget. Vagy írj fejlesztőknek, hogy nincs pénzed, viszont fejleszteni való gyereked van. Vadaskert Alapítvány is szuper.
2013. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
irtam emailt a pedagogiai szakszolgálatnak de arra nem válaszoltak hivtam is telefonon öket de SNI-s gyerekekre a lányomat is ugy nevezte nem fejleszhetik.Nekem azt is javasolták irjak az ombudsmannak is de nem tudom kit keressek akinek irhatok.Egyébként a jegyzöt azt holtalálom ha apolgármesteri hivatalban akkor nem akarom öket belekeverni mert nem tudják hogy a lányomnak mi baja van
2013. okt. 15. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

figyelj, már annyi kérdésednél annyinak leírtál.

az a legnagyobb probléma most, hogy nem jó helyen próbálkozol. elmondták neked, hogy ők nem fejleszthetnek SNI-s gyereket, te mégis rájuk vársz. most egyébként is folyik az átszervezés, meg lényegében nektek tök mindegy, hogy mikor hívnak be mert fejlesztést nem tőlük fogtok kapni!


meg kéne találnod azt az alapítványt akik foglalkozni tudnak veletek. ennek állj neki. sajnos tanácsot nem tudok adni, mi a korait ismerjük, oda ugye jártatok ti is, de az 4 éves korig van. van még a gézengúz, én a budakalászit ismerem, elég messze van tőletek, mondjuk egy próbát megér, na meg lehet van a környéketeken is.

van még bhrg alapítvány és rengeteg, csak kutatnod kéne a neten és nem a szakszolgálatokra várni, mert ők tesznek rátok (és nem csak rátok, hanem a többi sni-s gyerekre is, most senki nem kap fejlesztést ahogy hallom az ismerőseimtől).

azonkívül van vácon egy fejlesztő óvoda, oda nagyon be kéne nyomni szerintem a lányodat, ott is próbálkozz, de ne emaillel traktáld őket, hanem személyesen és persze kuncsorogj, mert ez nálunk így működik.

én még a nevelési tanácsadóba is elvinném, és ha jól tudom a vadaskertben is van egy függőben lévő fejlesztésetek, arra is kérhetnél új időpontot és ha nem tud senki vigyázni a lányodra akkor vidd magaddal. hidd el, napi szinten találkoznak ilyennel, meg tudják oldani a beszélgetést úgy is, hogy ott van, azért ne hagyjatok ki ilyen lehetőségeket!

2013. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én megprobáltam minden tölem telhetöt hogy betehesem a lányom de ahoz a szakértöi bizottság szakvéleménye szükségesés ök mivel nem volt hely nem tudták bevenni ezért irtak elö még heti 4óra fejlesztést.Elvileg ha a szakértöi bizottság szakvéleménye alaőján engedi a lányom óviba akkor jövö májusban van a beiratás de most lesz az a pont hogy felhivom öket ujra és elhajtom öket a francba mert hogy fejlesszem igy a lányomat heti 4órába ha senki se akar foglalkozni vele egyébként eddig pont abba a fejlesztö óviba fejlesztették a lányomat egyéni korai fejlesztést kapott de most hogy átszervezés van nem foglalkozik velünk senki pedig nagyon kéne a segitség
2013. okt. 16. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!