Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy buta gyerek nem létezik?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja, hogy buta, neveletlen felnőtt az van, de önmagában buta gyerek nem létezik.

Tudom, hogy a gyereknél a szülői nevelés a meghatározó, de vajon tényleg nem létezik olyan, hogy a gyerek önmagában buta és neveletlen? Nem értem.


Rokoni családról jutott eszembe a kérdés. Jól ismerjük őket, 3 gyerekük van, a legnagyobb is csak 14 éves. Mind a 3 gyereküket ugyanúgy, egyformán, és rendesen nevelik, tényleg így van, mert viszonylag sokat járok hozzájuk. De a középső gyerekkel (aki 10 éves) mindig gond van. Pedig nem hanyagolják el, hiába középső gyerek. Buta, tanulni nem akar, idegesítő, és neveletlen, pedig a szülei mindent megtesznek azért, hogy ne legyen ilyen, és nem nevelik különbként.

De ismerek más eseteket is, az is hasonló, hogy ugyanúgy nevelik a gyerekeket, tehát nincs azért megkülönböztetés, mégis neveletlen az illető.


Tudom, hogy ebbe sok minden számít bele, és nem is feszültséggerjesztésnek írtam ki a kérdést, csak ezen tényleg elgondolkodtam, hogy ha nincs semmi fogyatékossága a gyereknek, normálisan nevelik mint a többit, semmi megkülönböztetés, de mégis így viselkedik és nehezen tanul nagyon, akkor tényleg elképzelhetetlen, hogy létezzen buta gyerek?


Vagy ti mit gondoltok? Kíváncsi vagyok, mi erről a véleményetek. Nem akarok egy gyereket sem leszólni, de ha már buta felnőtt létezik, akkor önmagában buta gyerek is. vagy nem?



2013. szept. 20. 21:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Rokoni családnál sem jöhet szóba betegség, és rossz környezet sem az iskolában.
2013. szept. 20. 21:36
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, pedagógus, általános alsó tagozaton tanít. Elmondása szerint évről évre több a buta gyerek, akik már elsőben bukdácsolnak, és egyszerűen nem tudják elképzelni, hogy később mi lesz az ilyen gyerekekkel. Persze a probléma sokszor otthon van, de olyan is van, amikor teljesen jó családból származó gyerekkel van gond. Én sosem hallottam ezt az elméletet, hogy nincs buta gyerek. Van buta gyerek, nem is kevés. A baj, hogy ezekből a buta gyerekekből még butább felnőttek lesznek általában, persze van kivétel.
2013. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Az értelmi képességek nagyrészt a genetikai adottságoktól függenek, fejleszteni is csak ezeken a kereteken belül tudsz valakit. Legtöbbször már a csecsemő tekintetéből, reakcióiból meg lehet állapítani, hogy buta vagy okos.
2013. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Pedig rokonéknál a szülők azért okosak, diploma, jó állás, a legnagyobb gyerek is szorgalmas tanuló.
2013. szept. 20. 21:39
 5/20 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, hogy aki buta, neveletlen, és nagyon nem tud tanulni, azzal mi lesz....
2013. szept. 20. 21:40
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Kevés a buta,sok az átlagos,ritka az okos.De mindegyik nevelhető.
2013. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Azért mert nem illik negativ jelzővel illetni a gyerekeket mert a szülők megsertodnek.

pl csecsemokre sem mondhatjuk,h csúnya.(lehet attól még szép majd..de nem mondjuk es kész)

2013. szept. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%
Én abban hiszek, hogy a gyerek olyan amilyennek születik. A személyisége, az esze, a külseje adott. Ezeken a neveléssel, tanulással és a helyes példamutatással csak finomítani, csiszolgatni lehet.
2013. szept. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Van olyan gyerek, aki nagyon nehezen nevelhető, mert egyszerűen nem ért a szép szóból. Én őket tartom butának.


Aztán van olyan buta is, aki nem tehet róla, nehezen tanul meg bármit, valahogy nem olyan a felfogóképessége, memóriája, ők talán minimális oxigénhiánnyal születtek, vagy a terhesség során szenvedték ezt el, de másban nem ütközik ki rajtuk, csak abban, hogy nehezebben tanulnak, ezért senki nem gyanakszik rá.

De mindegy is, akár emiatt, akár csak azért mert rossz géneket örökölt, létezik buta gyerek, a legrosszabb a kettő elegye, ha nem is hallgat a jó szóra, makacs, és még tanulási problémákkal is küzd.

2013. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%
Én sem hallottam még, ezt a nincs buta gyerek elméletet. Természetesen van buta gyerek, az intelligencia örökletes tényezőktől függ, de sokat lehet rajta rontani és javítani a környezettel. Ha valaki alapvetően buta, de mindenféle fejlesztésre járatják, foglalkoznak vele, talán eljut egy átlag szintre. Egyébként az egyre több a buta gyerek elméletet oktatóként meg tudom erősíteni. Ráadásul felsőoktatásban dolgozom és évről évre több a buta. Szerencsére mindig van néhány okos, viszonylag sok átlagos, de a buták aránya egyre nő az átlagosok kárára és itt nem feltétlen csak a szellemi képességekről van szó, hanem sokszor a lassú felfogásról, az olvasott dolog meg nem értéséről, és a kombinációs képességek alacsony szintjéről és ez szerintem inkább a környezet hatása mintsem a genetikáé. De ez csak a privát véleményem.
2013. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!