Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon gáz más (idegenek)...

Nagyon gáz más (idegenek) gyerekére rászólni az utcán?

Figyelt kérdés
Lakótelepen lakunk, és most, hogy ilyen jó idő van napjában kétszer leviszem a fiamat (5 hós) babakocsiban sétálni. A délelőttivel nincs is semmi gond, de délután egyszerűen nem tudok úgy végigmenni az utcán, hogy néhány olyan 6-9 év körüli fiú ne randalírozna össze-vissza. Üvöltöznek, verekszenek, a rollerrel majdnem nekem jönnek, elfoglalják az egész járdát, stb. Az anyukák közben egy kupacban trécselnek, cigiznek, röhögcsélnek, le sem tojják, hogy mit művelnek a gyerekeik. Sajnos egy park/játszótér van a környékünkön, amerre sétálni szoktunk, szóval esélytelen kikerülni őket. Bunkó lennék, ha rájuk szólnék legközelebb, hogy ne üvöltözzenek már, mert a gyerekem pl. nem tud aludni, illetve láthatóan másokat is zavarnak?
2013. okt. 17. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Üvöltözés miatt én nem szólok senkire az utcán. Ott a forgalom zaja is, jöhet egy szirénázó autó, az utca zaját szokja csak meg a gyerek.

Azt viszont biztos szóvá tenném, ha majdnem nekünk jönne bármivel is!

2013. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert üvöltöznek, ne szólj rájuk. Hol"tomboljanak", ha nem a játszótéren? Otthon, az iskolában?


Azért természetesen szólhatsz, ha a járdán balesetveszélyesen közlekednek.

2013. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben, igazatok van. Csak felhúztam magam. A babakocsi mellett 15 centire elrohannak, nem néznek semerre, és közben telitorokból üvöltik, hogy "NEEEEE", vagy "VÁÁÁÁÁÁ"... Lehet, hogy csak engem idegesít. :|

...kicsit én is frusztráltabb vagyok a kelleténél, jön a fiam foga, alig alszik, sírós-nyűgös nagyon, de a babakocsiban végre elaludna, erre ezek a gyerkőcök felkiabálják...

2013. okt. 17. 18:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nagy körforgása: majd a te gyereked is ezt teszi :-) Tudom, hogy nagyon zavaró, de a nagyobbaknak szükségük van egy kis kötetlen játékra az egész napos iskola után, ez néha nagy hanggal jár.


Ha alszik a babád, akkor ne a park felé menj sétálni, hanem a másik irányba.

2013. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

gáz vagy nem gáz-én simán rászólok.

viszont ha csak hangosak az utcán/játszon,stb-azért nem. mert hát az nem az én udvaromba zajlik..


próbálj meg akkor sétálni a picivel amikor nincsenek ott annyian. egésznap biztos nincsenek sokan,hiszen iskola ovoda van napközben.

2013. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha jobban belegondolsz az utca mire való? Arra, hogy a gyereked aludjon, vagy arra, hogy a gyerekek játszanak? Ha altatni akarod, menj haza.
2013. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahol muszáj kiabálniuk. Azért nem szólnék rá más gyerekére. Szerintem csak akkor van jogod rászólni, ha életveszélyes a helyzet (pl. kiszaladna autó elé) vagy kárt okozna benned v a babában (pl. nektek jön majdnem teljes erővel rolerrel). Én örülnék hogy kint ordítoznak és nem a felettem lévő lakásban. Figyeld meg hol koncentrálódnak leginkább a parkban és a csendesebb helyekre járj inkább.
2013. okt. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azok a gyerekek alapvetően jólneveltek, csak tombolnak (mert muszáj nekik is "lazítani", ahogy a többiek is írták), akkor ha megkéred őket, hogy "megtennéd, hogy egy kicsit óvatosabban rollerezel mellettünk?", nagy valószínűséggel értenek a szóból. Ha veszélyesnek ítéled a helyzeted és ők le se tojják, akkor az anyját kérném meg, udvariasan.

De a legegyszerűbb, ha megpróbáltok másfele sétálni, ha lehet.

2013. okt. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hangoskodásért tényleg gáz rájuk szólni, ez ugyanaz, mintha becsöngetne hozzád a szomszéd, hogy idegesíti a gyereked sírása, hallgattasd el, mert nem tud tőle aludni. :)


Nem állítom, hogy az említett gyerekek jól neveltek, de a helyzet az, hogy a gyerekek gyakran igen hangosak, és vélhetően a tied is az lesz.

2013. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is dühös voltam még a mentőautóra is, aztán tudatosítottam, hogy a világ nem áll attól le, mert nekem gyerekem született. :)

Próbálj másfelé menni.

2013. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!