Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miért ti vagytok...

Anyukák! Miért ti vagytok megsértődve, ha egy 3. személy rászól a rendetlenkedő, tutuló gyerekre?

Figyelt kérdés

NEM provokációnak szánom.


Nemrég voltunk színházban, egy átlagos előadáson. Erre megint (mert nem első eset) azt kellett hallgatnom, hogy páf gyerek megállás nélkül ordít, az anyjuk meg magasról tojik rá. Aztán egy idősebb bácsinak elege lett, és rájuk szólt erélyesen, hogy vagy befejezik, vagy menjenek ki.

Erre az anyuka vérig volt sértődve, hogy hogy merészel valaki az hibátlan gyerekére rászólni. Szünetben egymással ordítoztak, majd anyuka a gyerekével hazament.


De nem csak ez volt az egyetlen eset.....hasonló volt már velem étteremben is.

Miért, kérdezem, MIÉRT esik sok anyukának nehezére rászólni a rendetlen vagy tutuló (esetleg mind2) gyerekére, hogy ha már egyszer elrángatta magával? (3-6 vagy néha 8-10 évesek)

Miért az anyukák vannak megsértődve, ha valaki rájuk szól, mert igenis irritáló a tutulás?


Nem vagyok gyerek ellenes, sőt, szeretem a gyerekeket, de éppen az ilyen helyekre sosem hoznám el, mert tudom, hogy nem élvezi, nyűgös lesz.


Miért kell megsértődni, ha valaki elmondja az igazat?



2013. jún. 11. 09:30
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
*pár
2013. jún. 11. 09:31
 2/49 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek. De mi az a tutuló?
2013. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
95%
Mert buták, és képtelenek megnevelni a kölkeiket. Amúgy, mi a fene az a tutuló? :D
2013. jún. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

tutuló (tutulni) = ordítani, óbégatni, hangosan a semmiért sírni, ordítva hisztizni


(azt hittem ismeritek:D)

2013. jún. 11. 09:36
 5/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavar egy gyerek, és a szülei láthatóan lesz.rják, akkor engem nem érdekel ha megsértődik az anyuka, én rászólok. Mi mindig ügyelünk arra, hogy olyan helyen, ahova az emberek szórakozni, kikapcsolódni járnak, ne rosszalkodjon a gyerek. Példa: múltkor az Állatkertben voltunk. Voltak nem régen született kis kecskék. Ki volt írva, és a gondozó is kérte, hogy senki ne emelgesse őket, mert megsérülhet a gerincük. Hát pár gyerek ezt nem fogta fel, a szülei meg csak fényképezték őket, milyen kis cukik, hát mi párommal rájuk szóltunk, hogy tegyék le őket.
2013. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim válasza:
100%
Tutul=vonyít, sír, hisztizik, nyávog
2013. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
96%
hát kérdező én teljesen egyetértek veled, ezt már én is sokszor tapasztaltam nem tudom h ezek az anyukák hogy gondolkoznak de ha nekem lenne gyerekem én vagy nem vinném ilyen helyekre vagy ha már elvittem próbálnék tenni valamit annak érdekében hogy a mások nyugalmát ne zavarja meg a gyerekem viselkedése ráadásul én még szégyelném is dolgot.
2013. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
30%
Valoban nem tett semmit az anyuka? Engem akkor zavarna, ha mas akarna nevelni a gyerekemet, ha en epp azon vagyok, erre beleszol. Mondjuk meg nem fordult velem ilyen elo.
2013. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt a kérdést nemigen fogják olvasni az említett anyukák...

Akik pedig próbálják nevelni a gyereküket, azoktól csak egyetértésre számíthatsz, viszont a kérdésedre nem fogsz válasz kapni.

2013. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Normális szülő még szégyelli is magát, ha a gyereke másokat zavar az oda nem való viselkedésével, mert rá is rossz fényt vet, hogy nem képes megnevelni. De nagyon átérzem a problémát, mert mostanában én is sok ilyen esetbe belefutottam, és a leidegesítőbb az, hogy az ember önkéntelenül is a gyerekre haragszik, de a nemtörődöm szülőre kellene, aki elnézi, hogy a gyereke így viselkedik, és rá se szól. Ennél már csak az a bosszantóbb, mikor az otthonodba engeded, és ott mászkál cipővel a kanapéra, pakolja a polcon a porcelánt, rámol, disznó módjára eszik a kirakott nasiból, aztán belekeni abba, amit először megfog...ÉS anyuka rá se bagózik. Na, ezt hogy kezeld udvariasan, úgy hogy ne legyen belőle örök harag?!
2013. jún. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!