Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki mondja ki egy gyerekről,...

Ki mondja ki egy gyerekről, hogy sajátos nevelési igényű? Ki kezdeményezhet ilyen vizsgálatot és hol, kinél? Az ovis csoportba bekerült egy kisfiú, aki olyan szinten magatartás zavaros, hogy félelmet kelt társaiban a viselkedése.

Figyelt kérdés
Másik kérdésem: A törvény 25 főben maximálja a gyereklétszámot. Ha a csoportban a "normális" gyerkőcök 19-en vannak, és már van egy sajátos nevelési igényű kislány (aki azt hiszem 4 főnek számít), akkor lehet-e még egy sajátos nevelési igényű gyereket a csoportba tenni?

2013. okt. 21. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Az én lányom sajátos nevelési igényi,a diszlexiája,és a tanulási nehézségei miatt.Óvodában már "gyanús" volt,így akkor a Nevelési tanácsadóba kötöttünk ki.Ott kapta meg ezt a státuszt,így ment már iskolába." 2 főnek számít,nem 4-nek!
2013. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is sajátos nevelési igényű és szintén két főnek számít.

Autizmus gyanúnk van, de egyelőre nem meghatározott gyermekkori szociális funkciózavart írtak le a Tanulási Képességet Vizsgáló Országos Szakértői Bizottságnál.

Az enyém alapítványi spec. oviba jár, mert az integráció a normál ovikban autizmus esetén csak papíron létezik, pedig olyan enyhe eset, hogy senki nem veszi észre rajta a problémát!

2013. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
NEm azért kérdeztem, "kedves" első, mert bárkit ki akarok vágatni, hanem azért, mert komoly problémákat vet fel, hogy egy csoporton belül kettő olyan kisgyerek van, aki leköti az óvónő figyelmét, energiáit... a többi 19 gyerek is érdemel hasonló figyelmet, nem úgy találod? Másrészt a két sajátos nevelési igényű kisgyereknek sem jó, ha nem kapják meg a megfelelő fejlesztést... csak ha egy szülő homokba dugja a fejét, és nem ismeri el/fel, hogy a gyerekével komoly problémák vannak, akkor sajnos kell a külső beavatkozás.
2013. okt. 22. 09:17
 4/9 A kérdező kommentje:
A válaszom nem neked szól, második kommentelő... hanem a jóindulatú elsőnek- akit már nem látok a válaszadók között...
2013. okt. 22. 09:18
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda kell beutalja a Pedagógiai Szakszolgálat illetékes tagintézményéhez. Ez Bp.-en a hajdani nevelési tanácsadót jelenti. Ők megvizsgálják, és vagy rögtön kiadnak egy szakvéleményt, vagy ha felmerül a sajátos nevelési igény gyanúja,továbbküldik a megyei ill. fővárosi bizottsághoz. Ott kiegészítő vizsgálatok történnek, és ezután kap szakvéleményt a gyerek. Speciális intézmény óvodásoknak, főleg állami finanszírozású alig van, a gyerekek többnyire maradnak az addigi intézményükben és előírnak nekik mindenféle külön foglalkozást, amit aztán vagy megkapnak, vagy nem. Elvileg létezik erre egy utazótanári hálózat, de jó nagy lyukak vannak rajta.
2013. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A helyi Nevelési Tanácsadó, vagy a Megyei Szakértői és Rehabilitációs Bizottság mondhatja ki, hogy sajátos nevelési igényű a gyermek. A vizsgálatot a szülő vagy az intézmény is kezdeményezheti, ahová a gyerek jár. Jó esetben a szülő és az óvónéni meg tudnak egyezni abban, hogy szükség van a vizsgálatra, és együtt töltik ki a jelentkezési lapot.

4 főnek biztosan nem számít, 3 a maximum. Szóval még egy gyerek a legrosszabb esetben is belefér, de a magatartás miatt, hacsak nem autizmusról van szó, nem fog 3-nak számítani, csak 2-nek.

2013. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 főnek számító autival írom az ovis tapasztalatainkat:

28 fős csoportban kezdtük el az ovit (akkor még nem merült fel az autizmus), férőhelyhiány miatt az önkormányzat megemelte a csoportlétszámot a törvényi keretek között.

Időközben (középső) tájékán a gyerekeket küldték a szakértőihez, így nagycsoportra a 28 gyerekből volt 8 papíros (SNI és BTMN), tehát a számított létszám már jócskán 30 felett volt.

Emiatt nem raktak ki senkit - most mégis kit rakjanak ki? Hiszen mind együtt kezdték az ovit, megszokták már egymást, óvónéniket! Az utolsó másfél évben annyi plusz segítség volt, hogy a lányom mellé felvettek egy félállású gyp-asszisztenst, aki az egész csoport munkáját segítette.

Szóval, ha helyhiány van, nincs mit tenni... ügyes óvónők megoldják, mondom, nálunk 8 papírossal is elboldogultak, pedig ott aztán volt mindenféle!

Suliban is vannak más papíros gyerekek a lányom mellett (normál iskola). Ott annyit javasoltak a szakemberek, hogy lehetőleg két autistát ne tegyenek egy osztályba, de másfajta papírossal össze lehet ereszteni.


A ti esetetekben, ha van egy SNI-s gyermek, még ha három főnek számít is (az a maximum!), akkor is 21 a számított osztálylétszám, tehát még 1-2 papíros gyereket simán felvehetnek.

2013. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. nov. 3. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

"tetszik" nagyon ez az uj meghatarozas, hogy sajatos nevelesu igenyu.

Regen siman megmondtak a kedves szulonek hogy nem normalis a gyereke es gyogypedagogiai iskolaba kell mennie. attol meg hogy a sz@rt sztaniolba csomagoljak ugyanolyan budos marad. a sajatos nevelesu igenyevel egyutt nem normalis a gyerek es ezt kellene a szuloknek tudomasul venni. Ma az a adivat hogy az emberek lelket addig simogatjak amig a bunozoknek lesznek jogaik az aldozatokkal szemben oket vedi a torveny. a hulyek terrorizalhatnak barkit mert ok "a sajatos igenyuek " stb.

nevetseges es nagyon Magyar dolog ez eselegge visszataszito is foleg egy kulso szemlelo szamara.

2015. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!