Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI (sajátos nevelési igényű...

Espan kérdése:

SNI (sajátos nevelési igényű gyermek) szakvélemény hatálya?

Figyelt kérdés

Kislányomra másfél éve SNI-s szakvéleményt kértünk és kaptunk, azonban a fejlesztésnek köszönhetően (és mert enyhe lemaradása volt) ma már megfelelő az állapota.


Azonban a szakszolgálat túlterheltsége miatt a felülvizsgálatot nem tudják hónapok óta ütemezni, így az SNI-t sem levenni róla.


Bár a jogszabályban ( [link] erről rendelkezést nem találtam, nekem úgy tűnik, hogy ha nem történik felülvizsgálat, akkor az SNI minősítés hatályát veszti addig, amig azt újra ki nem mondják.


Tudna valaki erről pontos, lehetőleg jogszabály hellyel alátámasztott információt adni? Fontos lenne, mert csak így tudna (SNI-seknek nem járó) megfelelő tornára járni, amit ráadásul itt magánúton igénybe sem lehet venni.



2013. nov. 8. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az SNI automatikusan hatályát veszti, amikor lejár a szakvélemény érvényessége. A jogszabályt sajnos nem tudom, de az intézmények pl. nem igényelhetnek emelt fejkvótát a már lejárt véleményű gyerekek után, akkor sem, ha igazolják, hogy a gyerek fél éve vár kontroll időpontra.

Ahhoz a bizonyos tornához viszont lehet, hogy kellene egy másik szakvélemény, ami szerint nem SNI-s a gyerek, de diagnosztizálják az enyhébb problémát, és előírják a megfelelő fejlesztést.

Agyrém...

2013. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az SNI-t évente meg kell újra állapíttatni.
2013. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 14. 01:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor kiadták a szakvéleményt, abban ott van, hogy mikor kell felülvizsgálatra menni.

De amúgy furcsállom, mert enyhe lemaradásra nem adnak SNI kódot... max. BTMN-t. Tehát SNI-t nem szokás "levenni", meg nincs az a torna, ami megérné, hogy az SNI-vel járó előnyöket elvegyék a gyerektől.... (fejlesztés, vizsgakönnyítések, stb.)

2013. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Amikor kiadták a szakvéleményt, abban ott van, hogy mikor kell felülvizsgálatra menni. "


Ez igy van, csak az a gáz amikor már két hónap eltelt azóta és nem keresnek, elérni pedig nem sikerült őket.

2013. nov. 21. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!