Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a gyerek folyton...

Mit csináljak a gyerek folyton a "fütyimre" kíváncsi?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja össze jöttem egy csajjal akinek van egy 5 éves kislánya. A kislány viszont folyon a " fütyim"-et akarja megnézni, ami engem nagyon idegesít. Meg próbált rám nyitni még fürdés közben is. Már pofont is ígértem neki ezért,/ami adására persze képtelen lennék/ de egyszerűen már nem tudok mit kezdeni vele. Ez a viselkedés normális?

#kíváncsi gyerek
2013. nov. 11. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
igen,kíváncsiak ebben a korban.zárd kulcsra a frdőt
2013. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az. Az én fiam 3,5 éves. Mióta oviba jár, ő is kíváncsi rám, pedig szokott meztelenül látni. Ha öltözöm és meglát, nem csinálok belőle ügyet. Odanyúlni nem engedem, de finoman hárítok. Most alakul ki a szexualitása. Ha pofont adsz neki emiatt, elrontod a dolgot, mert gátlás fog benne kialakulni ezen a téren, vagy szégyenérzet. A pofon, még ha csak ígérve is van, amúgy is káros nevelési módszer.

A nemiség meg hozzánk tartozik, persze, hogy érdekli a gyereket. Nem lesz attól semmi bajod, ha meglát. Ha kellemetlen neked ez ennyire, akkor meg beszélgess el vele erről kedvesen, hogy te szégyenlős vagy, zavar téged, ha meztelenül lát, így legyen rád tekintettel és ne leselkedjen, mert az tapintatlan dolog.

2013. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Mivel nincs kéznél sem az apja, sem fiú testvére nincs, ezért borzasztó kíváncsi lehet.

Én lehet hogy megbeszélném vele, hogy egyszer megnézheti közelebbről, persze hozzá nyúlni tilos, és akkor békén fog hagyni, hidd el.

Mutasd meg, itt van a fütyi, itt a golyók, innen jön ki a pisi, és kész.


Az én lányaimmal is így csinálta a férjem, azóta nem téma. Ez csak addig érdekli őket, amíg egyszer meg nem nézhetik.


Esetleg kérdez majd ezt azt, arra mindig csak egy-két szóval, a lehető legegyszerűbben válaszolj.

2013. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen..

Én rendszeresen amikor kicsi voltam, lóhalálában futottam apukám után amikor ment pisilni, mert nem úgy pisilt mint anyukám vagy a nővérem, és ez nagyon érdekes volt..Eléggé letört mikor leült a wc-re és becsukta az ajtót..mert akkor más dolgot csinált..

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a gyerekek elég kíváncsiak.Azok a dolgok amik nekünk "ciki", az nekik még lehet érdekes, és még fogalmuk sincs mit csinálnak.

Nekünk egy közel 3 éves lányunk van, és egy majdnem 1 éves fiúnk.A lány már tisztába van vele, hogy apának meg öcsinek más van ott lent, mint nekünk csajoknak.Simán ő is fogdosná az apjáét, de persze ezt elmagyarázva tiltjuk.Ami azt jelenti, hogy amikor érdekesnek találná, azonnal elmondjuk mi az, és hogy azt nem fogdossuk..Én is "meztelenkedős" családban nőttem fel..nálunk ez nem volt tabu, pároméknál sem, így nálunk nincs bujkálás köntösben fürdés előtt.

Szerintem a pároddal közösen kell ez ellen fellépni.Bármikor ilyen van, anya ugorjon oda megmondani a tutit..mert mivel te még az apja se vagy, nem biztos hogy hallgatna rád!Nem bántásból írom, csak ez lehet hogy így van..nem tudom.

2013. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen normális az érdeklődése. (Én konkrétan emlékszem arra, hogy óvodás koromban nagyon szerettem volna megnézni apukám fütyijét, és nem értettem, hogy miért nem lehet.)

Családtól függ, hogy mennyire kezelik nyíltan a meztelenséget. Ahol ez tabu, ott nyilván nagyobb a gyerek érdeklődése, ahol viszont természetesnek kezelik, ott a gyerek számára is teljesen természetes.

Abból kell kiindulni, hogy a gyerek nem tudja, fogalma sincs arról, hogy miért rossz az ő természetes érdeklődése! Ezért kellene büntetni? Nem fogja érteni, hogy miért büntetik! El kellene beszélgetni vele, hogy ez intim dolog, a felnőttek nem mutogatják magukat (neki ez azért is furcsa, mert az óvodában a gyerekek egymás előtt pisilnek, számukra ez természetes). 5 évesen neki még semmilyen erkölcsi gátlása nem kötődik a meztelenséghez, és az érdeklődésének az égvilágon semmi köze a nemiséghez. Büntetni ezért nem szabad, hiszen nem fogja megérteni, hogy mi rosszat tett. Inkább el kell neki magyarázni pontosan, hogy milyen erkölcsi szabályokba ütközik a viselkedés - már ha a család normáiba ez nem fér bele. De sok családban ez teljesen normális, belefér, hogy a gyerekek meztelenül látják a szüleiket, illetve a felnőtt családtagokat, és ezzel sincs gond, akkor ezt tanulják meg.

2013. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!