Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2005 óta bűncselekménynek...

2005 óta bűncselekménynek számít ha egy atyai pofon ki van osztva a gyereknek miért?

Figyelt kérdés

Ebből látszik hogy milyenek a mostani generációk, egymást megerőszakolják, verik a tanárt stb...


Mi ha csináltunk valami nagyobb disznóságot kaptunk egy két kijózanító pofont és még egyszer nem keveredtünk bele hasonló szituációba. - Értelmes emberi lénnyé fejlődtem a pofonok ellenére.



#gyerek #gyermekjog #tilos a gyermeket megütni
2013. nov. 21. 08:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Ha a villamosmegállóban egy idegen felpofoz, az szerinted jogszerű? Mert ha nem, akkor miért lenne jogszerű, ha egy szülő megveri a gyerekét, aki még testi ereje miatt védekezni sem tud? Ha a némely szülők nem lennének agresszívek a gyerekekkel (testi és lelki bántalmazás, ordítozás), akkor a gyerekek sem lennének annyira agresszívek egymással. És nem mondanám értelmes emberi lénynek, aki szerint rendben van egy gyereket megütni!
2013. nov. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Ezt nem is tudtam.


Akkor nekem már rég börtönben a helyem, mert bizony van, hogy ha már nagyon elszabadul a pokol, kap a fiam egyet.

Nem tartom magam emiatt rosszabb szülőnek, sőt!

A gyerek érdekét szolgálja, inkább nevelem így, mint, hogy mindent ráhagyjak, azzal az indokkal, hogy meg ne sértsem az "érzékeny pici lelkecskéjét".

2013. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Eső válaszoló el sem olvastad a kérdésemet, legközelebb legyél szíves nem idekeverni más témát.
2013. nov. 21. 08:38
 4/20 anonim ***** válasza:
61%

Ha igaz lenn, hogy egy atyai pofontól leki sérült vagy agresszív lesz egy gyerek, akkor minden 30-40 év fölötti ember az lenne. Ezt csak néhány idióta jogvédő és pszichológus találta ki.

Régen a gyerekek tisztelték a szülőket és a tanárokat, mert nem csak könyörögtek nekik a szülők, hogy "Ne csináld, kisfiam", hanem kaptak egy pofont vagy fenékverést. Tudták, hogy hol a határ.

Az alkalmankénti atyai pofon nem azonos az állandó veréssel. Mert az valóban nem helyes.

2013. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
30 feletti vagyok, soha nem ütöttek meg a szüleim, pedig voltam kezelhetetlen kamasz is, elég intelligensek voltak ahhoz, hogy példamutatással, beszélgetéssel, feltétlen szeretettel minden helyzetet megoldottak. Mai napig nagyon jó a kapcsolatunk, összejárunk, szeretjük egymást. Férjem kapott néha nevelő jellegű pofont, azóta sincs jó kapcsolata a szüleivel, tiszteletből tartja a kapcsolatot velük, de a mai napig nincs közvetlen kapcsolata velük. Biztos vagyok benne, hogy másként alakult volna a kapcsolatuk, ha nem ütik meg soha. Az erőszak erőszakot szül, akkor is ha az csak egy-egy pofon, nem kell ahhoz állandó bántalmazás.
2013. nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

És hol van ez a törvény? Én még nem hallottam, hogy a saját szülő egy nevelő célzatú pofonnal bűncselekményt kövessen el.

Egyébként azt gondolom szülő révén, hogy vannak olyan helyzetek, hogy bármennyire is szeretjük és foglalkozunk a gyerekünkkel, bármennyire is vagyunk olyan típusok, hogy mindent megmagyarázunk, ok nélkül nem kap a gyerekünk, de vannak olyan helyzetek, amikor bizony csak ez használ.

Nekem kicsi gyerekem van. 3 éves.

Iszonyatosan bele van őrülve az elektromos dolgokba, mindenbe, ami ezzel kapcsolatos. Piszkosul nehéz féken tartani, hogy ne piszkálja ezeket a dolgokat. Ezerszer elmagyaráztuk neki, hogy nem szabad, veszélyes, áram van benne, agyonüt az áram, egyszerűen a kíváncsisága sokkal nagyobb a veszélyérzeténél. Tegnap is csak a wc-re mentem el és mire bejöttem, a kisfiam felmászott a tv-hez, és kihúzta az elosztót a tv és dvd zsinórjával együtt a konnektorból. Szerintetek, amikor ezerszer elmagyarázza az ember szépen is és emelt hangon is, hogy nem szabad, akkor ilyenkor nem lehet más módot alkalmazni? Megtettem. Kapott a kezére és elmondtam, hogy soha többet nem szeretném meglátni, mert akkor kapásból elverem érte. Nem is nyúlkál hozzá azóta! Mert egy ilyen helyzetben, inkább a gyerekem sírjon, hogy kapott egy kicsit a keze, mint utána én, hogy agyonütötte az áram a gyerekemet!

2013. nov. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Azért a rácsapok a kezére nem ugyanaz, mint egy pofon. Egy kézre ütés mutatja a gyereknek, hogy azt ne csinálja, egy pofonnal szerintem nem tud mit kezdeni.
2013. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Melyik jogszabályban olvastad, hogy bűncselekmény?
2013. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
A gyermekvédelmi törvény egészen pontosan úgy fogalmaz, hogy "A gyermek nem vethető alá kínzásnak, testi fenyítésnek és más kegyetlen, embertelen vagy megalázó büntetésnek illetve bánásmódnak." De ez a gyakorlatban nem azt jelenti, hogy börtönbe zárnak, ha a konnektort piszkáló gyereknek a kezére csapsz, sőt azt sem, hogy megbüntetnek, ha a szemtelen kamasznak lekeversz egy maflást. Viszont erre hivatkozva lehetett visszahívni a könyvesboltokból a Gyermeket nevelni Isten félelmében című fércművet, amelyik kéjesen részletezte, hogyan verjük pálcával az 1 éves gyereket. Ilyet nem lehet. De atyai pofonért nem ültetnek le senkit.
2013. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Én viszont az atyai pofonoktól szorongó, lelkibeteg ember lettem. Néha kaptam jogosan, és problémás ember is vagyok, de a fizikai bántalmazást annak a jelének tekintem, hogy a szülő tehetetlen és így vezeti le a feszültségét. Sokkal értelmesebb dolog a bűnhöz kapcsolódó büntetést adni. Engem pl vertek, ha nem ettem meg a kaját, de ennek semmi értelme sem volt, ilyenkor azt kellett volna tenni, hogy nem adnak más kaját. Egy kis kreativitás kéne, nem pedig az, hogy verjük a gyereket, mert rossz, buta, stb. Ha kicsit érzékenyebb gyereketek lesz, előfordulhat, hogy találtok egyszer egy verset, hogy mennyire utál titeket és fél tőletek a gyereketek. Ez volt velem és a faterommal is. És durva megfogalmazása volt, mert sírt is miatta. Tudjátok, nem buták a gyerekek, csak türelem kell hozzánk és a megfelelő büntetés, ami hat is. Pl a húgom 6,5 éves, és éjszaka be szokott pisilni. Ha emiatt megverné anya vagy akárki, annak nem lenne értelme. El lett magyarázva neki, hogy ha bepisil, akkor nem Wii-zhet. Hát hatott is. Persze 1-2 pofon belefér, de ha túlzásba viszik 1: már meg sem érzi a gyerek 2: csak lelki sérelmeket okoz vele a szülő.
2013. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!