Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-s gyerekek szülei! Nem...

SNI-s gyerekek szülei! Nem jelent hátrányt az sni?

Figyelt kérdés
A fiamnak tanulási nehézsége van,túl lassú.A nevelési tanácsadóban azt javasolják,hogy kérjük meg az sni-t. Az oké,hogy plusz fejlesztéseket kap(ha kap!),de a későbbiekben a továbbtanulásnál nem lesz hátrány,hogy sni-s. Sok rémtörténetet hallottam sni-s gyerekekről!Pl. nem nézik őket semmibe,a középsuliban a csicskamunka jut nekik(takarítás,stb),tehát mindenképpen hátrányban vannak,lenézik őket.Kérem olyan szülők írjanak,akiknek a gyereke már középsulis,és az általánosban sni-s volt.
2013. nov. 27. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én fiam még csak 5. Osztályos sni de mostani iskolájábol sokan szakiskolába mentek tanulni ,rendes szakmájuk lesz majd ,amit nekem mondott az osztályfönök hogy egyetemista nem lehet belölük azt nem birnák ,rémtörténeteket ovatosan kell csak elhini.
2013. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az SNI diagnózistól kerül valaki hátrányos helyzetbe. Pl. egy "sima" diszlexiás sni gyerek, magas intellektussal simán mehet egyetemre. Mások az erősségei, valószínű nem bölcsész lesz, de lehet kiváló matematikából, fizikából. Nem a papíron múlik, hogy kinek milyen lesz a későbbiekben az előmenetele, most viszont kapna fejlesztést.
2013. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem az sni státusztol kell félni hanem ha nem kap fejlesztést vagy nem neki valo suliba viszed és lemarad,akor kudarca lesz ,mert egy sima suliba nem kap fejlesztést ,illetve nem az ő tempojába haladnak .
2013. nov. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most kis létszámú osztályban van,de még így is lassú.Gyógyszert szed és az lassítja le.

2013. nov. 28. 09:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Abból még nem láttam hátrányt, hogy valaki SNI-s, de abból igen, hogy nem! Mármint úgy, hogy sérültek voltak bizonyos képességei és nem kapott fejlesztést, mert a szülők ellenálltak. Arra is sok példa van, hogy hiába az SNI, valaki nem veszi komolyan. Vagy az iskola, vagy a szülő. Ha mind a kettő komolyan veszi, akkor rengeteget tudnak fejlődni. Az egyik pszichológus kollegám pl diszlexiás, ennek ellenére két egyetemi végzettsége is van. Maximálisan megtanult kompenzálni.
2013. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gondom az,hogy én tudok olyan gyerekről,akit hátrány ért.

2013. nov. 28. 14:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én nevelt lányom is nagyon lassú, mindenben. Most 11.-éves de még mindig pelenkás éjjel mert bepisil. nyár óta be is kakil, de csak 1-héten egyszer kakil szerencsére ,de az is a pelenkába. Olyan érdektelen minden téren. 3.-éve azt mondták rá hogy autista ,de ez most ősszel átváltott nevelési zavarrá, és sajnos 2-3 felé van nevelve. Semmi nem érdekli csak a tv.- Utál iskolába járni ,tanulni. Pszichologikushoz 2.-éves kora óta jár de már az is tehetetlen vele ,mert neki semmi nem használ semmi terápia,vagy valami, mert azt a nagyszülők mindig lehurrogják és semmit nem tartanak be belőle. Agyerek meg őrájuk hallgat sajnos, az apját teljesen ellehetetlenítik a nevelésével kapcsolatosan. Nekünk ezt az sni-t senki nem mondta. Rettenetesen dadog sajnos. Az a baj hogy így elfog kaiódni , végez majd valahogy a sulival de nem lesz belölle semmi.
2013. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Emiatt ne aggódj, az SNI maga nem okoz ilyen problémát. Ha megkapja, egyedi tanterv szerint haladhat, kap plusz fejlesztést, esetleg több időt a dolgozatokhoz, lehet, hogy engedélyezik segédeszközök (pl. számológép, laptop) használatát. Ráadásul ez nem olyan dolog, ami örökre így marad, lehet, hogy egy év múlva a kontrollvizsgálaton azt mondják, hogy a fejlesztés hatására leveszik róla a kódot.
2013. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én nem szülő vagyok, hanem SNI-s diák.


Én is tanulási nehézségekkel küszködök, lassan tanulok, gyorsan felejtek, enyhe diszlexiám van, valamint diszkalkuliás vagyok. 2012 májusában kaptam meg a papírt.


Nehogy azt hidd, hogy hátránya lenne ennek. Megfelő fejlesztéssel orvosolható.


Végzős vagyok egy 'normális' gimiben, ahol az iskola tanulmányi átlaga 4,0. Készülök is tovább tanulni :)


Az mellékes, hogy a fejlesztő órákkal szinte semmire sem megyek...

2013. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat! :)

Kedves utolsó:miért nem érsz semmit a különórákkal? Én pont csak ezt a pozitívumot látom az egészben. Neked nem elég,vagy a tanár nem jó?

2013. dec. 2. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!