Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémák sora a gyerekkel,...

Tupaccc kérdése:

Problémák sora a gyerekkel, amiktől este közeledtével már idegileg kikészülök. Valaki esetleg tudna valami kiutat tanácsolni?

Figyelt kérdés

Lányom úgy 2éves koráig teljesen angyalka volt, teljesen irigylésre méltó tökéletesség – aranyoska, jókedvű, jó alvó, jól viselkedő, hihetetlenül okos, nagyon hamar megtanult folyékonyan, tisztán beszélni, rengeteg dalt, mondókát, abct, betűket fúj fejből. Aztán jött a hirtelen változás, nem tudom hogyan jellemezni, mint amikor irigységből megbabonázzák az ember gyerekét...


Olyanná vált, mint az időjárás – vannak napszakok, amikor úgy elvan mint azelőtt, de egyre gyakoribb az idegfeszítő hullám, és a folyamatos változások:


- pelusra, vagy teljesen meztelenre vetkőzik, főleg estére, és ha fel akarjuk öltöztetni üt, csíp, harap, ordít... Majd egy 30perces procedúra után, mire végre felöltöztetjük letépi magáról

- már egy hette a kocsiülésben se akar megmaradni, se akár simán lekötve se. Szintén ordít, csak anyuci ülében hajlandó nem lekötve utazni, különben átordítja az egész utat

- játékok nem akarják érdekelni

- TV időnként leköti, de aztán elkezdi kikapcsolni TV-ket. Mondjuk nem vagyok az a nagy TV-ztető lusta szülő, ezt nem is erőltetem

- aztán elkezd hisztini bármin – valami nem tetszik, valamit nem akar akármi

- csíp és harap

- felöltöztetni kintre se tudom – se cípő, se kabát, se sapka.. ha ráadom szintén ordítás, viszont akkor ha nélküle megyek, azért ordít

- benti papucs? azonnal letépi

- most hirtelen már az orrát is túrja, sokszor még meg is eszi amit talál

- enni se nagyon akar...


Tanácsoltak nekem több türelmet, több foglalkozást vele. Nem segített.

Tanácsolták vigyem gyerekek közé, nem segített.

Tanácsoltak fenyítést, én ennek nem vagyok híve, de kapott gyengén popsíjára. Sírt egyett, nem segített. Én verni őt nem fogom.

Megtettünk mindent a kicsiért, gondoltuk megkédjük anyósékat... Mit mondtak? Elrontottátok a nevelését... Köszönöm, kedvesek vagytok...


Szóval teljesen tanácstalan vagyok, pokol nap mint nap. Imádom, szeretem, kis angyalka, de ezek a napi jellegű dolgok idegileg kikészítenek. És még most hirtelen talán ki is felejtettem dolgokat...



2013. dec. 16. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Nekem másfél éves a lányom, kicsit gyengébb verzióba de ő is hasonló, úgyhogy én is várom hátha valaki valami okos tanácsot tud adni...
2013. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Két gyermek anyukája vagyok.

Egy kicsit olvass utána a dackorszaknak, abban van. Nálam csak a büntetés segített. No nem a verés, hanem a sarokba állítás vagy székre ültetés.

Mindig annyi perc a bünti, ahány éves a gyerek, különben túl sok lenne, és értelmetlen.


Persze a dackorszak kihívásait csak tompítani lehet így, de már az is valami.

Majd ha ovis lesz könnyebb lesz a helyzet. Addig kitartás. Azt hittem annál rosszabb nem lehet mint amiről most írsz, no de már tudom, hogy de igen.

Mára már kamaszok a fiaim. Ez is kemény :)

2013. dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez életkori sajátosság! :)

Az én fiam is két éves, és hasonló dolgokat csinál! Annyi,hogy ő még nem csíp, nem harap. De pl. üti a saját fejét, ha valamit nem engedek!

A felöltözés nálunk is egy kész tortúra. 26-szor szalad el közben!

Sokszor hisztizik egy nap, ilyenkor dobálja a játékait, sikít, üvölt! Eddig imádott autózni hátul, most már 2 perc után mondja,hogy kijössz!

De megkérdezgettem a hasonló korú gyerekkel rendelkező barátaimat, mindenki hasonlóval küzd! :)

Nem hiszem,hogy ez nevelés kérdése. Én próbálok nem engedi a hisztinek, arrébb viszem, ha valamit dobál, elteszem napokra azt a játékot stb. de úgy látom, nem sokra megyek vele!

2013. dec. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, kitartàs, nincs minden veszve. próbáltad már a passziv figyelemmel nevelési elvet? Ha nekiàll hisztizni, hagyd ott, ne végy tudomást róla. Nekünk az elején 45 perc volt, mig lenyugodott, és tudtunk beszélni. Ekkor volt 3 éves. Elmondtam neki hogy amig igy viselkedik nem figyelek rá. Ezzel a módszerrel mi kb 1 hónap alatt kiiktattuk a hisztiket. Nem mondom hogy másnál is bevàlik de egy próbát megér. Általában ha nem veszel tudomást a hisztiröl hamarabb abbahagyja mint ha harcolnàl vele. Amugy nem rontodtad el, a válaszok közül majd ugyis megtalàlod a nektek megfelelőt.
2013. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"csak anyuci ülében hajlandó nem lekötve utazni..."


nekem ez ütötte meg a szememet. honnan tudja, hogy ilyet lehet? a következetesség a kulcs, ha egyszer valamit megengedsz, akkor azt már nem lehet tiltani. soha ilyet ne csinálj, nem utazhat anyuci ölébe egy pillanatig sem.

és a többire is igaz, ha megengeded, hogy pucéron rohangáljon, akkor a következő este jogosan hisztizik, hisz tegnap lehetett. legyél következetes, vannak dolgok amiket nem lehet. ha ehhez tartod magad akkor is ha tombol, akkor előbb utóbb feladja.


egyébként normális, rájött, hogy van akarata és a hisztivel el is tudja érni. ez ellen nem lehet mit tenni, de ha következetes vagy, akkor minimálisra tudod szorítani ezeket

2013. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 évesen jött rá a fiamra hasonló, nagyon nehéz 3 hónap volt. Sem előtte, sem utána soha többet, de abban a pár hónapban kitett magáért... Hiszti, üvöltés, sikítozás, levetkőzés, volt, hogy kiszaladt egy szál bodyban az udvarra, decemberben. Olyan volt, mint akit megszállt az ördög. Nekem és a férjemnek sem volt hozzá mindig türelmünk, de próbálkoztunk. Csak nagyon furcsa volt, mert van még két nagyobb lányunk is, ők soha ilyesmit nem csináltak.
2013. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne nézzetek hülyének, de én ilyenkor a lányomat berakom a fürdőbe, és addig nem jöhet ki, míg be nem fejezi az üvöltést. Először azt hittem, betöri az ajtót mind a 3 évével. Most 4, és sokszor az is elég, ha azt mondom, hogy megy a fürdőbe, ha nem hagyja abba. Iskolás korára kinövi. Ez sima dackorszak. Van akinél erősebb, van akinél kevésbé. Kitartás! :)
2013. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez a dackorszak. Mindamellett én csökkenteném az élelmiszerszínezékek (és egyéb E-k) bevitelét is.
2014. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!