Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy 1 éves...

Antus kérdése:

Mit tegyek, hogy 1 éves lányom ne este 23:00-kor aludjon el?

Figyelt kérdés
1 év 2 hónapos lányom 1 hónapja 23:00 után alszik el. Ez nekünk nagyon fárasztó. Mit lehet tenni, hogy hamarabb elaludjon? Sokat van levegőn, sokat játszunk. Amióta ilyen későn alszik el, reggel 7-8 helyett 9:30-kor ébred és 12:30-14:00-ig alszik. Napi 1 alvás van a korábbi 2*1,5 óra alvás helyett. Nem hiszem, hogy normális, hogy délután 2-től fent van este 11-ig.
2011. szept. 23. 12:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen drasztikusnak tűnik is, de én reggel nem engedném neki, hogy 9:30-ig aludjon. Akkor talán 12:00 ra lehetne tenni az alvást, és szintén előbb felébreszteném, mint 14:00.


Persze az étkezésről nem írtál.

2011. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a megoldás, hogy reggelente keltsd fel hamarabb! Ha nem akarsz drasztikusnak tűnni, minden nap csak 10 perccel keltsd fel korábban, mint előző nap, és szépen lassan be fog állni a napirendje. A napközbeni alvást is így, szép fokozatosan told ki egyre korábbra!


Az én fiam 3 és fél éves, nagyon nehezen aludt el esténként. Aztán, ahogy közeledett az oviba járás ideje, kénytelen voltam a korábban keléshez szoktatni. Olyan jól sikerült a dolog, hogy mostanában már 8-kor kel, délben alszik, és este legkésőbb 10-kor ágyban van. :) Régebben nem volt ritka, hogy éjfélkor aludt el, és napközben sem aludt el fél 3-nál hamarabb. Reggelente viszont sokszor 10-ig is ellustálkodott. Na ennek most már vége! :)

2011. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Valóban jobb volt régebben az esti alvása, amikor reggel 8:00-kor kelt. Akkor aludt egyet 10:00-11:00-ig, aztán pedig 13:00-14:00-ig. De volt, hogy 1,5 óra lett belőle. Az nem tiszta, hogy akkor is 14:00 körül kelt fel, és mégis álmos volt 21:00-kor. Most is 14:00-14:30-kor kel és mégis bírja 23:00-ig. Este is felkel vagy 5* cicizni, de szerintem nem eszik, csak megnyugtatja. Ezért vagyok kiborulva, mert nincs estém sem, meg éjszakám se, amikor aludni tudnék.

Az étkezés is katasztrófális. Cicizik, aminek örülök, mert megvédi a betegségektől, de szinte mést nem is akar enni. Csak kóstólgat. Most vettem neki étvágyfokozó vitamint, mert ha nem eszik, akkor nem jut a szervezetébe más úton a vitamin. Kanállal nem nagyon akar enni, lehet azért, mert most jött ki a 8. foga, így cumisüvegbe csinálok neki tejbepapit.

2011. szept. 23. 13:04
 4/22 anonim ***** válasza:

Az enyémek 6-fél hét körül keltek ennyi idősen, kétszer aludtak napközben, és 8,9 között aludtak el este.

Keltsd fel reggel!

2011. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
sztem az a legorrsszabb ha üvegből elteted.Nem is egy éves a kicsi,bár ő nemcicizik,van mikro nem szeik rendesen,de én nem szoktatom üveghez.Ha most nem eszik majd megeszi a következő étkezéskor,nem mellesleg nekünk csak 2fogunk van 1jön felül..szval szte magaddal szúrsz ki ha üvegre szoktatod,mert utána még úgysem akar majd kanállal enni és sztem őt még vissza lehet fordítani.te legyél határozott és ne ő döntse el,hidd el éhen nem fog halni ha egy alkalmat finnyázik és nem eszik a következőn behozza!Az alvást meg tényleg úgy ahogy írtk,reggel keljen korábban,Én nem tologatnám 10percekrehanem drasztikusan felkölteném reggel fél 8kormax és hidd el,két három nap alatt vissza állna.Nekem a kicsi fél nyolckor alszik már és fél nyolckor kel reggel.a nagy 3éves 8kor fekszik és ő is fél nyolc körül kel,és délben alszanak egyet kb 2órát.a nagy most ovis,a kicsi kicsit bezavarodott,hogy a nagy nincs velünk hétközben alváskor,de két nap alatt megszokta.
2011. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Holnap reggel akkor felkeltem. Eddig is forgolódott reggel 7:00-től, de mindig visszaaludt cicin. Nem erőltettem, hogy felkeljünk, hiszen nagyon kimerült vagyok reggelente, mivel későn kerülünk ágyba, bolond lennék én erőltetni, hogy korán keljünk. De valamit valamiért. Holnaptól korán kelés van. Majd írok, hogyan sikerült.

A cumisüveg sem nagyon vált be, így el is hagyom. Amúgy sosem volt cumisüveges, inni már fél évesen üvegből és pohárból ivott. Kicsit pihentetem a kaja dolgot, hátha akkor megjön a kedve.

2011. szept. 23. 19:51
 7/22 anonim ***** válasza:

Ahogy írták korábban költsd, egyszer aludjon nappal.

Este ne hagyjátok, próbáljatok nyugit csinálni, ne lásson fényt, hogy lehet itt még bulizni. Persze lehet eddig is így volt. Megkavarodott, azt hiszi vezethet, de ez nem így működik. Ahogy elkezdenek felállni, és járni ekkor kezdődnek legtöbbször ezek az alvás gondok. Nem akarnak lemaradni, gyakorolni akarnak, az agyuk nem hagyja őket.

Az evésre térve, és a cicizésre, én éjjel nem csinálnám már egy évesen. Nem is csináltam, bár nálunk üvegből itták, az anyatejet, mert nem tudták kiszívni, de este sötétben öntöttük beléjük az utsót 9-kor leraktuk és aludtak. No igaz kis változás volt a felállós mászkálós korszakkor, akarták az igazukat, de mi nyertünk, ugyanakkor lefeküdni csönd van. Éjjel kislányunk sokszor felkelt, de nem adtunk neki tápot, tejet, csak kis vizet, forgattuk, hogy ne szokjon rá. Ugyanis nagyon rátudnak. Nem kell őket kivenni, csak shh shh sölni, hogy lenyugodjanak, tudják ott vagytok, érezzék a biztonságot. A kislányunk volt evésben kinlódós is, a pépeseket nem ette, egyszer odatettünk elé néhány falat kenyeret, parizerrel, fordultam kettőt és elfogyott. Próbálj meg adni neki darabosat, ha gyümölcs is, zöldség is párold, főzd meg valamennyire ne legyen túl kemény, és egye kézzel. Ne kanállal. Lehet a foga is zavarja, de lehet nem érzi még a kanál dolgot, lehet önállóan akarja, de a kanálra még nincs kész.

Sok sikert ! És türelmet ! Kitartást !

2011. szept. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Az alatását már kezdetekkor elrontottam, mivel hasfájós volt 5 hónapig, minden este 20:00-22:00-ig sírt a fájdalomtól, én végig ringattam, hogy megnyugodjon, aztán csak úgy aludt el ringatva, hogy felfelé nyomtam a lábikóját, úgy nem fájt neki annyira, és persze velünk aludt, és most is alszik, hiszen sokszor felkelt este. Nem hiszem, hogy lenne anya, aki a sírós babáját nem ringatta volna ilyen helyzetben. Nos, szegényke így szokta meg a kézben altatást, ringatást, és most nem értené, hogy miért nem ringatom. Szerintem erről akkor fog leszokni, ha meg tudom neki magyarázni, hogy nehéz, és anya fáradt. Most még nem értené, hogy miért változott meg a helyzet. A cicin altatást is így szokta meg.

Este csak egy kislámpa ég, hogy lássam őt, semmi más. A hősugárzó halk zaja megy, mert szereti a monoton hangokat. Ennyi. Tegnap elaludt 20:45-kor, nem akartam elhinni, de felkelt 21:30-kor és fent volt éjfélig. Azt hittem sírva fakadok. Ma én keltem 8:00- kor, és 8:30-kor elkezdtem pakolni a szobájában, hogy felkeljen. Így is lett, és vissza is aludt 10:30-kor. 1 órát aludt. Ezután kiváncsi vagyok hogy alakul a nap. Szerintem alszik később még 1*.

Reggelire zsemle darabokat szoktam letenni neki a tányérra és ő elveszi magától, már régen így csináljuk, zöldköretet is szeret enni, ő veszi ki a kezével a tányérból, de ezt nem számítom evésnek, mert csak pár falatot eszik. Ezzel a kevéssel nem bírja ki 3-4 óráig, és kérdezi a védőnő, hogy ugye már 4 óránként eszik? Hát nem, mert pár falat zöldköret után nem hiszem, hogy várni kéne 4 órát az étkezéssel. Így nem lehet rendszeresíteni a főétkezéseket. Olyan mintha egész nap csak falatozgatna.

Nagggyon köszönöm a válaszodat! Sokat segít!!!

2011. szept. 24. 12:24
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem rontottad el kezdetektől, egy hasfájós babával nem tudsz mit csinálni pár naposan, hetesen. Ha a ringatásra nyugodott meg csak, akkor nem volt más válsztásod!
2011. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Siker! Tegnap aludt délután még 1-et,14:30-15:30-ig, és este már nagyon álmos volt 21:00-kor, így altatni kezdtem és 15 perc alatt elaludt. 1 óra után felkelt, de vissza tudtam altatni. SIKER!!!Végre egy jó éjszaka! Nagyon köszönöm a segítségeket! Ma is keltettem, és most megint alszik. Fura, hogy ha 2* alszik, akkor este korábban fáradt, mintha csak 1* aludna napközben.

Tegnap 2* is evett húslevest, szőlőt is evett vagy 6 szemet, 1 almáspite is lecsúszott, csak lestem. Lehet, hogy az étvágyfokozó vitaminos szirupnak köszönhető? Bár a húslevest mindig megette.

2011. szept. 25. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!